پارک خور دبی

پارک خور دبی، مکانی شگفت انگیز برای کودکان و بزرگسالان

دبی، شهری از شهرهای مجلل حاشیه خلیج فارس که با جاذبه های شگفت انگیز خود، چشم همه را به خود خیره کرده است. این شهر که با ایجاد و احداث مکان های تفریحی و گردشگری همه روزه در حال پیشرفت بوده و پارکی به نام پارک خور دبی را در خود جای داده است. پارکی که با همه ی جاذبه های دیدنی که دارد در تمامی روزهای سال میزبان گردشگران بسیاری از سراسر جهان است. برای همین پیشنهاد می‌کنیم در صورت سفر و خرید تور دبی از پارک خور دیدن کنید.

معرفی پارک خور دبی Dubai khor park

پارک خور یا شهر خور از جمله پارکهای زیبایی است که در شهر دبی قرار گرفته که کودکان در آن می‌توانند در کنار بزرگسالان به فعالیت‌ها و بازی های گروهی بپردازند. همچنین وجود رستوران ها، وسایل بازی، مختلف، فضای سبز بی نظیر، درختان و … در کنار هم توانسته این پارک را به یکی از پر طرفدار ترین پارک های شهر دبی تبدیل کند. گفتنی است که انجام پژوهش های تیمی، در گروه های سنی مختلف از جمله دلایلی است که کودکان و بزرگسالان به این مکان سر می زنند.

کودکان در این پارک می توانند از بخشی به نام شهر کودکان که برای آنها تعبیه شده، لذت ببریند. این شهر مجهز به محیطی آموزشی و تفریحی است که کودکان 2 تا 15 ساله قادرند در آن به انجام فعالیتهای سرگرم کننده بپردازند. وسیله های بازی و تفریح در زمینه های فضا و کهکشان، طبیعت، تکنولوژی و علم در این شهر طراحی شده که برای کودکان و نوجوانان بسیار مفید است. یکی از اهداف روانشناسی که در پارک خور برای کودکان در نظر گرفته شده، این است که کودکان در حین بازی و سرگرمی با وسایل آموزشی، بتوانند در محیط های واقعی و روزمره خود در زندگی بهره ببرند.

نمایی از پارک خور دبی

امکانات پارک خور دبی

از امکانات این پارک هر چه بگوییم کم است اما باید بدانید که در این پارک همه روزه انواع گروه های محلی به نواختن موسیقی برای بازدید کنندگان می‌پردازند. پارک خور با فضایی 90 هکتاری، همواره تمامی امکانات سرگرم کننده را برای کودکان و بزرگسالان فراهم کرده است. امکاناتی همچون: محوطه پیاده روی با طول بیش از 5 کیلومتر، محیط سرسبز و طبیعی، پیست اتوموبیل رانی، اسکله ی ماهی گیری، آب نما، باربیکیو، رستوران، سالن آمفی تئاتر و… . همچنین وجود مرکز خرید، فروشگاه، دنیای کودکان، پارک دلفین ها و شیرهای دریایی از دیگر امکاناتی است که برای بازدیدکنندگان فراهم شده است. شما می توانید تا درب وروردی شماره ی 2 این پارک یک موتور سیکلت اجاره کنید و با تقریبا ۲۰ درهم به گشت و گزار، آن هم با موتور و سه چرخه در پارک بپردازید.

امکانات پارک خور دبی

دسترسی به پارک خور دبی

پارک خور در کنار نهر دبی قرار گرفته و همه روزه میزبان هزاران نفر از بازدیدکنندگان است، بزرگسالان و کودکانی که علاقه مند به انجام انواع سرگرمی ها و فعالیت های آموزشی در کنار یکدیگر هستند. برای همین، این پارک به مکانی محبوب نزد گردشگران تبدیل شده، زیرا در آن می توانند از کسب تجربه های فوق العاده لذت ببرند.  

هزینه ورودی و ساعات بازدید از پارک خور دبی

لازم به ذکر است که پارک خور در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 10 شب و همچنین در روزهای پنجشنبه تا شنبه از ساعت 8 صبح تا 11 شب، میزبان بازدیدکنندگان می‌باشد. نکته ای در اینجا باید به آن بپردازیم این است که روزهای چهارشنبه، این پارک پذیرای کودکان زیر 6 سال و بانوان است. هزیه ی ورودی به پارک نیز برای هر نفر حدود 5 درهم است.

منظره شهر از داخل پارک خور دبی

در انتها باید بدانید که دبی با همه ی جاذبه های بی نظیر خود همه ساله میزبان گردشگران از سراسر جهان بوده است. پارک خور در دبی نیز به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های این شهر، همواره مکانی محبوب برای بازدید کنندگان است. پیشنهاد می کنیم در صورت سفر به شهر دبی بازدید از پارک خور را هرگز فراموش نکنید.

نظرات کاربران