خیابان های دبی

معروفترین خیابان های دبی را بیشتر بشناسیم

شهر دبی به عنوان پهناورترین شهر کشور امارات متحده عربی، در جنوب کشور ایران و در شبه جزیره عربستان قرار دارد . جمعیت این شهر ثروتمند عربی ، یک میلیون و هفتصد و هفتاد و یک هزار نفر و مساحت آن یک میلیون و دویست و هشتاد و هفت هزار متر مربع است که یک چهارم جمعیت آن ایرانی ها و هفده درصد اماراتی ها هستند. زبان رسمی ساکنان آن، عربی و دین رسمی آن ها اسلام است.خیابان های دبی بسیار جذاب هستند. 

البته تعداد قابل توجهی هم مسیحی ، هندی و بودایی هم در آن جا سکونت دارند. این شهر مهمترین بنادر را دارا می باشد و یک مسیر مهم تجاری محسوب می شود. مهمترین مراکز خرید خاورمیانه را دارا می باشد و همه ساله درآمد زیادی را از بخش گردشگری به دست می آورد، زیرا تنها شش در صد از در آمدش از فروش نفت به دست می آید و بقیه آن از صنعت پر در آمد گردشگری اش به دست می اید. از جذاب ترین مناطق دیدنی اش، پارک ها ، مراکز خرید و خیابان های معروف آن است که از جمله معروفترین خیابان های دبی می توان به خیابان شیخ زائد اشاره نمود.

معروفترین خیابان های دبی 

شهر دبی، به عنوان یکی از معروفترین و ثروتمندترین مقاصد گردشگری خاورمیانه ، همه ساله دلار های زیادی را از طریق گردشگری به دست می آورد. یکی از دلایل محبوبیت این شهر دربین گردشگران این است که دولت آن همه ساله تغییراتی در ساختار و سیستم شهری اش داده است . در این شهر علاوه بر مراکز خرید ، پارک ها، رستوران های لوکس، خیابان ها و مناطق بی نظیری دارد که هریک ویژگی خاص خود را دارد که در واقع قدم زدن در معروفترین خیابان های دبی لذت تور دبی را چند برابر می کند.

1.خیابان شیخ زائد

سر تا سر این خیابان معروف را آسمان خراش ها فرا گرفته اند. علاوه بر اینها مراکز تجاری معروفی نیز در این خیابان وجود دارد. این خیابان به به موازات خط ساحلی از مرکز شهر به سمت ابوظبی کشیده شده است . این خیابان تا قبل روی کار آمدن رییس جمهور امارات ، خیابان دفاع نام داشت اما با روی کار آمدن او به نام امروزی شهرت یافت. این خیابان که از معروفترین ها محسوب می شود ، مارینای دبی و نخل جمیرا را به هم متصل می کند . این خیابان در هر هر قسمت خود هفت مسیر عبور دارد و پل هوایی های زیادی نیز دارا می باشد .از جمله قسمت های مختلف آن :
* مسیر چرخشی مرکز تجارت جهانی که به سمت پارک زبیل و خانه اتحاد راه دارد، است.
* پل ارتباطی اول این خیابان نیز به سمت مراکز خرید دبی و برج معروف خلیفه راه دارد.
* پل ارتباطی دوم : به سمت جاده حدیقه و پارک صفا است.
* پل ارتباطی سوم و چهارم : به ترتیب به سمت القوز و پارک های آبی، الماس، طلا و برج العرب است .
این خیابان همچنین به سمت جبل علی راه دارد که در این مسیر جاذبه های زیادی مانند مراکز تجاری ، برج هایی مانند برج های جمیرا ، برج الغدیر ، ریلوکس ، آنگاسا و.. دیده می شود که به حق این خیابان را در لیست معروفترین خیابان های دبی قرار داده است.

