آکواریوم ملی دانمارک

راهنمای بازدید از آکواریوم ملی دانمارک

آکواریوم ملی دانمارک

در دانمارک به خصوص شهر کپنهاگ می توانید جاذبه های دیدنی زیادی را از نزدیک مشاهده کنید. یکی از جالبت ترین این جاذبه های گردشگری، آکواریوم ملی دانمارک می باشد. جایی که می توانید یک سفر هیجان انگیز را به دریا داشته و از دیدن انواع مختلف موجودات دریایی لذت ببرید. همراه دلتابان باشید تا به شما یک راهنمای کامل برای بازدید از آکواریوم ملی دانمارک در کپنهاگ ارائه دهیم.

آکواریوم ملی دانمارک که به نام دن بلا پلنت Den Blå Planet شهرت دارد در واقع بزرگترین آکواریم در شمال اروپا به حساب می آید و یک پیشنهاد عالی برای بازدید به خصوص برای کودکان و جوانان می باشد. در این آکواریم دور تا دور شما را آب فراگرفته است که به شما حس بودن داخل دریا را القا می نماید. ساختمان جدید آکواریوم ملی دانمارک دارای پنج دالان از مرکز آکواریوم می باشد که بازدید کنندگان می توانند هر یک را که خواستند انتخاب کنند و یک سفر هیجان انگیز را تجربه کنند. بیشتر هدف سازندگان این آکواریوم استفاده برای پروژه های علمی و کمک به پیشرفت در سطح علمی مؤسسات آموزشی بوده است.

 

 آکواریوم ملی دانمارک

 

تانک اقیانوس در آکواریوم ملی دانمارک

یکی از بخش های هیجان انگیز و دیدنی این آکواریوم بخش تانک اقیانوس می باشد. جایی که پر است از مرجان های دریایی و جایی که کوسه های سرچکشی به همراه مارماهی آن هم در چهار میلیون لیتر از آب دریا با هم شنا می کنند. مرجان های دریایی بخش هایی هستند که در آن ماهی های ریز زندگی می کنند. بخش دیگری در آکواریوم ملی دانمارک، آمازون آن می باشد. جایی که پروانه ها و پرندگان از بالای سر شما پرواز می کنند و در اطراف رها هستند. در این مکان می توانید شاهد چهار آکواریوم از بالای سطح آب باشید. همچنین یک آبشار بزرگ نیز در بخش آمازون وجود دارد که بیش از سه هزار کروکودیل و تمساح در آن شنا می کنند.

 

 آکواریوم ملی دانمارک

 

دریاچه های بزرگ آفریقایی

بخش دیگری در آکواریوم دانمارک دریاچه های آفریقایی می باشند که نمونه ای بازسازی شده از دریاچه های موجود در آفریقا هستند. این دریاچه ها مکان هایی برای زندگی سیکلید ها و گونه های دیگر ماهی هستند که پیش تر بومی مناطق آفریقایی بوده اند که این نوع ماهی ها به وسیله ی یک دیوار شیشه ای در این بخش از سیکلید های ویکتوریایی جدا شده اند. بخش بالایی در این مکان مختص پرندگان بومی آفریقا و سایر حیوانات کوچک می باشد.

 

آب سرد آکواریوم ملی دانمارک

بخش آب سرد آکواریوم دانمارک مخصوص نگهداری گونه های دانمارکی هستند که از آب های شور و تازه آمده اند. همچنین این بخش شامل یک استخر قابل دسترس است که می توانید به حیوانات و ماهی های موجود در آن دست بزنید و آن ها را لمس کنید و قسمت دیگر این بخش مربوط به آکواریوم بزرگ اطلس می باشد که خانه ای برای زندگی انواع ماهی ها و جانداران مخصوص در اقیانوس اطلس می باشد. بخش دیگری در داخل و نزدیک بخش آب سرد قرار دارد که در آن اختاپوس های عظیم اقیانوس آرام و گروهی از مرجان ها و گیاهان دریایی می باشد. در این بخش از آکواریوم ملی دانمارک شاهد شیر های دریایی کالیفرنیایی نیز خواهید بود.

 

museum

 

کاهش انرژی در آکواریوم ملی دانمارک

همان طور که دیدید آکواریوم ملی دانمارک مکان بسیار بزرگی می باشد که برای نگهداری از بخش های مختلف آن به انرژی و هزینه ی زیادی نیاز می باشد. از این رو برای هر بخش از آکواریوم ها از شیشه های دو جداره استفاده شده است تا بتواند دمای داخل آب را حفظ نماید. همچنین بخش های مختلف این آکواریوم نیز به کمک همین شیوه در تابستان دمای آب را پایین نگه می دارند.

 

ساعات بازدید از آکواریوم ملی دانمارک

به خاطر داشته باشید که اگر قصد دارید از این آکواریوم بازدید کنید، زودتر راه بیفتید تا بتوانید بیشتر بخش های آن را ببینید. ساعت بازدید از آکواریوم دانمارک روز های دوشنبه از ساعت ده صبح تا 21 شب می باشد و از سه شنبه تا یک شنبه نیز ده صبح تا پنج عصر می باشد.

همچنین برای اینکه خود را به آکواریوم ملی دانمارک برسانید، راحت ترین و ارزان ترین راه برای شما استفاده از متروی شهری می باشد. می توانید در تمام ایستگاه ها سوار قطار شده و در ایستگاه کستراپ از قطار پیاده و با طی مسافت اندکی به صورت پیاده به آکواریوم ملی دانمارک برسید.

هزینه ی بازدید از این آکواریوم در صورت داشتن کپنهاگ کارت، رایگان می باشد. برای سایر افراد بزرگسال بدون این کارت هزینه ی بازدید 170 DKK و برای کودکان سه تا یازده سال 95 DKK می باشد.

 

 آکواریوم ملی دانمارک

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران