برج طبیعت کپنهاگ

یک روز عالی در برج طبیعت کپنهاگ

یک روز عالی در برج طبیعت کپنهاگ

زیبایی های طبیعی و جاذبه گردشگری در شهر کپنهاگ کم نیست. حال این شهر قصد دارد تا بیش از پیش شناخته تر شود و با ایده هایی جالب خود را به دنیا معرفی کند. یکی از طرح های خلاقانه، برج طبیعت کپنهاگ می باشد. این پل دارای ویژگی ها و طراحی خاصی است که در ادامه به بررسی آن مشغول خواهیم شد. همراه ما باشید تا با هم از راز های معماری خارق العاده برج طبیعت کپنهاگ در کشور دانمارک پرده برداری کنیم.

 

طراحی برج طبیعت برج طبیعت کپنهاگ

EFFEKT یکی از بزرگترین شرکت های طراحی و معماری در کل دانمارک است که پروژه ساخت و طراحی برج طبیعت کپنهاگ نیز از همین شرکت نشات گرفته است. در واقع این پل برای این طراحی شده است تا بتوان از طریق یک سطح شیبدار به آرامی از آن بالا رفت و در بلندترین نقطه قرار گرفت و از بالا به کپنهاگ و مناظر سرسبز اطراف آن نگاه کرد.

ساخت برج طبیعت به 7750 تخته نیاز داشته است که تمامی آن از جنگل های اطراف جمع آوری شده است. شاید از نظر فعالان محیط زیست این کار یک نوع تخریب جنگل و آسیب رساندن به آن به واسطه یک طرح ساختمانی باشد ولی زور موافقان این طرح به مخالفان آن تاکنون چربیده است.

البته این را هم باید در نظر گرفت که از شرکت سازنده این طرح تعهد گرفته شده بود که این سازه را با کمترین میزان خرابی برای محیط طبیعت بسازد که همین امر نیز به بهترین نحو ممکن انجام پذیرفت.

همچنین جنس برج طبیعت از چوب ساخته شده است تا همخوانی زیبایی را با محیط اطراف آن ایجاد نماید. برای ساخت سایر قسمت ها از فولاد کورتون استفاده شده است تا بتواند علاوه بر تحمل وزن بالا به دلیل رنگ زیبا و همخوانی با چوب در طراحی استفاده شود.

 

برج طبیعت کپنهاگ

 

راه رفتن بر فراز درختان

بازدید برج طبیعت کپنهاگ یک حس زیبا و جالب را در شما ایجاد خواهد کرد. شاید همیشه از رفتن داخل درختان به خاطر مسائل مختلفی واهمه داشته اید. اما این پیاده رو هایی که ساخته شده و دست آخر نیز به پل طبیعت کپنهاگ می رسند می توانند شما را به سادگی از میان درختان و در برخی از قسمت ها از بالای درختان عبور دهند.

این بخش پیاده رو به دو قسمت بلندتر و کوتاهتر تقسیم می شود. بخش بلند آن از میان قسمت قدیمی جنگل می گذرد و بخش پایین تر آن از میان قسمت های جوان جنگل عبور می کند.

برج طبیعت کپنهاگ

نمای 360 درجه

یکی از بهترین بخش هایی که بعد از یک پیاده روی نسبتا طولانی در دل جنگل نصیب شما خواهد شد یک نمای 360 درجه کامل از بلندای برج طبیعت کپنهاگ خواهد بود.

وقتی توانستید خود را به بالای برج مدور برسانید می توانید از بالا تمام نمای جنگل را به زیبایی هرچه تمام تر مشاهده کنید که همین موضوع می تواند تمام خستگی شما را از پیاده روی به در نماید.

 

برج طبیعت کپنهاگ

 

بازدید از برج طبیعت کپنهاگ

شما می توانید برای بازدید این برج به همراه تورهای مختلفی که از خود شهر کپنهاگ حرکت می کند همراه شوید. همچنین می توانید عضو کمپ ها یا همان گروه پیشاهنگ ها شوید تا در یک روز عالی با گردشی فوق العاده در جنگل مهارت های لازم برای رفتن به جنگل را نیز یاد بگیرید. این کار می تواند بسیار در روحیه شما تاثیر مثبت داشته باشد. از این رو روانشناسان نیز رفتن به جنگل را یکی از راه های درمان افسردگی و روزمرگی های مربوط به زندگی ماشینی تلقی می کنند.

همچنین می توانید در این جنگل زیبا به سراغ فعالیت های هیجان انگیز دیگری نظیر زیپ لاین نیز بروید. به خاطر داشته باشید در بین راه در هر قسمتی که خسته شدید می توانید بر روی سکو هایی که در مسیر تعبیه شده است استراحت نمایید. لازم نیست تمام راه را یک نفس بالا بروید.

 

نکات مربوط به بازدید از برج طبیعت کپنهاگ

 بازدید از برج طبیعت کپنهاگ یک روز به طول خواهد انجامید پس طوری برنامه ریزی کنید که برای این بازدید یک روز خالی داشته باشید. اگر بتوانید شب را نیز در کمپ بگذرانید که چه بهتر، قطعا لذت سفر را بیشتر خواهد کرد. مطمئن باشید از این کار پشیمان نخواهید شد.

حتما کفش راحت به همراه داشته باشید تا در مسیر پیاده روی طولانی خسته نشوید و بتوانید تا انتهای برج طبیعت کپنهاگ بالا بروید. پس دلتابان به شما پیشنهاد می کند اگر می خواهید یک ماجراجویی فوق العاده اما ایمن را در دل جنگل داشته باشید بازدید از برج طبیعت کپنهاگ با به هیچ عنوان از دست ندهید.

Copenhagen Nature Tower

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران