معرفی فستیوال ها و جشنواره های مهم دبی

فهرست مطالب

معرفی فستیوال ها

فستیوال ها و جشنواره های دبی بهترین مکان جهت لمس فرهنگ و آداب و رسوم مردم دبی به شمار می روند. شهر دبی با پیشرفت و توسعه ای که چند سال اخیر داشته است به عنوان یک شهر توریستی نظر همه گردشگران را به سوی خود جلب کرده است. از طرفی سرمایه گذاری قابل توجهی برای زیرساخت های این شهر امیرنشین صورت گرفته است. همین امر باعث شده است شهر دبی بسیار مدرن و امروزی ساخته شود.

جاذبه ها و دیدنی دبی

همچنین جاذبه ها و دیدنی های بسیاری در این شهر وجود دارد. این عامل سبب افزایش شمار بازدیدکنندگان به این شهر شیخ نشین شده است. اما به جرات می توان گفت در میان جاذبه ها و پیشرفت های شهر دبی فستیوال ها و جشنواره های دبی از محبوبیت بیشتری در میان گردشگران برخوردار هستند.

فستیوال ها و جشنواره های دبی

بهتر است بدانید که فستیوال ها و جشنواره های دبی از محبوب ترین و اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر دبی محسوب می شوند. همچنین فستیوال ها و جشنواره های دبی در کنار بهترین هتل ها و رستوران های بی نظیر، مراکز تفریحی و مراکز خرید دبی برگزار می شوند. این عامل باعث شده است شهر دبی برای تفریح و سفر یک انتخاب ایده آل به شمار آید. بنابراین فستیوال ها و جشنواره های دبی یک نقطه قوت برای شهر دبی و تبدیل آن به صنعت گردشگری است.

هتل های پنج ستاره دبی

از طرفی شهر دبی با احداث هتل های پنج ستاره دبی، مراکز خرید، پیست اسکی، مراکز تفریحی و برگزاری فستیوال ها و جشنواره های دبی توانسته است گردشگران زیادی را به خود جذب کند. بنابراین شهر دبی از صنعت توریسم و گردشگری درآمد بسیار خوبی را کسب می کند.  فستیوال ها و جشنواره های دبی بسیار متنوع هستند بنابراین هر سلیقه و هر سن و سالی را به خود جذب خواهند کرد. بعضی از جشنواره های دبی عبارتند از: سنسیشن دبی، جشنواره های خرید دبی، جشنواره های تابستانی دبی، فستیوال تومارولند دبی، فستیوال رنگ دبی. در اینجا به برخی فستیوال ها و جشنواره های دبی اشاره خواهیم کرد.

جشنواره های خرید دبی

جشنواره های خرید دبی یکی از بی نظیرترین جشنواره های شهر دبی می باشد. زمان برگزاری جشنواره های خرید دبی سالانه و در دو فصل زمستان و تابستان است. جالب است بدانید که جشنواره های خرید دبی برای اولین بار در سال 1996 میلادی آغاز شد. این جشنواره ها توانستند افراد بی شماری را از سایر کشورها به سمت 6000 فروشگاه شرکت کننده در فستیوال خرید دبی جذب کنند. از ویژگی بارز جشنواره های خرید دبی این است که افراد با قیمت مناسب می توانند از برترین و بهترین برندهای معروف دنیا خرید کنند.

سالانه میلیون ها نفر از سراسر دنیا برای گذراندن تعطیلات خود با خرید بلیط هواپیما به این شهر سفر می کنند. فستیوال ها و جشنواره های دبی در انواع مختلفی در این شهر برگزار می شوند. بدون شک جشنواره های خرید دبی یکی از محبوب ترین فستیوال ها و جشنواره های دبی به شمار می آید.

فستیوال ها و جشنواره های دبی

زمان جشنواره های دبی

زمان جشنواره های دبی متفاوت می باشد. معمولا مدت زمان جشنواره های خرید دبی یک ماه طول می کشد. اغلب جشنواره های خرید دبی از تاریخ شانزدهم فوریه که مصادف با 30 بهمن است آغاز می شود. لازم به ذکر است این تاریخ ممکن است کمی دچار تغییرات شود. برای مثال جشنواره های خرید دبی در سال جاری از 26 دسامبر 2018 تا 2 فوریه 2019 برگزار می شود. البته ممکن است این جشنواره تا آخر بهمن و اوایل اسفند ادامه داشته باشد. بهتر است بدانید که جشنواره های خرید دبی در سه ماه اول میلادی برگزار می شوند.

زمان جشنواره های دبی

نکات مربوط به جشنواره های خرید دبی

قبل از رفتن به فستیوال ها و جشنواره های دبی بهتر است یکسری نکات مربوط به آن جشنواره را رعایت کنید. برای رفتن به فستیوال خرید بهتر است صبح زود به مرکز خرید مراجعه کنید. آخر هفته شهر دبی جمعه و شنبه می باشد. معمولا آخر هفته مراکز خرید بسیار شلوغ است. در صورتیکه شلوغی محیط ممکن است شما را کلافه کند بهتر است آخر هفته به مراکز خرید نروید. برای خرید مغازه هایی را انتخاب کنید که همه اجناس آن حراج باشد. از طرفی فستیوال های خرید معمولا 5 هفته طول می کشند بنابراین با صبر و حوصله می توانید خریدهای خود را انجام دهید.

[cn-suggest-posts sts=”جاذبه های گردشگری دبی” stl=”https://deltaban.com/dubai-tourism-attractions/” sbs=”رزرو هتل خارجی” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

نکات مربوط به جشنواره های خرید دبی

جشنواره های تابستانی دبی

جشنواره های تابستانی دبی جزء جذاب ترین فستیوال ها و جشنواره های دبی به شمار می آیند. شاید این سوال برای همه پیش بیاید کشور گرم و کویری دبی در فصل تابستان هم چطور می تواند گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کند. جشنواره های تابستانی دبی از عوامل بسیار تاثیر گذار سرپا نگهداشتن تور لحظه آخری دبی در فصل تابستان می باشد.

کنسرت های خیابانی

در جشنواره های تابستانی شما شاهد کنسرت های خیابانی مختلف، نمایش فیلم و غذاهای متنوع خواهید بود. همچنین جشنواره های سورپرایز تابستانی جزء جذاب ترین بهانه ها برای ترغیب مسافران به شهر دبی در فصل تابستان است. اولین فستیوال تابستانی دبی در سال 1998 برگزار شد. بعد از برگزاری اولین فستیوال بدون وقفه و هر ساله جشنواره های سورپرایز تابستانی برگزار می شد.

جشنواره های سورپرایز تابستانی دبی در سال 2019

بهتر است بدانید که مسئولان شهری به بهانه برگزاری جشنواره های تابستانی زمینه تفریح را برای بزرگسالان و حتی کودکان را هم فراهم می کنند. بهتر است بدانید که جشنواره سورپرایز تابستانی در سال 1398 در روزهای 31 خرداد تا 12 مرداد برگزار شده است. می توان گفت از نظر فاصله زمانی طولانی می باشد. همچنین سال به سال به میزان درآمد و تعداد بازدیدکنندگان فستیوال ها و جشنواره های دبی اضافه می شود.

جشنواره های تابستانی دبی

درآمد و تعداد بازدید کنندگان دبی

بهتر است بدانید که درآمد و تعداد بازدید کنندگان در سال 1998 به ترتیب 850 هزار درهم و 600 هزار نفر بوده است. در حالیکه در سال 2009 میزان درآمد و تعداد بازدید کنندگان به 3.21 میلیارد درهم و 2.1 میلیون نفر افزایش پیدا کرده است. بنابراین میزان محبوبیت فستیوال ها و جشنواره های دبی هر ساله افزایش پیدا می کند. می توان گفت مردمانی که قصد سفر به شهر دبی را دارند برنامه خود را با فستیوال ها و جشنواره های دبی هماهنگ می کنند.

حامی جشنواره های تابستانی دبی دولت امارت متحده می باشد. بنابراین جشنواره سورپرایز تابستانی دبی در بهترین شرایط ممکن برگزار خواهد شد. این جشنواره تابستانی مکان مناسبی برای تفریح همه اعضای خانواده در هر سنی که هستند می باشد. لوگوی این جشنواره یک خورشید می باشد که لبخند بر لب دارد. شعار اصلی این لوگو تفریحات بزرگ برای کودکان می باشد.

[cn-suggest-posts sts=”ویزای توریستی دبی” stl=”https://deltaban.com/dubai-tourist-visa/” sbs=”ویزای دبی” sbl=”https://deltaban.com/dubai-visa/”]

برنامه های سرگرم کننده دبی

در این جشنواره برنامه های سرگرم کننده ای از قبیل سرزمین عجایب، بازی با رایانه، تئاتر مخصوص کودکان و غیره برای کودکان در نظر گرفته شده است. بدون شک این جشنواره برای بزرگسالان هم سورپرایزهای مخصوص به خود را دارد. یکی از این سورپرایزها حراج های بزرگ در فروشگاه ها به همراه جوایز نفیس می باشد. دلیل نامگذاری سورپرایز برای این جشنواره این است که چند روز قبل از اجرا از برنامه ها پرده برداری خواهد شد.

پیشنهاد ویژه آژانس مسافرتی دلتابان به علاقمندان به سفر استفاده از تور لحظه آخری دبی هست که با کمترین هزینه میتوانند سفری به یاد ماندنی و جذاب را تجربه کنند.

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران