کلیساهای مجارستان

کلیساهای مجارستان

کلیساهای مجارستان

کلیساها محل عبادت مسیحیان هستند. برای ما مسلمانان دیدار از کلیساهای کشورهای دنیا جاذبه های خود را دارد. در زمان سفر به کشور مجارستان بازدید از کلیساهای مجارستان را در برنامه های اصلی خود قرار دهید. تماشای کلیساهای این کشور برای شما خوبی های زیادی را به همراه خواهد داشت. با دیدن کلیساها بیشتر با معماری، تاریخ، هنر و فرهنگ مردمان این کشور آشنا خواهید شد.

معرفی مشهورترین کلیساهای مجارستان

مسحیت دین رسمی کشور مجارستان است. سال ها است که مردم این کشور مسیحی هستند. همین مسئله موجب شده است که کلیساهای قدیمی و باستانی در این کشور برای بازدید گردشگران وجود داشته باشد. در ادامه تعدادی از کلیساهای مجارستان به شما معرفی شده اند.

کلیسای جامع سنت پیتر

کلیسای جامع سنت پیتر را در شهر بوداپست نمی توانید ببینید. بلکه در دیدار از شهر پچ باید برای بازدید از آن وقت بگذارید. ساختمان باشکوه آن در قسمت شمال غربی این شهر واقع شده است. بنای زیبا و باشکوه این کلیسا در سال 1009 بر روی ویرانه های یک کلیسای باستانی رومی ساخته شده است.

جالب است بدانید قدیمی ترین قسمت این کلیسای جامع شامل چهار کلیسای کوچک و یک دخمه است. این کلیساهای کوچک قدمت زیادی دارند و گردشگران می توانند از دو تا از آن ها دیدن کنند.

نمای این کلیسا با چهار برنج بلند در چهار گوشه آن بسیار خاص و تماشایی است. طرح های داخل کلیساهای کوچک نیز نقاشی های خیره کننده کار دست هنرمندان معروف این کشور است.

بازدید از محوطه بیرونی آن رایگان است. ولی پیشنهاد می شود برای دیدار از قسمت های داخلی نیز بلیت تهیه کنید. برای دیدار از کلیساهای مجارستان زمان کافی را بگذارید.

کلیساهای مجارستان

کلیسای سنت استفان

کلیسای سنت استفان یکی از کلیساهای مجارستان است که در شهر بوداپست در میدانی به همین نام قرار دارد. ظرفیت این کلیسای بزرگ 8500 نفر است. گنبد زیبای آن 10 متر است و به سبک نئورنسانس بنا شده است. این کلیسا بیش از 100 سال قدمت دارد. نمای فوق العاده آن از قسمت های مختلف شهر قابل مشاهده است.

کلیسای باسیلیکای سنت استفان را بزرگ ترین کلیسای جامع کاتولیک های یونانی می دانند. البته بزرگ ترین کلیسای کشور مجارستان نیز است. از جاذبه های این کلیسا دست راست مومیایی شده سنت استفان نخستین پادشاه مجارستان است که در آن جا نگه داری می شود.

این کلیسا در بین سال های 1851 تا 1905 ساخته و بنای آن به وسیله جوزف هیلد طراحی شده است. ساخت این کلیسا زمان زیادی برد. به دلیل این که جوزف هیلد پیش از اتمام کار کلیسا دار فانی را وداع گفت. معمار جدید نیز به دلیل وجود ترک عمیق روی دیواره بیرونی ساختمان کار را متوقف  کرد.

کلیسای ماتیاس

کلیسای ماتیاس از منحصر به فردترین و قدیمی ترین کلیساهای مجارستان است. این کلیسا 700 سال قدمت دارد و مراسم تاجگذاری پادشان بسیاری در آن جا انجام شده است. حتی مراسم ازدواج پادشاه بزرگ مجارستان نیز در این کلیسا برگزار شده است. نام این کلیسا از یکی از همین پادشاهان گرفته شده است.

طراحی داخلی این کلیسای باستانی با نقاشی های دیواری و شیشه های رنگیش بسیار چشم نواز است. مجسمه ها و اشیای هنری بسیاری این کلیسا را مزین کرده اند.

کلیسای ماتیاس هفت ناقوس دارد. شش تا از این ناقوس ها در برج ناقوس قرار دارد و دو تای دیگر از ناقوس های تاریخی هستند. تضاد دو رنگ سفید و قرمز در این کلیسا آن را متمایز ساخته است.

ساخت این کلیسا در سال 1255 آغاز شده است. نکته جالب درباره این کلیسا این است که به مدت 150 سال در زمان حکومت عثمانی ها مسجد بوده است. این کلیسا در حال حاضر نیز از قطب های فرهنگی مذهبی شهر بوداپست محسوب می شود.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران