فرودگاه بین المللی کپنهاگ
26 آذر 1397
فرودگاه ها

همه چیز درباره فرودگاه بین المللی کپنهاگ

فرودگاه بین المللی کپنهاگ

کپنهاگ پر جمعیت ترین شهر دانمارک و همچنین پایتخت این کشور است که در حدود یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت دارد. فرودگاه بین المللی کپنهاگ یکی از پر ترددترین فرودگاه های اروپا و مخصوصاً منطقه اسکاندیناوی است.

فرودگاه بین المللی کپنهاگ در هشت کیلومتری جنوب مرکز شهر کپنهاگ، قرارگرفته است. در این فرودگاه اغلب ایرلاین های ارائه شده در دنیا را دارد. این فرودگاه دو ترمینال است: ترمینال ۲ و ترمینال ۳. ترمینال دو، هم برای پرواز های داخلی و هم برای پروازهای خارجی استفاده می شود. ترمینال ۳ برای پروسه دیپارچر بسیاری از ایرلاین های داخلی و خارجی دانمارک استفاده می شود. بین دو ترمینال فاصله ی زیادی نیست و ۲۰ دقیقه پیاده روی برای انتقال از هر یک به دیگری نیاز است. پلی هم بین دو ترمینال ساخته شده است که آن ها را به هم مربوط می کند، بدون این که نیاز باشد برای رفتن به ترمینال دیگر از ساختمان خارج شوید. این فرودگاه گنجایش ۵۰ هزار مسافر در روز را دارد و به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته باز و مشغول خدمت رسانی است.

 

فرودگاه بین المللی کپنهاگ

 

تاریخچه فرودگاه بین المللی کپنهاگ

فرودگاه بین المللی کپنهاگ در آگوست سال ۱۹۲۵ میلادی تأسیس شد. شاید متعجب شوید اگر بدانید که فرودگاه بین المللی کپنهاگ در ابتدا ساختمان بسیار ساده ای داشت که با چوب ساخته شده بود و چند آشیانه هواپیما، یک برج مراقبت و چند چمن زار داشت که به عنوان باند فرودگاه استفاده می شدند. این چمن ها توسط گوسفندانی که در آن نزدیکی چرا می کردند کوتاه نگه داشته می شدند و چوپان هنگام لندینگ یا قبل از تیک آف آن ها را از سطح فرودگاه جمع می کرد! در سال های میانی دهه ۳۰ میلادی، شمار پروازها و مسافران بسیار افزایش پیدا کرد، ترمینال جدیدی ساخته شد که نمونه ی بی نظیری از معماری کارکرد گرایی نوردیک (شمال اروپا) بود. طی جنگ جهانی دوم، این فرودگاه عمدتاً بسته بود و تنها برای پروازهای دوره ای به مقصد سوئد، آلمان و اتریش باز می شد.

 

فرودگاه بین المللی کپنهاگ

 

دسترسی به فرودگاه بین المللی کپنهاگ

ممکن است برای شما این سؤال پیش بیاید که در صورت سفر به کپنهاگ، چطور از فرودگاه به شهر و یا بر عکس دسترسی پیدا کنم. در این قسمت، دلتابان به راهنمایی درباره ی امکانات نقلیه ی فرودگاه بین المللی کپنهاگ می پردازد. فرودگاه  کپنهاگ تقریباً انواع وسایل نقلیه عمومی را دارد و می توانید بنابر نیاز و یا هزینه ی مورد نظرتان راه رسیدن به شهر کپنهاگ را انتخاب کنید. هر راه آهن و قطار منطقه ای که در ایستگاه راه آهن فرودگاه کپنهاگ توقف می کند، می تواند شما را به کپنهاگ ببرد. مترو هم در دسترس است. خط M2 به سمت Nørreport Station می تواند انتخاب مناسبی باشد.

اگر به دنبال استفاده از اتوبوس برای رسیدن به شهر کپنهاگ هستید،‌ چندین خط اتوبوس در نزدیکی ترمینال ۲ موجود هستند که در این مسیر فعالیت می کنند. Gråhundbus که از فرودگاه به مالمو شهری در سوئد می رود و Jutland Bus Express که از فرودگاه کپنهاگ به آرهاس و آلبورگ می رود. تاکسی ها و ماشین های کرایه ای هم که مثل همه جای دنیا در پایانه ها و فرودگاه ها در دسترس هستند. تاکسی های فرودگاه بین المللی دانمارک که نزدیک ترمینال ۳ قرار دارند می توانند ظرف ۲۰ دقیقه شما را به کپنهاگ برسانند. اگر رانندگی بلد هستید، گواهینامه بین المللی دارید و مایل هستید خودتان پشت فرمان بنشینید، می توانید اتومبیلی در ترمینال ۲ یا ترمینال ۳ فرودگاه کپنهاگ اجاره کنید.

 

فرودگاه بین المللی کپنهاگ

 

امکانات و خدمات فرودگاه بین المللی کپنهاگ

فرودگاه کپنهاگ یک فرودگاه مدرن و استاندارد است که خدمات و سرویس های خاصی به مسافران ارائه می دهد. پارکینگ، ترمینال وی آی پی، محل استراحت ایرلاین، نشیمن ها، بار، رستوران، بیوتی شاپ، بوتیک های متنوع، کافی شاپ، فست فود، فروشگاه ها و غرفه هایی برای خرید، داروخانه، سرویس بهداشتی،‌ سرویس حمام، وای فای رایگان در محوطه فرودگاه، غرفه اطلاعات، اشیای گم شده، عابر بانک ها یا دستگاه های ای تی ام،‌ صرافی برای تبدیل ارز مورد نیاز مسافران،‌ خدمات حمل وسایل و چمدان،‌ محل نگهداری از کودکان و محل مراقبت از نوزادان از جمله خدمات ارائه شده توسط فرودگاه  کپنهاگ است.

 

airport

 
خودتان، خودتان را “چک این” کنید!

یکی از سرویس هایی که فرودگاه بین المللی کپنهاگ به مسافران خود ارائه می دهد Self service kiosks for check in است که با توجه به یک کیوسک سلف سرویس در محوطه فرودگاه می توانید خودتان را “چک این” کنید. شما حتی می توانید ب اسمارت فون خودتان، یا حتی در خانه با استفاده از وب سایت فرودگاه، بوردینگ پس یا کارت پروازتان را پرینت بگیرید. آمارهای اخیر نشان می دهد ۶۰ درصد مسافران از کیوسک های سلف سرویس برای “چک این” خودشان استفاده کرده اند. به هر حال اینکه قبل از رسیدن به فرودگاه، کارت پروازتان را در دست داشته باشید هم از استرس و هم از عجله شما می کاهد.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران