تصویر هواپیما در اوج آسمان

پروازهای چارتر استانبول

شهر استانبول در کشور ترکیه یکی از زیباترین شهرهای این کشور می باشد که سالانه مقصد گردشگران زیادی قرار می گیرد. حال در اینجا سوالی که پیش می آید این است که پرواز های چارتر استانبول چگونه پروازهای بوده و چرا بیشتر افراد در هنگام سفر به استانبول اقدام به رزرو این نوع پروازها می ‌کنند‌؟ توجه داشته باشید بلیط هواپیما چارتر با پرواز سیستمی تفاوت‌ هایی دارد که در خصوص بلیط هواپیما استانبول نیز مشاهده می ‌شود هر دوی این پرواز ‌ها وجود داشته و افراد می‌ توانند متناسب با سلیقه خود نوعی از آن را انتخاب کنند. حالا اگر شما هم قصد سفر به شهر زیبا و جذاب استانبول را دارید بهتر است ابتدا در خصوص پروازهای چارتر استانبول اطلاعاتی به دست آورده تا بتوانید به راحتی آنچه را که می خواهید انتخاب کنید.

 

چرا به استانبول سفر کنیم؟

یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در بین ایرانیان، شهر زیبای استانبول واقع در کشور ترکیه می باشد، که می توان گفت این شهر برای گردشگران خارجی نیز جذابیت زیادی دارد؛ زیرا استانبول تنها شهری است که در دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است. حال باید توجه داشته باشید که این شهر با تاریخ ۲۵۰۰ ساله ای که دارد، دارای جاذبه ‌های تاریخی حیرت ‌انگیزی بوده و از طرفی با وجود پیشرفت هایی که کرده است مشاهده می شود جاذبه های مدرن متعددی نیز در آن به وجود آمده که خیره کننده می باشد و به طور حتم نمی‌ توان بازدید از آن را نادیده گرفت.

از طرفی غذا های فوق العاده ترکی که در جای‌ جای استانبول طبخ می شود می تواند شما را به وجد بیاورد. حال اگر شما هم قصد سفر به این شهر زیبا را دارید لازم است بدانید که می ‌توانید، روش های متعددی را جهت سفر به این شهر انتخاب کنید، اما با وجود اینکه سفر های هوایی سریع تر صورت گرفته و راحتی بیشتری برای مسافران دارد، مشاهده می‌ شود افراد زیادی این روش را جهت سفر به استانبول انتخاب می کنند. در اینجا باید دقت داشته باشید که می توانید از طریق پروازهای چارتر استانبول و یا پروازهای سیستمی به این شهر سفر کنید و از جاذبه های بی نظیر این شهر چون تنگه بسفر، مسجد آبی، مسجد ایا صوفیه و ….دیدن نمایید.

 

نمایی زیبا از غروب دریا استانبول

 

پرواز های چارتر استانبول چگونه است؟

همانطور که ذکر شد، رزرو پرواز های چارتر استانبول یکی از روش های سفر به این شهر است که لازم است بدانید امروزه بسیار مورد توجه قرار می گیرد. به طور کلی می‌ توان گفت پرواز چارتر، پروازی بوده که در سفرهای هوایی و گردشگری ارائه می شود و می توان گفت واژه چارتر در لغت به معنای کرایه کردن دربست یک هواپیما، یک اتوبوس و یا یک هتل است.

حال مشاهده می شود که آژانس های مسافرتی بخشی یا همه صندلی های یک پرواز را اجاره کرده و سپس در طول زمان این بلیط ها را ارائه می دهند. باید توجه داشته باشید که مسیر تهران استانبول که جزو مسیر های پرطرفدار است و همیشه متقاضیانی دارد به صورت سالانه چارتر می شود. با این وجود می ‌توان گفت شما در هر فصلی از سال که بخواهید اقدام به رزرو پرواز های چارتر استانبول کنید، این امکان برای شما وجود خواهد داشت.

 

تفاوت پرواز های چارتر استانبول با نوع سیستمی آن

به طور کلی می‌ توان گفت پروازهایی که به سمت استانبول انجام می شود در دو دسته پروازهای سیستمی و پرواز های چارتر استانبول قرار گرفته که می توان گفت پرواز های سیستمی، پرواز هایی هستند که توسط شرکت ‌های هواپیمایی در مسیرهای پروازی مختلف از جمله مسیر پروازی استانبول برنامه ‌ریزی شده و با قیمت مشخصی برقرار می ‌شود. این پروازها که پرواز سیستمی بوده  بلیط آن هم که از این پرواز خریداری می شود، بلیط سیستمی است.

اما پرواز چارتری همانطور که گفته شد توسط دفاتر و آژانس هواپیمایی ارائه می شود. حال باید بدانید یکی از مهمترین تفاوت هایی که پرواز های چارتر استانبول با پرواز های سیستمی این شهر دارد، این است که پروازهای سیستمی در تمام طول هفته و ماه هزینه مشخصی دارد اما خرید پرواز چارتر با نزدیک شدن به زمان سفر مقرون به صرفه تر می ‌شود. 

 

تصویر ماکت هواپیما

 

قیمت پرواز های چارتر استانبول

همانطور که گفته شد یکی از مهم‌ ترین تفاوت‌ هایی که در پرواز های چارتر استانبول و پروازهای سیستمی این شهر وجود دارد قیمت بلیط می باشد. به طور کلی باید توجه داشته باشید که این قیمت ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند اما قیمت بلیط هواپیما چارتر در هنگامی که به زمان پرواز نزدیک می‌ شود کاهش پیدا می ‌کند. که این امر به دلیل این است که آژانس هواپیمایی که بلیط ها را خریده است ترجیح می‌ دهد تمامی صندلی های هواپیما پر شده و صندلی خالی در پرواز باقی نماند و به همین دلیل بلیط را با قیمت کمتری ارائه می ‌دهد تا افراد بیشتری اقدام به خرید آن کنند. 

 

خرید اینترنتی بلیط پروازهای چارتر استانبول

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و اینترنتی شدن کارها مشاهده می شود که بسیاری از امور از طریق سامانه های اینترنتی انجام می شود. در این بین سامانه های ارائه دهنده بلیط هواپیما این امکان را به وجود آورده ‌اند که افراد بدون صرف زمان اضافی و از طریق سامانه های آنلاین اقدام به خرید بلیط هواپیما استانبول یا هر شهر دیگری کنند. توجه داشته باشید در این سامانه انواع خرید بلیط چارتر استانبول وجود داشته که شما می توانید با توجه به شرایط خود نوعی از آن را انتخاب کنید.

 

تصویر ماکت هواپیما برروی لپ تاپ

 

 

نظرات کاربران