خیابان شیخ زائد : یکی از معروفترین خیابان های شهر دبی و مهد مراکز تجاری معروف.
نمای خیابان معروف شیخ زائد :

2. خیابان الرقه و منطقه دیره

این خیابان که از معروفترین خیابان های دبی محسوب می شود، معروفترین برج ها از جمله برج ساعت و هتل ها و رستوران های زیادی را در دل خود جای داده است . علاوه بر این ، مرکز اصلی برگزاری نمایشگاه های دبی به شمار می رود و جزو منطقه دیره محسوب می شود. مناطق دیره که در شرق دبی واقع شده است و از مراکز تجاری و اقتصادی و یکی از مناطق تاریخی آن به شمار می رود. در این منطقه بازار های سنتی طلا فروشی، ادویه جات و عطریات وجود دارد . در غرب این منطقه مراکز خرید و هتل های بی نظیری قرار دارد.

3. خیابان و منطقه جمیرا

دلیل نامگذاری منطقه جمیرا به این اسم، به دلیل وجود شن ها .و ماسه های زیبایی که در تزیینات مناطق تفریحی آن به کار می رود ، است و از گران ترین مناطق دبی محسوب می شود و برج های معروف العرب را در خود جای داده است. خیابان معروف آن به اسم همین منطقه است و مسجد زیبای الجمیرا نیز در آن قرار دارد و از معروفترین خیابان های دبی به شمار می آید. معروفترین هتل ها و اقامتگاه ها در این خیابان و منطقه قرار دارند.

4. خیابان داون تاون

این خیابان نیز به اسم محله اش یعنی داون تاون نامگذاری شده است . جاذبه های توریستی زیادی از جمله برج ها و آسمان خراش های امن دبی مانند برج خلیفه و برج ویستا، مراکز خرید و آب نماهای معروف دبی ، در آن قرار دارند و این خیابان را به یکی از معروفترین خیابان های دبی تبدیل نموده است .برج خلیفه بزرگترین بنای ساخته شده در دبی و در این خیابان است و هزینه ساخت آن بالغ بر1.5 تریلیون دلار بوده است .همچنین هتل بزرگ داون تاون که در این منطقه و خیابان واقع شده است، سی و ششمین ساختمان جهان است و در نزدیکی مرکز خرید دبی قرار گرفته است.

علاوه بر اینها مرکز خرید دبی مال نیز در این خیابان است که با داشتن هزار و دویست فروشگاه در رتبه نخست لیست بزرگترین مراکز خرید جهان قرار گرفته است. فواره دبی نیز با هزینه دویست و هفده میلیون دلار که در واقع طرح آن توسط یک معمار آمریکایی داده شده است ، ساخته است و با بیش از 6000 هزار چراغ و موسیقی های جذابی تزیین شده است . علاوه بر موارد گفته شده ، تراموای دو طبقه و قدیمی این خیابان جایگاه این منطقه و خیابان را در بین معروفترین خیابان های دبی بالا برده است .

5. منطقه البرشاء

این منطقه زیبا که یکی از معروفترین خیابان های دبی را در خود جای داده است ، بین خیابان شیخ زائد و محمد بن زائد قرار گرفته است . آرام ، کم جمعیت و لوکس بودن این منطقه آن را در لیست معروفترین خیابان های دبی قرار داده است ، به همین دلیل بیشتر گردشگران خارجی ، هتل های این منطقه را به عنوان اقامتگاه خود انتخاب می کنند. در این خیابان جاذبه های گردشگری زیادی از جمله پارک ها ، مراکز خرید ، پیست اسکی و پیست های اتومبیل رانی وجود دارد و درکل به دوبخش تقسیم شده است ، یک بخش ویلایی و یک بخش آپارتمانی.

بهترین زمان سفر به دبیخ

با توجه به اینکه آب و هوای دبی به دو بخش گرم و گرم تر تقسیم شده است ، بهترین زمان سفر به این شهر ماه های آذر و فصل زمستان است و معمولا گردشگران این ایام را برای سفر به دبی انتخاب می کنند. در این ایام نیز می توان به راحتی و با دردسر گرمای کمتری در معروفترین خیابان های دبی قدم زد و بهترین تفریحات را در کنار سواحل زیبای این شهر داشت. اما برای کسانی بخواهند آب و هوای خیلی و ساحل را باهم تجربه کنند، می توانند فصل های گرم سال یعنی ماه هایی غیر از آذر ماه و ماه های زمستان را انتخاب کنند .

نظرات کاربران