سالن اپرای شهر دبی جاذبه گردشگری شهر دبی

سالن اپرای دبی

فهرست مطالب

سالن اپرای دبی

سالن اپرای دبی را می توان یکی از جاذبه های گردشگری در این شهر دانست که توانسته نظر بسیاری را به خود جلب نماید. بی شک یکی از مقاصدی که در سفر به دبی توجه شما را به خود جلب خواهد نمود سالن اپرای این شهر خواهد بود و می توانید بهترین خاطره ها را از این سالن به جای بگذارید. دبی به دلیل مدرنیته بودن و داشتن مراکز تفریحی و گردشگری فراوان به یکی از مقاصد گردشگری محبوب بدل شده است و هر ساله شاهد برگزاری تور های متعددی به مقصد این شهر هستیم.

بازارهای مدرن و مراکز خدماتی

بازارهای مدرن و مراکز خدماتی متعددی که در این شهر فعالیت می نمایند سبب شده که محبوبیت این شهر افزایش یابد. یکی از دیدنی ترین جاذبه های این شهر می توان به سالن اپرا آن اشاره نمود که این سالن بسیار مدرن بوده و شما را با دنیای امروزی بیشتر آشنا خواهد نمود. سالن اپرا دبی به عنوان بهترین سالن اپرا در آسیا و خاورمیانه شناخته می شود و محل برگزاری بزرگترین هنرهای نمایشی امارات به شمار می رود. معماری منحصر به فرد خانه اپرای دبی بی شک توجه همگان را به خود جلب خواهد نمود و نمایی مدرن از یک فضای بزرگ را از آن شاهد خواهید بود.

سالن اپرا در دبی

سالن اپرا در دبی تمامی امکانات رفاهی تفریحی را برای گردشگران در نظر گرفته است و به همین دلیل می توانید با آسایش کامل از امکانات آن استفاده نمایید. روزی که شما در سالن اپرای دبی سپری خواهید کرد بی شک به یکی از به یادماندنی ترین روزهای زندگیتان تبدیل خواهد شد. در هر زمان از سال این سالن میزبان هنر های متنوعی است و در همه اوقات می توانید از این سالن زیبا دیدن نمایید. هدف از ساخت آن وارد کردن موسیقی و هنر ها به این شهر بوده است و تمامی برنامه های هنری مهم امارات در این سالن برگزار می شود.

معماری سالن اپرای دبی

یکی از تاثیرگذار ترین بخش های سالن اپرای دبی را می توان معماری منحصر به فرد آن دانست چرا که برای ساخت آن از بهترین طرح ها استفاده شده و زبده ترین معماران برای ساخت این بنا بکار گرفته شده اند. معماری این سالن به عنوان یکی از شاهکار های طراحی شناخته می شود و هم فضای داخلی سالن و هم فضای خارجی آن سبب جلب توجه خواهد شد. طرح کلی سالن اپرا برگرفته از طرح یک کشتی می باشد که این کشتی با نام جهازات شناخته می شود. این کشتی به عنوان نمادی از تاریخ امارات شناخته می شود و این سالن علاوه بر گردشگران برای مردم دبی و کشور امارات نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. معمار و طراح این بنا فردی به نام جینسوس روستوک می باشد و به عنوان یکی از طراحان حرفه ای شناخته می شود. در کارنامه جینسوس ساخت بنا های مدرن بسیاری در تمامی قاره های جهان دیده می شود و بیش از 20 سال سابقه در ساخت بناهای مدرن دارد.

معماری سالن اپرای دبی

بخش های سالن 

این سالن تشکیل شده از بخش های مختلف می باشد. این بنا می تواند قدرت و ابهت ساخت بنا را برای همگان روشن سازد و از آن می توان به عنوان بهترین سازه در امارات یاد کرد. مهمترین بخش سالن اپرای دبی را می توان سالن اصلی آن دانست که مساحت این سالن حدود 2000 متر می باشد.

صندلی هایی که در سالن اصلی وجود دارند رنگ قرمزی داشته و رنگ آن به زیبایی هرچه تمام تر فضا افزوده است. از دیگر بخش های سالن می توان به پروسینیوم آرچ اشاره نمود که این فضا از جمله بخش های مدرن سالن اپرا شناخته می شود. سالن کنسرت های آکوستیک از جمله بخش هایی است که بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از مراسمات در این سالن برگزار می شود. اتاق تمرین هنرمندان نیز از جمله بخش هایی است که کارکنان و هنرمندان در این بخش آماده اجرا می شوند. رستوران سالن اپرای دبی از دیگر بخش هایی است که می توانید در این رستوران انواع غذاهای محلی و بین المللی را سرو نمایید. این رستوران 1000 صندلی داشته و نمای زیبایی از برج خلیفه دارد.

[cn-suggest-posts sts=” مهیج ترین جاذبه های تفریحی دبی مخصوص کودکان” stl=”https://deltaban.com/dubai-attractions/” sbs=”تور دبی پرواز ماهان” sbl=”https://deltaban.com/dubai-tours/”]

امکانات سالن اپرای دبی
امکانات سالن اپرای دبی

سالن اپرای دبی امکانات بسیاری دارد که می توانید از این خدمات استفاده نمایید. این سالن 2000 صندلی دارد که بسیار راحت بوده و با نشستن بر روی آن هیچگونه احساس ناراحتی نخواهید داشت. برای رفت و آمد معلولان نیز فضا های خاصی در نظر گرفته شده است که طبق استاندارد های جهانی ساخته شده است. صندلی های چرخدار نیز در ورودی سالن اپرا دبی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید. سرویس بهداشتی برای معلولان و افراد معمولی تعبیه شده است. پله برقی از دیگر بخش هایی است که می توانید از آن استفاده نمایید.

این سالن مجهز به آسانسور بوده و از پایین ترین طبقه تا بلندترین طبقه می توانید از آن استفاده نمایید. این سالن مجهز به پارکینگ بوده و می توانید خودرو خود را در این پارکینگ بگذارید. ترانسفر سالن نیز می تواند شما را به هر بخش از دبی جابجا نماید.

Dubai Opera

هزینه های ورود

هزینه های ورود به سالن اپرای دبی را می توان یکی از مواردی دانست که حتما باید به آن توجه داشته باشید و در رابطه با هزینه های ورودی به سالن اپرا دبی می توان گفت: نمی توان قیمت دقیقی برای ورود به سالن اپرا در دبی در نظر گرفت چرا که هر یک از صندلی های سالن اپرا قیمت متفاوتی با یکدیگر خواهند داشت و صندلی های جلوتر قیمت بالاتری خواهند داشت. جهت خرید بلیط ورودی سالن اپرای دبی راه های مختلفی وجود خواهد داشت که یکی از این راه ها را می توان خرید حضوری بلیط دانست اما بهترین روش خرید را می توان خرید آنلاین دانست چرا که از این طریق می توانید بلیط مورد نظر را در کمترین زمان ممکن خریداری نمایید. 

سالن اپرای دبی در شب

موارد قابل توجه

در سالن اپرای دبی باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید که از جمله مهمترین موارد حائز اهمیت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • بلیط ورود به سالن حتما باید مورد قبول باشد چرا که در صورت آسیب دیدن بلیط امکان قبول نکردن آن وجود خواهد داشت.
  • بلیط را که خریداری نمودید تنها می توانید در همان زمان و نمایش استفاده نمایید و امکان تعویض آن وجود نخواهد داشت.
  • در صورت گم کردن بلیط خود می توانید المثنی آن را دریافت نمایید.
  • در صورت ایجاد اختلال و مشکل در سالن اپرای دبی مسئولین حق اخراج شما را خواهند داشت.
  • بعد از شروع نمایش امکان ورود وجود نخواهد داشت و به همین دلیل باید حتما 30 دقیقه قبل از شروع نمایش در محل حضور داشته باشید.
  • ورود هرگونه خوراکی به داخل سالن اپرا ممنوع خواهد بود و به همین دلیل از خریدن خوراکی در فضای بیرون از سالن خودداری نمایید.
  • هر فردی می تواند حداکثر 10 هزار دلار بلیط و کوپن خریداری نماید.
  • هر فردی باید در سر جای خود و شماره دقیق بلیط خود بنشیند و البته امکان جابجایی صندلی نیز توسط مسئولین وجود خواهد داشت.
  • فیلم برداری در سالن اپرا ممنوع خواهد بود و با افرادی که فیلمبرداری می نمایند برخورد خواهد شد.

[cn-suggest-posts sts=”معرفی منطقه خور دبی و تفریحات آن” stl=”https://deltaban.com/introducing-khor-dubai-area-its-entertainment/” sbs=”راهنمای تور دبی” sbl=”https://deltaban.com/dubai-tour-asked-questions/”]

Opera

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران