موزه توهمات دبی

موزه توهمات دبی

فهرست مطالب

موزه توهمات دبی

موزه توهمات دبی واقعیت به همراه توهم را در شما ایجاد خواهد کرد. این موزه به دلیل جدید بودن باعث جذب گردشگران به دبی شده است. به جرات می توان گفت این موزه یک جاذبه گردشگری چالش برانگیز و متفاوت نسبت به سایر جاذبه های گردشگری می باشد. بد نیست بدانید که این موزه قبلا در کشورهای دیگر هم برگزار شده است.شهر دبی به منظور جذب گردشگر هر ساله رویداد ها و فستیوال های گوناگونی را جشن می گیرد. به تازگی با اضافه کردن موزه توهمات بیش از پیش مورد توجه اغلب گردشگران قرار گرفته است. آب و هوای دبی گرم و کویری می باشد. در فصل تابستان از هوای بسیار گرم، بادی و شرجی برخوردار است. اغلب روزهای دبی در طول سال آفتابی می باشند، اما زمستان های دبی گرم است.

دبی جزء شهرهای مهم امارات متحده عربی می باشد. زیرا از شهرهای امیرنشین امارت متحده عربی به حساب می آید. شهر دبی در میان هفت امارت بیشترین جمعیت را به خود اختصاص داده است. شهر دبی از سایر امارت ها متمایز می باشد. زیرا درآمد نفت آن تنها شامل 6 درصد از تولید ناخالص دولتی است. بیشترین درآمد شهر دبی از منطقه آزاد جبل علی، گردشگری و دیگر خدمات تجاری است. پیشرفت های قابل توجه دبی باعث شد توجهات جهانی را در تمامی زمینه ها به خود جذب کند.

علاوه بر موزه توهمات عوامل دیگری از قبیل مراکز خرید دبی ، مکان های تفریحی، رستوران ها، فستیوال، کنفرانس ها و … باعث شده اند اکثر گردشگران دبی را انتخاب کنند. دبی از جمله شهرهای توریستی خاورمیانه است. این شهر هر ساله با اضافه کردن جاذبه های جدید گردشگری توانسته است بیشترین درصد گردشگران را به خود اختصاص دهد.

 

موزه توهم در دبی

موزه توهم چگونه موزه ای است؟

این موزه بسیار هیجان انگیز می باشد و شامل اتاق ها با طراحی های مختلف است. اتاق ها به گونه ای طراحی شده اند که باعث خطای دید در فرد بیننده خواهند شد. این موزه به دلیل هیجانی که دارد توسط چند شهر توریستی برگزار شده است. به عبارتی این موزه توانسته است نظر اکثرگردشگران را به خود جلب کند.

شاید بد نباشد بدانید که این موزه برای اولین بار در سال 2015 در شهر کرواسی با مفهوم و تصور کلی موزه توهمات برگزار شد. سپس این موزه در کشورهای دیگری مانند اتریش، آلمان، عمان، مالزی و چند کشور دیگر افتتاح شد.

یکی از شهرهایی که این موزه را برگزار کرده است شهر دبی می باشد. سفر با تور ارزان دبی می توانید از این موزه جالب دیدن کنید. به جرات می توان گفت با بازدید از این موزه قطعا لحظات فراموش نشدنی و مهیجی را برای خود رقم خواهید زد. بنابراین موزه توهم دبی جزء جاذبه های مدرن این شهر به حساب می آید.

براساس گزارش های منتشر شده در تاریخ 12 سپتامبر این موزه در شهر دبی برگزار می شود. بازدیدکنندگان با رزرو تور دبی می توانند از این موزه دیدنی و جالب دیدن کنند. در واقع بازدیدکنندگان با وارد شدن به چرخ گردون گیج کننده از یک تجربه ای متفاوت بهره خواهند برد.

[cn-suggest-posts sts=”بررسی کوتاه قاب دبی” stl=”https://deltaban.com/attraction/dubai-frame/” sbs=”بلیط هواپیما دبی” sbl=”https://deltaban.com/flights/dubai-airline-ticket/”]

بزرگ ترین مجموعه خطاهای دید

بزرگ ترین مجموعه خطاهای دید را در این موزه می توانید مشاهده کنید. توهمات نوری در همه ابعاد و اشکال در این موزه قابل دیدن هستند. طبق گفته مدیر موزه نمایشگاه های این موزه با دقت و حساسیت های خاصی انتخاب می شوند. از اینرو این موزه توانسته است بیشترین آمار جذب گردشگران را به خود اختصاص دهد.

مدیر موزه توهمات در رابطه با چگونگی ایجاد توهم و به چالش کشیدن منطق انسان اینگونه می گوید که مغز انسان یک ابر کامپیوتر می باشد که در مدت زمان کوتاهی قادر است جزئیات و اطلاعات حواس پنج گانه را دریافت و تجزیه و تحلیل کند. ذهن انسان موقع روبه رو شدن با توهمات یک تجربه حسی به همراه به چالش کشیدن منطق فرد تجربه خواهد کرد.

اغلب مردم بعد از دیدن نمایشگاه های این موزه واکنش های یکسانی را از خود نشان می دهند. این موزه در دبی شامل تونل گردابه ای با سیلندر چرخان می باشد. این تونل ذهن آدمی را به گونه ای فریب می دهد که زمین زیر پای شخص تکان می خورد. از دیگر نمایشگاه های این موزه اتاق ایمز می باشد. در این اتاق افراد با توجه به موقعیتی که دارند می توانند خود را در اندازه های متفاوت مشاهده کنند. 

جاذبه های گردشگری دبی

هزینه بلیط موزه توهمات دبی

قیمت موزه توهمات برای بزرگسالان 80 درهم یعنی معادل ۲۱٫۷ دلار است. اما قیمت بلیط برای کودکان کمتر می باشد. قیمت بلیط برای کودکان 60 درهم یا ۱۶٫۳ دلار است. می توان گفت پرداخت این هزینه در قبال دیدن چیزهای شگفت انگیز موزه ناچیز است. اکثر گردشگرانی که از این موزه دیدن کرده اند با سفر با تور لحظه آخری دبی قطعا برای چندمین بار از این موزه دیدن خواهند کرد.

موقع بازدید از موزه توهمات دبی چه چیزهایی انتظار شما رو می کشه؟

به افرادی که عاشق عکاسی، خلاقیت و هیجان هستند این موزه را پیشنهاد می کنیم. به هنگام ورود به این موزه با 80 سورپرایز مختلف روبه رو خواهید شد. این موزه با ایجاد لحظه های شاد می تواند بخشی از آلبوم سفرتان به شهر دبی را به خود اختصاص دهد. در واقع این موزه از بخش های مختلفی تشکیل شده است. اما تونل گردابه ای و اتاق ایمز جذاب ترین بخش های این موزه را شامل می شوند. در واقع افرادی که برای اولین بار از این موزه دیدن می کنند بسیار هیجان زده خواهند شد.

نظرات کاربران