گالری ملی دانمارک

معرفی گالری ملی دانمارک از جاذبه های تاریخی

آثار هنری در گالری ملی دانمارک

گالری ملی دانمارک از مهم ترین جاذبه های تاریخی این کشور شناخته می شود که دارای آثار هنری برجسته از نقاط مختلف دنیا می باشد. این گالری دارای نمایشگاه دائمی است که از چهار بخش تشکیل شده است. در ادامه این گالری را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

از جاذبه های دیدنی دانمارک که در شهر کپنهاگ قرار گرفته است گالری ملی یا موزه SMK می باشد. در این مکان آثار برجسته هنری و نقاشی های خیره کننده ای جای گرفته اند و هر روزه گردشگران و بازدیدکنندگان مختلفی برای دیدن آن ها به این گالری مراجعه می کنند. آثار و نقاشی های گالری مربوط به سال های بعد از 1750 می باشند.

در این گالری در کنار نقاشی های مربوط به این کشور می توان آثار ارزشمند دیگری همچون مجسمه های اروپایی و نقاشی های مربوط به پاریس در فاصله زمانی 1300 تا 1800 را به نظاره نشست. گالری ملی دانمارک را می توان یکی از بزرگ ترین و مهم ترین مجموعه های هنری در این کشور معرفی نمود. Albrecht Dürer نام هنرمندی است که آثار برجسته او که مربوط به اوایل قرن شانزده میلادی است در این گالری نگهداری می شود. با ما همچنان همراه باشید تا بیشتر با این مجموعه هنری خیره کننده آشنا شوید.

 danish national gallery introduction

نمایشگاه های دائمی گالری ملی دانمارک

از مهم ترین ویژگی های گالری ملی دانمارک نمایشگاه دائمی آن است که در طبقه دوم این موزه برپا می باشد. جالب است بدانید که این نمایشگاه خود به چهار بخش مهم و اصلی تقسیم بندی می شود که عبارتند از هنر اروپا که مربوط به سال های 1300 تا 1800 می باشد، هنر فرانسه در سال های 1900 تا 1930, هنر دانمارک و همچنین حوزه شمال اروپا در سال های 1750 تا 1900 و هنر معاصر دانمارک و دیگر نقاط دنیا مربوط به سال های بعد از 1900.

در نمایشگاه دائمی دانمارک دیدن آثار مربوط به کشور دانمارک و شمال اروپا اغلب بیشتر مورد استقبال مراجعه کنندگان قرار گرفته است. در سفر به این کشور توصیه می کنیم این نمایشگاه را از دست ندهید. در ادامه بیشتر آثار دیدنی و تاریخی این موزه را برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد.

 گالری ملی دانمارک

مهم ترین بخش گالری ملی دانمارک

همان طور که در بخش قبلی نیز عنوان کردیم در طبقه دوم گالری ملی دانمارک نمایشگاه دائمی جای گرفته که مهم ترین بخش این گالری را در خود جای داده است. هنر دانمارک مهم ترین قسمت این نمایشگاه شناخته می شود که در کنار آن آثار مربوط به شمال اروپا نیز به چشم می خورند.

 آثار مربوط به عصر طلایی این کشور که به بیدرمیر شهرت دارد و همچنین دیگر دوره های مهم دانمارک در این بخش از نمایشگاه قابل رویت است. چهارصد اثر هنری از هنرمندان برجسته دانمارک که C.W. Eckersberg یکی از این افراد شناخته می شود در این موزه نگهداری می شوند. از آثار نقاش شناخته شده نروژی با نام Edvard Munch نیز می توانید در گالری ملی دیدن نمایید.

 گالری ملی دانمارک

بخش آثار معاصر 

از دیگر بخش های مهم نمایشگاه دائمی گالری ملی دانمارک قسمت آثار هنری برجسته ای است که مربوط به معاصر می باشد. Østre Anlæg نام پارکی است که این بخش به آن کاملاً مشرف است و از این ساختمان کاملاً قابل رویت می باشد. جالب است بدانید که در کنار آثار هنری معاصر دانمارک دیگر اثرهای هنری مربوط به نقاط مختلف جهان در این مکان باریک جای گرفته اند.

 کنار هم قرار گرفتن آثار هنری براساس سال خلق شدن آن ها از مهم ترین ویژگی های این بخش از گالری ملی دانمارک می باشد. آثار مربوط به دوره های هنری منحصر به فرد و خاص نیز در بخش جداگانه قرار گرفته اند تا دسترسی به آن ها برای بازدیدکنندگان راحت تر فراهم شود. آثار هنری با موضوع خاص نیز در بخش کوچکی از این نمایشگاه قرار گرفته اند که می توان اطلاعات مناسبی در رابطه با آن ها کسب نمود.

 گالری ملی دانمارک

دیگر بخش های نمایشگاه 

در دو قسمت قبلی به معرفی بخش های مهم نمایشگاه دائمی گالری ملی پرداختیم. این نمایشگاه از بخش های دیگری نیز برخوردار است که مربوط به هنر اروپا و فرانسه می باشند. Lucas Cranach نام یک نقاش آلمانی است که آثار او در بخش هنر اروپا نمایشگاه این گالری جای داده شده است.

در این بخش آثار هنری برجسته دیگری که مربوط به دیگر نقاط اروپاست نگهداری می شوند. بخش مربوط به هنر فرانسه نیز آثار مربوط به خود را دارد. آثار جای گرفته در این بخش مربوط به اوایل قرن بیستم به بعد می باشند. آثار مربوط به پیکاسو و براک در نمایشگاه گالری ملی دانمارک نگهداری می شوند.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران