فرودگاه کلن بن

فرودگاه کلن بن آلمان

آشنایی با فرودگاه کلن بن آلمان

فرودگاه کلن بن، فرودگاه بین المللی چهارمین شهر بزرگ آلمان بنام کلن است که برای شهر بن نیز خدمات رسانی می کند. این فرودگاه هفتمین فرودگاه پرتردد کشور آلمان بوده که سالانه نزدیک به 12.5 میلیون نفر در آن رفت و آمد می کنند. با توجه به خدمات و امکانات گوناگونی که این فرودگاه فراهم کرده است، یکی از محبوب ترین فرودگاه ها در سطح آلمان به شمار می رود.

رزرو هتل 

اطلاعاتی راجع به فرودگاه کلن بن

در سال 2017، نزدیک به 12.4 میلیون مسافر، سفرهای خود را از طریق فرودگاه کلن بن انجام داده اند، از اینرو به جرات می توان گفت که این فرودگاه هفتمین فرودگاه بزرگ مسافربری و سومین فرودگاه باربری در آلمان می باشد. به طور کلی با توجه به تعداد مسافران و حجم باربری، این فرودگاه جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده است. فرودگاه کلن بن برای 115 مقصد مسافربری 35 کشور خدمات رسانی می کند. نام فرودگاه کلن بن برگرفته از یک سرهنگ بومی و اولین نخست وزیر بعد از جنگ آلمان غربی، کنراد آدناور می باشد؛ بنابراین با این نام نیز شناخته می شود. این فرودگاه در منطقه کلن بن، یعنی 14.8 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر کلن و 16 کیلومتری شمال شرقی بن واقع شده است. فرودگاه کلن بن یکی از معدود فرودگاه های 24 ساعته کشور می باشد.

اطلاعات فرودگاه

امکانات فرودگاه

فرودگاه کلن بن دارای 2 ترمینال است که توسط یک سالن به یکدیگر متصل شده است. این فرودگاه میزبان بخش کوچکی از مغازه ها، کافه ها و رستوران هایی در قسمت پرواز و زمینی است. طبق گفته های مسافران، ترمینال 1 امکانات بهتری نسبت به ترمینال 2 دارد. این فرودگاه مجهز به سیستم اینترنت بی سیم می باشد. اما سختی دسترسی به محل شارژ یکی از نقص های آن به شمار می رود.

در کنار مغازه های 24 ساعته در ترمینال 1، مسافران زیادی از راحتی استراحت گاه در این بخش نام برده اند. طبق گزارشات این بخش دارای مبل های چرم راحت بوده و بسیار ساکت می باشد. علی رغم نوع کلاس پروازی که با آن پرواز دارید، محل استراحت هایی وجود دارد که شما می توانید با پرداخت در هنگام ورود به آنجا راه پیدا کنید. برای راحتی مسافران هتل هایی نیز در نزدیکی فرودگاه تعبیه شده است که شما می توانید در صورت بروز تاخیر در پرواز، برای مدت زمان کوتاهی در آنجا اقامت داشته باشید.

امکانات فرودگاه

ترمینال شماره 1

ترمینال شماره 1 یک ساختمان مربوط به دهه 1970 می باشد. ساختمان اصلی این ترمینال به شکل U بوده و دارای مغازه ها، رستوران ها، چک این و امکانات خدماتی می باشد. این ترمینال 5 ایستگاه هواپیمایی داشته که سالن های هوایی مرکزی بین آنها در سال 2004 اضافه شد و دارای مغازه ها، رستوران ها و همچنین 3 ایستگاه اضافه می باشد. این ترمینال بیشتر با پروازهای اروپایی و آفریقای جنوبی فعالیت می کند.

 آشنایی با فرودگاه کلن بن

ترمینال شماره 2 

ساخت ترمینال شماره 2 در ماه ژوئن سال 1997 آغاز شد و فعالیت در این ترمینال در 21 ماه ژوئن سال 2000 آغاز گردید. این ترمینال در شمال ترمینال شماره 1 قرار گرفته است. هر دو ترمینال دارای امکانات چک این هستند، اما از طریق یک راهرو به یکدیگر متصل شده اند. طبق برنامه، فرودگاه در حال حاضر در تلاش است مجوز ساخت یک ارتباط هوایی بین دو ترمینال را دریافت کند. ترمینال 2 یک ساختمان مستطیلی مدرن است که از شیشه و فولاد ساخته شده است و مجهز به 8 ایستگاه برای پل های جت و همچنین چندین ایستگاه برای نقل و انتقال با اتوبوس می باشد. ایرلاین های مختلفی مانند ایران ایر نیز از آن استفاده می کنند. لازم به ذکر است که ترمینال شماره 2 از طریق یک خط زیرزمینی مستقیما به ایستگاه خط آهن متصل است.

 فرودگاه کلن بن

حمل و نقل از فرودگاه

فرودگاه کلن بن برای راحتی مسافران یک سیستم حمل و نقل غنی فراهم کرده است. مسافران می توانند از خدمات اتوبوسرانی فرودگاه استفاده کنند که هر یک ربع به کلن بن حرکت دارد. با توجه به اینکه این فرودگاه به ایستگاه راه آهن اصلی کلن و بن متصل است، چندین خط قطار سریع السیر فراهم شده است. سیستم حمل و نقل ریلی فرودگاه به صورت تمام وقت می باشد، بنابراین نیازی نیست نگران ماندن در فرودگاه کلن بن باشید. هر چند آخرین اتوبوس از فرودگاه به بن ساعت 00:56 فرودگاه را ترک می کند و اتوبوس بعدی در ساعت 04:24 دقیقه حرکت می کند. بنابراین اگر نمی خواهید این فصاله زمانی 3 ساعته را در فرودگاه بمانید، می توانید سوار تاکسی شوید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران