کشورهای بدون فرودگاه در جهان
راهنمای سفر سفر و گردشگری
  • ۵ آذر ۱۳۹۹
  • نظرات: 0
  • بازدید: 154
  • لایک:
    4+

چه کشورهایی فرودگاه ندارند؟

فرودگاه‌ها به نمادهای پیشرفت اقتصادی و اجتماعی تبدیل شده‌اند. هرجایی که هواپیمایی به اوج خود برسد، چندی بعد رونق و توسعه را به دنبال خواهد داشت. هواپیما به عنوان یک وسیله حمل و نقل مزایایی دارد که سایر وسایل نمی‌توانند آنها را ارائه دهند. سرعت، راحتی در سفر و نوع مسیر که پرواز در آسمان می‌باشد، بسیار بی‌نظیر است. به همین دلیل یافتن کشوری بدون فرودگاه، آن هم در این زمان شاید امکان پذیر نباشد. اما باید بگوییم چند کشور در جهان وجود دارند که بدون فرودگاه هستند. ما در اینجا در مورد کشورهای بدون فرودگاه صحبت خواهیم کرد. موناکو، سان مارینو، آندورا، لیختن اشتاین و واتیکان جزو 5 کشور بدون فرودگاه در جهان هستند. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا در هنگام خرید و یا رزرو بلیط هواپیما به مشکلی بر نخورید.

واتیکان   

واتیکان از کشورهای بدون فرودگاه

این شهر یکی از شهرهای کوچک جهان و جزو کشورهای بدون فرودگاه است و یک منطق متکی به خود می‌باشد. جالب است بدانید که مساحت آن ۴۴ هکتار و همچنین ۸۳۶ نفر جمعیت دارد و در مرکز منطقه رم قرار گرفته است. براس ورود به این کشور کوچک، مسافران از راه فرودگاه رم وارد میشوند و رم نیز تقریبا” ۱۸.۵ مایل از واتیکان فاصله دارد حتی با دستور پاپ هیچ جای کافی برای ساخت فرودگاه در کشور واتیکان نیست. در آنجا فرودگاه ویژه هلیکوپتر در باغ های واتیکان وجود دارد و می توان برای مسافرت از آن استفاده کرد و افراد نزدیک به پاپ یا از هلیکوپتر استفاده می کنند یا بعضی ها هم از هواپیما استفاده می کنند و شخص پاپ نیز از هواپیمای رم استفاده می‌کند.

موناکو 

موناکو

کشوری است که در آنجا شاهزاده ها زندگی می کنند. موناکو بعد از واتیکان کشور دوم کوچولوی جهان و پرجمعیت ترین به حساب می آید  و از یک سو توسط فرانسه و از سوی دیگر با دریای مدیترانه محاصره شده است. این مکان با این که فرودگاه ندارد ولی محل خوش گذرانی پولداران می باشد. افراد ثروتمند برای مسافرت به این کشور زیبا ابتدا با هواپیما به شهر نیس در فرانسه مسافرت می کنند و بعد از آن با اتومبیل، لیموزین، قطار یا اتوبوس یا هلیکوپتر پس از نیم ساعت به  موناکو می رسند. این کشور ۲۰۲ هکتار مساحت و ۳۸۵۰۰ نفر جمعیت دارد و تراکم مردم در اینجا دیده می شود. جای کافی در این کشور برای ساختن فرودگاه وجود دارد اما برای این که در موناکو در هر کیلومتر مربع آن ۱۹۲۵۰ نفر زندگی می کنند و افراد ثروتمندی که در این کشور زندگی می کنند دوست ندارند که مکانشان کوچک تر شود برای همین در اینجا فرودگاه نمی سازند و جز کشورهای بدون فروگاه قرار گرفتند.

لیختنشتاین از کشورهای بدون فرودگاه

لیختنشتاین از کشورهای بدون فرودگاه در اروپا

کشور لیختنشتاین (Liechtenstein) تنها جایی است که از هر دو طرف توسط خشکی حصار شده که جز کشورهای بدون فرودگاه است. یعنی کشور  همسایه آن هم توسط خشکی احاطه شده است و فقط دو کشور ( لیختنشتاین و ازبکستان ) این حالت را دارند، و یکی از کشور های ارو پای مرکزی است که زبان آنجا آلمانی می باشد. این کشور ۳۶۲۸۱ نفر جمعیت دارد و آدم های آنها برای سفر کردن باید به فرودگاه زوریخ در سوئیس بروند. یک فرودگاه هلیکوپتری هم در بالزرس این کشور قرار دارد که در زمان های ضروری پرواز انجام می دهد. کشور لیختنشاین در وسط کشورهای اتریش و سوئیس می باشد و فقط و فقط ۷۰ کیلومتر با ایتالیا فاصله دارد که کشوری برای پادشاهان است. این کشور حدودا” هشت برابر از شهر لس آنجلس کوچکتر است و شهر بزرگ آن فقط ۶۰۰۰ نفر جمعیت دارد با این که این کشور کوچک است ولی قدرتمند نیز هست.

آندورا 

آندورا از کشورهای بدون فرودگاه در جهان

آندورا (Andorra) یک کشوری مستقل می باشد یعنی به هیچ کشور دیگری وابسته نیست و جز یکی دیگر از کشورهای بدون فرودگاه قرار گرفته است. از نظر موقعیت جغرافیایی در وسط فرانسه و اسپانیا و کوه‌های پیرنه قرار گرفته و در قسمت جنوب غربی اروپاست. چون بین کوه قرار دارد امکان کوهنوردی را فراهم می‌کند و می‌توان با قدم زدن در مناطق زیبای آن لذت برد و بلند قدترین پایتخت اروپاست. ۱۲۱ هکتار مساحت دارد و کاملا” فضا برای ایجاد یک فرودگاه را دارد، ولی در آنجا دره‌های پیرینه و عمیق وجود دارند، برای همین هواپیما نمی‌تواند در اینجا فرود آید. این کشور سه فرودگاه هلیکوپتر دارد. اگر شما بخواهید به این کشور مسافرت کنید مجبور خواهید بود از راه فرانسه و اسپانیا سفر کنید. فرودگاه جیرونا – کاستا براوا که در کشور اسپانیا قرار دارد و  نزدیک ترین فرودگاه به این کشور است. اگه به کوهنوردی و دیدن مناظر زیبا علاقه دارید رفتن به این کشور رو از دست ندهید.

سان مارینو از کشورهای بدون فرودگاه                                                                                                      

سن مارینو از کشورهای بدون فرودگاه

دو کشور داریم که همه مرزهایش با کشور ایتالیا یکی می باشد که یکی از آنها کشور سان مارینو ( San Marino) است، به عبارتی سان مارینو با ایتالیا محاصره شده است. از گفتنی های سان مارینو پولدارترین کشور هاست. در سان مارینو ۳۳۰۰۰ نفر مردم زندگی می‌کنند. نزدیکی سان مارینو کلا چند کیلومتر با فرودگاه بزرگ فدریکو فلینی در شهر ریمینی ایتالیا است و شاید این علت و دلیلی باشد که ایجاد فرودگاه در اینجا ضروری نشده و این کشور را از دسته کشورهای بدون فرودگاه قرار داده است. زمینی برای فرود هلیکوپتر در اینجا برای مواقع ضروری وجود دارد.                                                                                                                                        

4+
می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *