پل چین در بوداپست
15 مرداد 1398
جاذبه گردشگری

پل چین در بوداپست، پلی باشکوه بر روی رودخانه دانوب

فهرست مطالب

پل چین در بوداپست

پل چین در بوداپست یکی از قدیمی ترین پل ها می باشد و بر روی رودخانه دانوپ قرار دارد. بوداپست پایتخت مجارستان از دیدنی ترین شهر های جهان است. پل چین آن از مهمترین جاذبه های گردشگری می باشد. این پل که پل زنجیر هم نامیده می شود، دو سوی غرب و شرق بودا و پست را به هم وصل می کند. ایده ساختن پل بر روی رود دانوب، اولین بار توسط Count Szechenyiبیان شد. مردم مجارستان از او به عنوان بزرگترین مجاری یاد می کنند. ایده او در قرن 19 باعث ایجاد تحولات مالی زیادی در مجارستان گردید. نام پل هم به خاطر حمایت های این فرد به نام پل چین نامیده شده است.

پل چین در بوداپستما بین سال های 1840 و 1849 ساخته شد. پل چین از اولین پل های ثابت در مجارستان بود. پل توسط یک مهندس انگلیسی طراحی شده است. پل از آن زمان تا به حال به عنوان نماد مجارستان شناخته می شود. اگرچه ساختن پل در این زمان یک کار ساده و روزمره است و لی در اواسط قرن 19 برای ساختن یک پل، زحمت و تلاش زیادی می کردند. پل چین در بوداپستاز ساختار زیبایی برخوردار است. در سال 1987، سواحل رود دانوب همراه با پل چین در بوداپست، از طرف یونسکو به ثبت رسیده است.

تاریخچه پل

پل چین در بوداپستبه عنوان یک نماد در کارت پستال ها چاپ می شود. این پل در سال 1849 ساخته شد. پل چین، دو شهر مجزای بودا و پست را به هم وصل می کرد. از آنجا که پل چین دو شهر ساحلی را به هم وصل می کرد، اکنون هر دو شهر را به یک نام واحد یعنی بوداپست می شناسیم. قبل از ساختن پل چین در بوداپست، یک پل چوبی دو سوی شهر های بودا و پست را به هم وصل می کرد. این پل هر زمان نیاز به بازسازی داشت. مردم برای گذشتن از این پل چوبی باید مالیات هر پرداخت می کردند.

البته پل چوبی، پلی موقتی بود و در فصل های سرد سال کنار گذاشته می شد. حدود 3 تا 4 ماه زمستان، پل از بودا به پست یا بالعکس جابه جا می شد. و مردم بایستی از طریق کشتی رفت و آمد می کردند. پل چین در بوداپستبا ساختار فلزی به طول 380 متر و عرض 14.50 متر می باشد. اگر شما گردشگری از کشور انگلیس باشید، حتما با این مدل پل ها آشنا بوده اید.

[cn-suggest-posts sts=”قلعه بودا در بوداپست” stl=”https://deltaban.com/attraction/budapest-buddhist-castle/” sbs=”بلیط هواپیما مجارستان” sbl=”https://deltaban.com/flights/hungary-airline-ticket/”]

پل چین در بوداپست

پل چین در بوداپستارزش آن را دارد که با پای پیاده روی آن قدم بردارید. پل هم در روزها و هم در شب ها بسیار زیبا جلوه می کند و می تواند سوژه عکاسی فوق العاده ای برایتان باشد. البته می توانید از طریق اتوبوس های با شماره 16 یا 105 بر روی پل گردش کنید. پل در سال 1849 تاسیس گردید ولی چیزی کم داشت. پل چین در بوداپستبدون محافظ بود. بنابراین در سال 1852 مجسمه های سنگی شیر ها به مجموعه اضافه شدند. یک چیز هیجان آور و جالب در مورد پل چین این است که می توانید در فیلم ها و آهنگ ها صحنه هایی از آن را ببینید

در فیلم I Spy و کلیپ هایی از خواننده های پاپ چون کتی پری در آهنگ Firework، تصاویری از پل چین نمایش داده می شود. پل در 20 آگوست بسیار زیبا و دیدنی است. زیرا در این زمان جشن بین المللی مجارستان برگزار می شود و در وسط پل شاهد آتش بازی خواهید بود. پل های زیادی بر روی پل دانوب وجود دارند، اما پل چین در بوداپستاز قدیمی ترین پل هاست.

تاریخچه پل

جذابیت های نزدیک پل چین در بوداپست

نزدیک پل چین در بوداپستجذابیت های فراوانی وجود دارند. در این مقاله می خواهیم تعدادی از آنها را به شما معرفی کنیم.

بازار Castle و باغ رویال

از جاذبه های اطراف پل چین در بوداپست می توان به گذرگاه های طاقدار، باغ ها، پله ها و مجسمه های موجود در شمال میدان کلارک آدام اشاره کرد. مجموعه از کافه ها و رستوران ها، بناها و باغ ها در زبان عامیانه به بازار Varket یا Castle معروف هستند. بازار در سال 2014 از نو بازسازی شده است. این مکان به طور منظم میزبان جشن ها و فستیوال های مختلف است. جشن هایی چون کریسمس و عید پاک در منطقه بازار Castle هر ساله برگزار می شوند.

جذابیت های نزدیک پل

[cn-suggest-posts sts=”پل زنجیر بوداپست” stl=”https://deltaban.com/attraction/budapest-chain-bridge/” sbs=”تور مجارستان” sbl=”https://deltaban.com/wp-admin/post.php?post=101706&action=edit”]

میدان کلارک آدام در بوداپست

در انتهای پل چین در بوداپست، در قسمت بودای آن میدانی به نام کلارک آدام وجود دارد. اسم این میدان از نام سازنده انگلیسی تبار یعنی آدام کلارک گرفته شده است. از فصل بهار تا پاییز، پارک موجود در میدان با گل های زیبا آراسته می شود. در میدان کلارک یک سنگ عجیب بیضی شکل وجود دارد و به آن سنگ صفر کیلومتر می گویند. تمام مسافت های جاده ای کشور از این سنگ اندازه گیری می شوند. از طریق تله کابین موجود در میدان می توانید به سمت Castle Hill حرکت کنید و در طول مسیر از زیبایی های منظره رودخانه دانوب لذت ببرید.

میدان کلارک آدام

میدان چین در نزدیکی پل چین در بوداپست

پل چین در بوداپست، در نزدیکی خود میدانی به همین نام دارد. میدان چینی در سمت پست پل چین واقع شده است. دو شاهکار معماری باشکوه در این میدان وجود دارند. آکادمی علوم مجارستان و هتل چهار فصل کاخ گرشام در میدان چینی بوداپست قرار گرفته اند.

پل چین در بوداپست

کفشهای کنار رودخانه دانوب

از جاذبه های نزدیک پل چین در بوداپستمی توان به کفشهای کنار ساحل دانوب اشاره کرد. وقتی در حال قدم زدن در کنار رود دانوب به سمت پارلمان هستید، این کفش ها را خواهید دید. 60 جفت کفش چدنی در سال 2005 به خاطر یادبود هزاران یهودی مجاری تبار ساخته شدند. در زمان حکومت نازی ها، یهودیان مجارستانی در بین سال های 1944 تا 1945 در کنار رود دانوب گلوله باران شدند.

پل چین در بوداپست

تفرجگاه دانوب معروف به Dunakorzó در نزدیکی پل چین در بوداپست

پل چین در بوداپستاز مورد علاقه ترین مکان ها برای اهالی و گردشگران است. پیاده روی بر روی پل از سمت بودا به پست و یا بالعکس می تواند خاطره لذت بخشی را در ذهن هر گردشگری ثبت کند. در نزدیکی پل چین در بوداپستمکان های تفریحی و تاریخی زیادی وجود دارد. یکی از این مکان ها به Dunakorzó یا تفرجگاه دانوب معروف است. در امتداد رودخانه و در قسمت پست، می توانید از میدان چینی به سمت پل Erzsébet حرکت کنید. در مدت گشت و گذار در تفرجگاه، منظره های زیبایی از Castle Hill و رودخانه قابل مشاهده است. در مسیر کافه ها و هتل های لوکس زیادی هم پیدا می شود.

پل چین در بوداپست

کافه ها و رستوران های نزدیک به پل چین در بوداپست

زمانی که به بازدید پل چین در بوداپسترفته اید، حتما دوست دارید در کافه یا رستورانی غذا و نوشیدنی سفارش دهید. اگر در سمت پست هستید، تفرجگاه دانوب مابین پل چین و پل Erzsébet، انتخاب گسترده ای از رستوران ها و کافه ها را مهیا می کند. هزینه ها در این قسمت به خاطر لوکس و توریستی بودن آن کمی گران هستند. از رستوران های با قیمت مناسب آن می توان به رستوران یونانی TavernaDionysos، Magyar QTR و رستوران ایتالیایی Jerney Bistro را نام برد.
در بازدید از پل چین در بوداپستاگر در سمت دیگر پل یعنی بودا هستید، رستوران زونا (ZONA) یک مکان فوق العاده و لوکس است. غذا های رستوران بسیار لذیذ هستند. بیشتر جاذبه های گردشگری بوداپست چون Castle Hill، بازار Castle، موزه ها و غیره در نزدیکی این رستوران قرار دارند.

پل چین در بوداپست

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران