سفر به بوداپست
28 مرداد 1398
سفر و گردشگری

در سفر به بوداپست باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

معرفی شهر بوداپست 

شهر بوداپست ، به عنوان یک شهر بزرگ و پرجمعیت ، پایتخت کشور مجارستان شناخته شده است و در بین شهرهای اروپایی ، جزو شهرهای زیبای این قاره محسوب می شود . این شهر به سه قسمت تقسیم شده است که عبارتند از : أبودا ، بودا و پست . بوداپست به لحاظ فرهنگی ، سیاسی ، تجاری ، صنعتی و ترابری نیز به عنوان مرکز کشور مجارستان شناخته شده است . در سفر به بوداپست می توان با انواع جاذبه های گردشگری این شهر از جمله قلعه بودا ، خیابان آندراشی ، میدان قهرمانان ، پل زنجیر ، پارلمان مجارستان ، قلعه ماهیگیر کلیسای ماتیاش آشنا شد .

همچنین این شهر دومین متروی بزرگ جهان را دارا می باشد . امنیت سفر به بوداپست ، مانند امنیت شهرهای بزرگ ایران و تنها چیزی که در این شهر افراد را ممکن است کمی اذیت کند ، وجود دزدها و جیب برها است . به لحاظ وضعیت سلامت و بهداشت ، شهری سالم است و در هرجای از این شهر می توان آب سالم و قابل شرب پیدا نمود و حتی برای استفاده درمانی می توان به سراغ چشمه های آب گرم این شهر رفت . دین رسمی مردم این شهر مسیحی است و زبان رسمیشان مجاری و از قدیم تا الان اهمیت زیادی به کلیساهای آن داده شده است . به لحاظ فرهنگ ، اهالی آن با فرهنگ و مهمان نواز هستند و در هر جایی از این شهر می توان نشانی از اصالت فرهنگی آن ها را یافت .

جزییات سفر به بوداپست

  • آب و هوا :

قبل از سفر به بوداپست ، بهتر است با وضعیت جوی و بهترین زمان سفر به این شهر آشنا شویم . در فصل زمستان ، هوای این شهر بیشتر ابری و مرطوب است و در واقع در فاصله در ماه تا اوایل فروردین سردترین ایام شهر بوداپست می باشند .در تابستان گرم می باشد .بهترین زمان سفر به این شهر به لحاظ آب و هوایی ، فصل بهار و پاییز است زیرا در این فصول گرمای آزار دهنده ای وجود ندارد .

  • بخش حمل و نقل :

این شهر به لحاظ مترو ، بزرگترین خطوط مترو را دارا می باشد و اگر مسافران بخواهند از هزینه های سنگین حمل و نقل در امان باشند و هزینه سفر به بوداپست را کمتر می کند ، بهتر است خط متروی این شهر را انتخاب کنند . واحد پول این شهر فورینت است و هر فورینت معادل یک دلار آمریکا می باشد

  • جاذبه های گردشگری و بازدید از آن ها در سفر به بوداپست :

در سفر به بوداپست می توان به بازدید جاذبه های گردشگری زیادی رفت که به شرح زیر می باشند :

1 . ساختمان پارلمان :

این ساختمان را به عنوان نماد این شهر شناخته اند که در ساحل رودخانه دانوب واقع شده است . سبک معماری ، مجسمه ها و تابلوهای نقاشی این ساختمان عظیم نمادی از فرهنگ و سنت این شهر می باشد و سفر به بوداپست را جذاب تر می کند .

جاذبه های دیدنی بوداپست

2 . حمام آب گرم :

این حمام بیشترین استفاده درمانی را در بین توریست های سفر به بوداپست دارد . این شهر حمام های آب گرم زیادی دارد و بخاطر وجود این حمام ها به شهر اسپاها معروف است . یکی از معروفترین حمام های این شهر دارای دو استخر می باشد و اطراف آن ها را با مجسمه ها و نقاشی های زیبایی تزیین نموده اند . این حمام معروف ، اسپای گلرت نام دارد که از بخش های مختلفی مانند استخرها ، سوناها ، خدمات ماساژ و… تشکیل شده است .

3 . سنگر ماهیگیر :

تاریخ ساخت این سنگر به قرن بیستم برمی گردد . در معماری این استخر سکویی ساخته شده است که به رودخانه دانوب ، جزیره مارگارت و جزیره پست دسترسی دارد و درواقع از داخل این سنگر می توان بر مناطق ذکر شده احاطه کامل داشت .

4 . هیجان سفر به بوداپست در کنار رود دانوب :

سواحل این رود زیبا بهترین محل برای مکان برای پیاده روی محسوب می شود . در کنار این رود ، کفش هایی قرار داده شده است و این شصت جفت کفش نمادی بسیار مهم برای اهالی این شهر محسوب می شود و برای آن ها قابل احترام است که در سفر به بوداپست و رفتن به کنار سواحل دانوب می توان آن ها را مشاهده نمود .

5 . مجسمه آزادی :

این مجسمه دقیقا بر روی تپه گلرت قرار گرفته است و به دوره کمونیسم مربوط می شود و به دلیل سبک زیبای معماری که در آن به کار رفته است ، پس از گذشت چندین سال همچنان استوار است . مجسمه آزادی ، یادبودی برای کسانی است که برای دفاع از کشور مجارستان شجاعانه جنگیدند و در این راه کشته شده اند که حتی جمله ای با این مضمون بر روی آن نوشته شده است . تاریخ ساخت آن به سال هزار و نهصد وچهل و هفت مربوط می شود . تپه ای که این مجسمه زیبا را بر روی آن قرار گرفته است ، مکانی دلنشین برای نظاره کردن شهر برای کسانی که سفر به بوداپست را انتخاب کرده اند .

6 . کلیسای سن استفان :

معروفیت این کلیسا به اندازه ای است که هر گردشگر را وادار به سفر به بوداپست می کند و درواقع مکان و نمادی از دین مردم این شهر می باشد و به نام اولین پادشاه کشور مجارستان نامگذاری شده است و حتی دست راست او به صورت مومیایی شده در این کلیسا نگهداری می شود . نمای بیرونی این کلیسا با دو برج ساعت و یک گنبد زیبا تزیین شده است که از روی گنبد این معبد نیز می توان شهر را نظاره کرد .

سفر به بوداپست

7 . میدان قهرمانان بوداپست :

در سفر به بوداپست ، نباید این مکان زیبا را هم از دست داد . این میدان در خیابان آندراسی واقع شده است و در واقع در این میدان مجسمه ها و یاد بودهایی را قرار داده اند که هرکدام یاد آور و نماد خاصی از این دلاوران کشور مجارستان می باشد .البته در بخش وسط و مرکزی این میدان مجسمه جبرییل ساخته شده است که چشم هر بازدید کننده ای را به خود خیره می کند .

هزینه اقامت در شهر بوداپست و هتل های این شهر :

در سفر به بوداپست ، قبل از اینکه به سراغ بازدید از جاذبه های شهر برویم ، باید محلی برای اقامت و استراحت خود پیدا کنیم .در این شهرمی توان انواع هتل های دوستاره ، سه ستاره ، چهارستاره و پنج ستاره پیدا کرد که در هرکدام قیمت اتاق متفاوت است و این قیمت ها از صدهزار تومان شروع شده و در هتل های پنج ستاره تا دو میلیون تومان هم می رسد . بهترین هتل ها برای کسانی که به دنبال اقامتگاهی ارزان قیمت می باشند ، هتل های دوستاره و سه ستاره می باشد .

هزینه غذا و خوراک در سفر به بوداپست :

در سفر به بوداپست ،در هر جای و هر رستورانی از این شهر غذاهای متنوع و با قیمت متفاوت وجود دارد . تقریبا قیمت یک وعده غذا در رستوران هایی که قیمت غذا در آن ها پایین می باشد، معادل 1600 فورینت است . پس برای پیدا کردن غذاهای ارزان قیمت و به صرفه بهتر است به سراغ غذاخوری هایی که نام رستوران های خیابانی نامگذاری شده اند و معمولا غذاهای خیابانی خوشمزه ای سرو می کنند ، رفت که باعث کمتر شدن هزینه های سفر به بوداپست می شود .

مراکز خرید بوداپست :

اگر در سفر به بوداپست ، قصد خرید و سوغاتی بردن دارید بهتر است به بهترین مراکز خرید این شهر بروید که عبارتند از : مرکز خرید ماموت ، مرکز خرید مرکزی بوداپست ، مرکز خرید ادوار و …

سفر به بوداپست

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران