بزرگترین فرودگاه جهان در پکن

فرودگاه داکسینگ، بزرگترین فرودگاه جهان

بزرگترین فرودگاه جهان ‌که در دنیا معروف و شناخته شده، فرودگاه داکسینگ پکن است که به تازگی تاسیس گردیده و درحومه شهر پکن قرار گرفته است. تخمین زده شده که درسال حدود 100 میلیون مسافر، از این فرودگاه می‌تواند جا به جا شود.

در این مطلب ما قصد داریم از همان اول چگونگی ساخت فرودگاه داکسینگ پکن را برای شما بیان کنیم، پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

فرودگاه چین

فرودگاه داکسینگ پکن و تاسیس آن

این طور که معلوم است فرودگاه داکسینگ پکن، می‌خواهد همیشه به عنوان بزرگترین فرودگاه جهان شناخته شود و هیچ فرودگاهی جای آن را نگیرد.

این فرودگاه بزرگ در روز 26 سپتامبر، توسط رئیس جمهور کشور چین، افتتاح شد؛ جالب است بدانید در آن روز کسانی که در افتتاح فرودگاه حضورداشتند، چهره آن‌ها به صورت خودکاراسکن شده بود. این فرودگاه در همان روزافتتاحش اولین پروازش را با هواپیمای مشهور چاینا ساترن ایرلاینز چینی‌ها آغاز کرد وهمچنین چند پرواز دیگر در همان اولین روز کاریش صورت گرفت.

چاینا ساترن، با ایرلاین A380 یکی از ایرلاین‌های قطب اصلی پرواز فرودگاه داگسینک پکن است؛ به همین خاطراین هواپیما، به بزرگ‌ترین هواپیمای جهان معروف شد.

بزرگترین فرودگاه جهان که تاسیس گردیده، تدارکات زیادی برای پروازهای ورودی و خروجی در نظر گرفته‌اند، اما فعلا بعضی از قسمت‌های این فرودگاه مثل مانیتورهای اطلاع رسانی وغرفه‌ها برای ارائه خدمات به مسافران و سوغاتی آن هنوز تاسیس نشده است؛ اما این فرودگاه به عنوان بزرگترین فرودگاه جهان، از سه روز بعد افتتاحش با عملکردی که داشت، قابل تشویق و تحسین است و تا به امروز پرواز‌های متنوعی از این فرودگاه بزرگ انجام می‌گردد.

آشنایی با فرودگاه داکسینگ پکن، بزرگترین فرودگاه جهان

فرودگاه داکسینگ چین

این فرودگاه بزرگ به عنوان فردگاه آینده نیز شناخته شده است، شاید تصورش سخت باشد که کشور چین از 5 سال قبل تا به امروز برای ساخت این فرودگاه بزرگ 4 بانده، تقریبا 5/11 میلیارد دلار هزینه کرده است و روزانه 40 هزار کارگر مشغول کار برای ساخت بزرگترین فرودگاه جهان در تلاش بودند.

یکی از ترمینال‌های فرودگاه داکسینگ به حدی بزرگ می‌باشد که گفته شده، مانند 97 زمین فوتبال در کنارهم قرار گرفته است؛ این ترمینال فوق العاده زیبا را یکی از مهندسین مشهور به اسم زاها حدید با شریک چینی خود، با معماری بی‌نظیرشان ساختند.

یکی از تفاوت‌هایی که باعث شده فرودگاه داکسینگ پکن از فرودگاه‌های دیگر متمایز باشد این است که این فرودگاه اعلام کرده است نیروهای انسانی کمی در این فرودگاه مشغول به کار می‌شوند و برای کارهایی مثل اطلاع رسانی اخبار مرتبط با پروازها و اطلاع رسانی اخبار فرودگاه برای مسافران توسط ربات‌های هوشمند انجام می‌شود. همچنین این فرودگاه طوری طراحی شده که مسافران اگر بخواهند از دورترین نقطه فرودگاه تا قسمت دیگر آن بروند تنها 8 دقیقه زمان می‌برد.

جالب است بدانید سقف این فرودگاه از 8 هزار پنجره تشکیل شده است که این عامل باعث روشنایی آن  نیز می‌گردد، همچنین برای ارتباط مسافران با تمامی اقدامات، بر روی نمایشگرها قابل مشاهده است.

در قسمت اجتماعات فرودگاه داکسینگ پکن، طبق سنت چینی‌ها بخشی به اسم باغ چینی‌ها، که یک قسمت آرام بخش می‌باشد، ساخته شده است و دورتا دور این محوطه را با پارچه‌ای که ماهی‌های کپور در حال شنا کردن هستند، پوشانده‌اند.

در این فرودگاه در حال حاضر، پروازهای داخلی صورت می‌گیرد و تا موقعی که بخش مهاجرت و گمرگ آماده شود، پروازهای خارجی در این فرودگاه انجام نمی‌شود.

چشم اندازهای بزرگترین فرودگاه جهان 

فرودگاه داکسینگ، بزرگترین فرودگاه جهان

فرودگاه داکسینگ، بزرگترین فرودگاه جهان با این هدف ساخته شد که سالانه 2 میلیون تن بار و به خصوص 72 میلیون مسافر را بتواند جا به جا کند.

طبق برنامه ریزی‌های انجام شده این فرودگاه بزرگ در سال 2025 به طور کامل آماده می‌شود و تا این زمان تصمیم گرفته‌اند، باند فرودگاه را از 4 باند به 7 باند برسانند در این صورت ظرفیت جا به جایی بار در این فرودگاه بیشتر شده، به 4 میلیون تن بار و همچنین ظرفیت مسافران به 100 میلیون نفر می‌رسد. در این صورت ظرفیت این فرودگاه دیگر به حداکثر رسیده و به هیچ عنوان امکان اضافه کردن پرواز جدید را ندارد.

همانطور که می‌دانید ترافیک شهر پکن بسیار زیاد است مخصوصا در قسمت جنوبی آن ترافیک بیشتر می‌شود و از آن جایی که بزرگترین فرودگاه جهان، داگسینک در قسمت جنوبی پکن ساخته شده است، انتقادهایی به این فرودگاه وارد کرده‌اند که برای رسیدن به این فرودگاه زمان زیادی صرف می‌گردد؛ اما ساخته شدن فرودگاه داکسینگ در جنوب پکن به این دلیل است که با رد شدن از مکان‌های پرواز ممنوع این شهر، بتواند پروازهای زیادی را انجام دهد.

اما نگران دسترسی به این فرودگاه نباشید؛ چون در تمام نقاط مختلف پکن، هتل‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با رزرو این هتل‌ها به این فرودگاه بزرگ نزدیک‌ترشوید.

راه های دسترسی به فرودگاه داکسینگ پکن

بزرگ ترین فرودگاه جهان در چین

برای رفتن به فرودگاه داکسینگ پکن راه‌های متنوعی از جمله تاکسی، اتوبوس، مترو وجود دارد؛ مسئولین بزرگترین فرودگاه جهان، تصمیم گرفته‌اند برای زودتر رسیدن مسافران به این فرودگاه باشکوه، قطارهای اکسپرسی را راه اندازی کنند که مسافران را در حداکثر زمان 20 دقیقه از شهر به فرودگاه و بالعکس جا به جا کند؛ سرعت قطارهای اکسپرسی 160 کیلومتر بر ساعت است؛ پس دیگر اصلا نگران زمان برای رسیدن به این فرودگاه نباشید، این فرودگاه توانسته است برای این مشکل برنامه ریزی کند و تا حد امکان این مشکل را برای مسافرانش حل کرده تا راحت‌تر بتوانند به این فرودگاه دسترسی داشته باشند، بعد از تکمیل این فرودگاه بزرگ، فرودگاه داکسینگ به یکی از بهترین و عالی‌ترین و بزرگترین فرودگاه جهان شناخته می‌شود، بی شک نظیر آن در سر تا سر دنیا وجود نخواهد داشت.

نظرات کاربران