27 آبان 1399
اخبار سفر

جزئیات اقامت طلایی ده ساله امارات

اقامت امارات و اقامت طلایی ده ساله این کشور مرفه از تازه‌ترین اخباری است که حاکم امارات در موردش صحبت کرده است. قبل از اینکه بخواهیم در مورد خبر اقامت طلایی 10 ساله امارات برایتان شرح دهیم، از ویزای این کشور و روش‌های گرفتن آن برایتان خواهیم گفت تا بیشتر در موردش بدانید و راحت‌تر اقدام کنید.

امارات یک کشور بسیار ثروتمند در خاورمیانه است. غنی از ذخایر نفتی، که درصد بسیار بالایی از ثروتش را از ذخایر نفتی بدست می‌آورد. زبان این کشور عربی و واحد پولش درهم و دارای همسایگان و موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی است.

اقامت ده ساله طلایی دبی

امارات دارای هفت شهر به نام‌های دبی، ابوظبی، شارجه، عجمان، فجیره، ام القوین و راس الخیمه هست که هر کدام توسط شیخی مخصوص اداره می‌شوند. امارات به دلیل پیشرفت چشم گیری که داشته کیفیت زندگی و موقعیت کاری بسیار خوبی که دارد؛ افراد زیادی از سرتاسر جهان خواهان کار در این کشور هستند؛ اما دریافت اقامت دائم این کشور اصلا کار راحتی نیست. روشهای مختلف و قانونی زیادی برای اخذ اقامت کشور مورد مهاجرت وجود دارد که با تعدادی از روش‌های قانونی میتوان تابعیت کشور مورد نظر را بدست آورد.

امارات یکی از کشورهایی است که اگر از طریق روشهای قانونی اقدام به مهاجرت کنید؛ به راحتی می‌توانید اقامت این کشور را بدست آورید.

در این جا 6 روش قانونی و کلی برای دریافت اقامت امارات و مهاجرت به این کشور را بیان می‌کنیم:

اقامت امارات از طریق ویزای کار

اقامت دبی از طریق کار

در صورتی میتوان ویزای کار در امارات را دارا بود؛ که وقتی در امارات فردی مناسب برای آن کار پیدا نشد کارفرمای این کشور دعوت‌نامه کار برای شما ارسال کند و به شما درخواست کار در این کشور را بدهد؛ که شما به تنهایی میتوانید برای کار وارد این کشور شوید.

برای به همراه بردن خانواده به این کشور باید نسبت به دریافت اقامت امارات برای اعضای خانواده اقدام کنید. بعد از گذراندن این مرحله میتوانید به همراه خانواده تان به این کشور بروید.

با توجه به پایین بودن درصد بیکاری در این کشور و خواهان تعداد زیادی از مردم جهان برای دریافت ویزای کار و کار کردن در این کشور شرایط سختی در نظر گرفته شده است، که به سختی ویزای اقامت بلند مدت به آن ها داده میشود.

ویزای کار برای افراد واجد شرایط به صورت دو ماهه است و حتما برای ادامه کار در امارات برای اینکه فرد بتواند در آنجا بماند باید ویزای کار او تمدید شود.

تحصیل

اقامت امارات از طریق تحصیل

کشور امارات به دلیل داشتن بهترین دانشگاه‌های جهان با امکانات ویژه به صورت خصوصی و دولتی با کیفیت بسیار دارای طرفداران زیادی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه‌ها هستند.

برای آنها امکان تحصیل در زبان‌های مختلف عربی و انگلیسی فراهم شده است. گفتنی است که خود ساکنان امارات فقط در دانشگاه‌ها‌ی دولتی می توانند ادامه تحصیل دهند. دانشگاه‌های خصوصی فقط برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است.

ناگفته نماند که ویزای تحصیل در دانشگاه های این کشور دوره و شرایط مخصوص به خود را دارد؛ و امکان به همراه داشتن خانواده فقط در دوره تحصیلی ارشد و دکترا امکان پذیر است؛ و اما باز هم ویزای تحصیلی نمی‌تواند به تنهایی منجر به اقامت در آن کشور شود.

سرمایه گذاری

امارات یک کشور توسعه یافته و پیشرفته‌ است. فرد از طریق سرمایه گذاری شانس بیشتری برای دریافت اقامت این کشور را دارد، ولی شرایطی دارد که فرد باید شرکتی به ثبت برساند. طبق قانونی که در سال 2019 تعیین شده سرمایه داران می‌توانند اقامت 5 یا 10 ساله داشته باشند.

اقامت 5 ساله در صورتی امکان پذیر است که شما ایده و روش مناسب و پر سودی را برای بالا بردن اقتصاد کشور مورد نظر انجام دهید. برای اقامت ده ساله هم باید سرمایه گذاری کنید و سرمایه‌هایتان مدتی در این کشور باقی بماند.

اقامت امارات از طریق تولد

اقامت امارات از طریق تولد

بسیاری از افراد برای اقامت در کشور مورد نظرشان از تولد فرزندشان برای این کار اقدام می کنند. ولی در امارات از طریق تولد فرزند در این کشور اقامتی به آنها داده نمیشود. مگر اینکه کودک پدر و مادری نداشته باشد و یا پدر و مادر هر دو اماراتی باشند.

اقامت از طریق ازدواج

ازدواج در امارات مانند همه کشورهای دنیا دارای شرایط خاصی است و هدف همه کشورها حفظ بنیان خانواده است. اگر مرد اماراتی با زن خارجی تصمیم به ازدواج گیرد بعد ازدواج به همسرش نیز اقامت امارات داده میشود. بعد از 7 سال کنار هم زندگی کردن و صاحب فرزند شدن به همسرش نیز اقامت امارات داده میشوند. اگر صاحب فرزندی نشدند 10 سال بعد ازدواج به همسرش پاسپورت داده میشود. اگر زن اماراتی با مرد خارجی ازدواج کند نمیتواند اقامت امارات کشور را داشته باشد فقط میتواند در انجا اقامت کند.

پناهندگی

وقتی جان شخصی در کشور خودش در خطر است و مورد آزار و اذیت قرار میگیرد؛ و نمیتواند مانند مردمان کشورهای دیگر در کشور خودش ادامه زندگی دهد به کشور های دیگر پناهنده میشود. امارات چون عضو کنوانسیون ژنو (پناه دادن و فراهم کردن شرایط اولیه زندگی به افراد پناهنده‌ای که واقعا جانشان در خطر است) نیست در برابر پناهنده‌گان هیچ تعهدی ندارد و برای زندگی آنها هیچ هزینه‌ای در نظر نمیگیرد.

جزئیات کامل اقامت طلایی ده ساله امارات

اقامت طلایی ده ساله امارات

همانطور که گفته شد امارات یک کشور ثروتمند و توسعه یافته است. حاکم دبی و نائب رئیس امارات در سال‌های قبل شرایط ویزا را به قدری راحت در نظر گرفته بود تا از این طریق باعث جذب بیشتر افراد متخصص و کاربلد، دانشجویان و افراد سرمایه گذار که وجود آن‌ها باعث رونق اقتصادی کشور میشود به سهولت بتوانند اقامت چندین ساله در این کشور را داشته باشند. شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و نائب رئیس امارات در روز یکشنبه 15 نوامبر شرایط دریافت اقامت ده ساله را که به ویزای طلایی معروف است برای حضور بیشتر افراد کاردان و با استعداد در کشورش به مقدار زیادی تغییر داد؛ تا با حضور و جذب هر چه بیشتر افراد متخصص و کار بلد در کشور خود، توسعه و پیشرفت کشورش را چندین برابر کند؛ و به موفقیت‌های بیشتری در زمینه‌های مختلفی دست یابد. 

حاکم دبی شیخ محمد بن راشد ال مکتوم، در اطلاعیه 15 نوامبر به طور رسمی اعلام کردند تمامی پزشکان و دارندگان مدرک دکترا در هر رشته‌ای اعم از مهندسی کامپیوتر، برنامه نویسان، مهندسان الکترونیک، برق، زیست فناوری (بیوتکنولوژی) می‌توانند با استفاده از این طرح اقامت طلایی ده ساله امارات را دریافت کنند.

بر اساس این قانون جدید اعلام شده رشته‌های هوش مصنوعی، کلان‌داده (Big Data) و اپیدمیولوژی که دارای مدرک تخصصی هستند می‌توانند جز افرادی باشند که برای ویزای 10 ساله اقدام می‌کنند.

 

با اینکه در سال‌های گذشته افراد خارجی مجبور به تمدید ویزای خود بودند؛ با اجرای طرح اقامت طلایی ده ساله امکان مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور بسیار آسان‌تر شده و انتظار می‌رود با گسترش افراد واجد شرایط بتوانند قدرت خود را در منطقه افزایش دهند. این طرح در سال 2018 اعلام گردیده و از سال 2019 اعطای اقامت امارات به افراد واجد شرایط همچون دانشمندان و دانشجویان را آغاز کرده‌اند.

نظرات کاربران (1)
  • Mehrnoosh 4 دی 1399

    من دانشجوی دکترای رشته پترولوژی هستم . هدفم بیشتر از این کار شغلی و زندگی در انجا میباشد

    پاسخ دادن