معرفی پارک موضوعی لگولند دبی

پارک موضوعی لگولند دبی چه تفریحاتی دارد؟

معرفی پارک موضوعی لگولند دبی

قرار بود مجموعه پارک موضوعی لگولند در سال 2011 در مجتمع دبی لند افتتاح گردد اما ساخت آن با تاخیر همراه شد. در نهایت مجموعه تفریحی پارک موضوعی لگولند دبی در سال 2016 در مجتمع پارک ها و تفریحات دبی افتتاح شد.پارک موضوعی لگولند مجموعه زنجیره ای از پارک ها می باشد که تمرکز اصلی آنها بر اسباب بازی های لگو است. بسیاری از افراد با مفهوم پارک موضوعی آشنا نیستند از این رو ابتدا به بیان مضمون پارک موضوعی می پردازیم. پارک موضوعی به مجموعه ای گفته می شود که تفریحات و سرگرمی های متعددی را در خود جای داده و هدف آن جمع آوری بازدید کنندگان زیاد است.

پارک های موضوعی از نظر اقتصادی سود سرشاری دارند. در پارک موضوعی برای تمامی سنین تفریحات و سرگرمی هایی تدارک دیده شده و سعی می شود در طراحی این پارک ها از معماری استفاده گردد که جذاب تر از پارک های عادی جلو کند و نیز فضای خارق العاده ای ایجاد نماید. به طور دقیق می توان گفت پارک موضوعی، پارکی است که حول محور های مختلفی سرگرم کننده مختلفی می چرخد. پارک موضوعی لگولند دبی در منطقه خاورمیانه اولین پارک موضوعی است و در جهان در رده هفتم قرار دارد.

پارک موضوعی لگولند

پارک موضوعی لگولند دبی در تمام طول سال فعال است و به مشتریان سرویس می دهد. طراحی پارک موضوعی لگولند دبی به گونه ای است که مناسب کودکان 2 تا 12 سال باشد. در این پارک انواع و اقسام تفریحات تعبیه شده اند. پارک موضوعی لگولند دبی مجموعه شامل 6 پارک موضوعی است که به تربیت عبارتند از: کارخانه، خیال پردازی، شهر لگو، قلمرو ها، ماجراجویی و شهر کوچک. هر کدام از این بخش ها تفریحات و سرگرمی های خاص خودشان را دارند. ساعت آغاز به کار پارک موضوعی لگولند دبی از 10 صبح هر روز الی 6 عصر می باشد.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

بخش قلمرو پارک موضوعی لگولند دبی

در بخش قلمرو های پارک موضوعی لگولند دبی، یکی از تفریحات محبوب مجموعه شاه اژدها است. بازدید کنندگان سوار بر یک ترن کوچک مناسب بچه ها می شوند. کودکان در این بخش با عنوان شوالیه ها و پرنسس های جوان خطاب می شوند و از آنها خواسته می شود وارد ترن شوند. سرعت ترن متوسط است و باعث ترس کودکان نخواهد شد. کودکانی که وارد این بخش از پارک موضوعی لگولند دبی می شوند باید حداقل 4 ساله و 105 سانتیمتر قد داشته باشند. از امکانات جالب توجه این قسمت، تعبیه کردن مکانی برای کودکان معلول است.

ویلچر هایی وجود دارد که این کودکان می توانند روی آنها نشسته و با بستن کمربند های ایمنی مخصوص، سوار ترن شوند. این کودکان می توانند همراه داشته باشند تا از بروز مشکل ممانعت به عمل آید. قطار اژدها نیز یک ترن دیگر است که کمی سریع تر می باشد و برای کودکان 6 سال به بالا با قد حداقل 120 سانتی مترمناسب است.

دقت شود که این ترن مخصوص کودکان 6 سال به بالا است، زیرا مسیر آن دارای سراشیبی های تند تر است. در ابتدا که سوار ترن اژدها شوید، به آرامی حرکت آغاز می شود و دود نفس اژدها فضا را پر می کند.  باید کمربند ها بسیار محکم ببندید زیرا پس از بالا رفتن از تپه، ناگهان اژدها سرعت می گیرد و به سمت پایین خیز بر می دارد. در حین سواری پاهای خود را کنترل کنید تا در صورت ترمز های ناگهانی اژدها ضربه نخورند. برای کودکان معلول بالای 6 سال نیز فضایی تعبیه شده تا بتوانند سوار ترن شوند.

[cn-suggest-posts sts=”بررسی و آشنایی با تفریحات دریایی دبی” stl=”https://deltaban.com/dubai-water-entertainment/” sbs=”رزرو تور دبی” sbl=”https://deltaban.com/dubai-tours/”]

بخش قلمرو پارک موضوعی لگولند دبی
چالش مرلین

یکی دیگر از تفریحات بخش قلمرو پارک موضوعی لگولند دبی، چالش مرلین نام دارد. چالش مرلین نوعی چرخ و فلک با سرعت بالا است. این چرخ و فلک حالت قرون وسطایی دارد و والدین همراه با فرزند خود در آن قرار می گیرند.کودکانی که وارد این بخش از پارک موضوعی لگولند دبی می شوند باید حداقل 4 ساله و 105 سانتیمتر قد داشته باشند. در واقع این چرخ و فلک برای کودکان 4 سال به بالا مناسب است.

با توجه به سرعت بالای چرخ و فلک، کمربند های ایمنی تعبیه شده که حتما قبل از شروع به حرکت باید بسته شوند. در این بخش نیز ویلچر هایی تعبیه شده تا کودکان معلول بتوانند به تفریح و سرگرمی بپردازند. در بخش دیگری از ناحیه قلمرو، فروشگاه کینگ قرار دارد. در این فروشگاه کودکان هرچه که برای تبدیل شدن به یک شوالیه شجاع یا پرنسس زیبا نیاز دارند را می توانند خریداری نمایند.

بخش خیال پردازی پارک موضوعی لگولند دبی

در قسمت ساخت و آزمایش بخش خیال پردازی پارک موضوعی لگولند دبی، کودکان قادرند با استفاده از لگو خودرو بسازند آنها را در رقابت های مجازی با سایرین آزمایش کنند. یکی دیگر از قسمت های این بخش، قطار دوپلو است که برای کودکان 1 سال به بالا با قد 80 سانتی متر مناسب است. در واگن های این قطار امکان نشستن یک همراه بزرگسال نیز وجود دارد تا حین گشت زنی از کودک مراقبت نماید و اطراف را به او نشان دهد. قطار دوپلو با سرعت آهسته حرکت می کند و مزرعه ای ساخته شده از لگو را دور می زند. در قسمت دیگر از مزرعه دوپلو، زمین بازی مناسب کودکان خردسال تعبیه شده که دره دوپلو نام دارد و خردسالان در آنجا قادرند با حیوانات ساخته شده از لگو بازی کنند.

بخش کارخانه پارک موضوعی لگولند دبی

در این بخش می توانید خط تولید لگوها را مشاهده کنید و لگو خاص خود را بدون قرار گیری در نوبت بسازید. این بخش یکی از پر طرفدار ترین قسمت های پارک موضوعی لگولند دبی می باشد. بازدید از این بخش محدودیت سنی یا قدی خاصی نداردو همه می توانند از این قسمت بازدید کنند. در این بخش فروشگاه ها و غذا خوری نیز قرار دارند که می توانید قطعات لگو را خریداری کرده و همانجا با کمک راهنما اقدام به ساخت شخصیت های خاص نمایید. یکی از بخش های جالب توجه این قسمت، فروشگاه عکس است. در این قسمت می توانید تمامی عکس هایی که دوربین ها در طول روز از شما گرفته اند را جمع آوری نمایید.

بخش شهر کوچک پارک موضوعی لگولند دبی

بخش شهر کوچک پارک موضوعی لگولند دبی شامل 20 میلیون آجر لگو است و از آنها برای ساخت 15000 مدل کوچک از المان ها و سازه های مشهور دنیا استفاده شده است. در شهر کوچک کودکان قادرند به تکمیل و بهبود سازه ها کمک می کنند و خودشان با استفاده از لگو آثاری را خلق نمایند.

بخش شهر لگوپارک موضوعی لگولند دبی

در شهر لگو بخش های متعددی مانند فرودگاه هواپیما لگو، مدرسه آموزش شیرجه و قایق رانی، رانندگی، مرکز پلیس لگو، غریق نجات لگو، اسکله دریایی، رستوران قرار دارند. در مدرسه قایق سواری کودکان به عنوان کاپیتان کنترل قایق لگو خود ار در دست می گیرند. حداقل سن کودکان در این بخش باید 1 سال باشد. والدین نیز می توانند در کنار آنها حضور داشته باشند.

بخش ماجراجویی پارک موضوعی لگولند دبی

در بخش ماجراجویی فعالیت های هیجان انگیزی وجود دارد که کودکان قادرند همراه با والدین خود به انجام آنها بپردازند. برخی از این فعالیت ها عبارتند از: آسانسور بالا برنده، یافتن پادشاهی گمشده، انتقام فرعون، زیر دریایی و موج سواری. در بخش یافتن پادشاهی گمشده، کودک به همراه یکی از والدین خود اقدام به یافتن گنجینه گمشده ای می کند که سایه های خبیث آنها را دزدیدهاند. کودک از طریق یافتن گنجینه فرمانروای قلمرو می شود. حداقل سن کودکان در این بخش باید 2 سال و قدش 90 سانتیمتر باشد.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد

[cn-suggest-posts sts=”چه هواپیماهایی در ایرلاین امارات استفاده می شود” stl=”https://deltaban.com/introduction-emirates-airlines/” sbs=”خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

بخش ماجراجویی پارک موضوعی لگولند دبی

نظرات کاربران