جذابیت های نووسیبیرسک
20 آذر 1397
روسیه

جذابیت های نووسیبیرسک

جذابیت های نووسیبیرسک

نووسیبیرسک سومین شهر بزرگ کشور روسیه بعد از مسکو و سن پترزبورگ به شمار می رود. این شهر در جنوب شرقی دشت سیبری غربی قرار دارد و پر جمعیت ترین شهر سیبری است. تاریخ پایه گذاری آن به سال 1893 باز می گردد. نکته جالب درباره این شهر این است که در سال 2008 سومین شهر پر جاذبه برای تجارت در روسیه انتخاب شده است. چند قهرمان سابق المپیک در این شهر سکونت داشته اند. با این که شهری باستانی نیست، اما جذابیت های نووسیبیرسک برای گردشگران کم نیستند.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

رزرو هتل ارزان

معرفی جذابیت های نووسیبیرسک

بزرگ ترین باغ وحش کشور روسیه از جذابیت های نووسیبیرسک است. حدود یازده هزار حیوان در این باغ وحش نگهداری می شود. نام 120 گونه از این حیوانات در کتاب سرخ بین امللی وارد شده است. در باغ وحش علاوه بر تماشای حیوانات می توان از چرخ و فلک سواری و اسب سواری نیز لذت برد.

یکی دیگر از جذابیت های این شهر باغ گیاهان است که در شهرک آکادمی قرار دارد. در زمان ساخت این شهرک علمی در تلاش بودند تا حد امکان طبیعت آن جا را حفظ کنند. به همین علت، در محوطه این شهرک درختان جنگلی زیادی وجود دارد. این شهرک محل برقراری سمپوزیوم ها و کنفرانس های علمی است.

وجود موزه ای به نام موزه خورشید یکی دیگر از جذابیت های نووسیبیرسک است. این موزه تنها موزه در جهان است که به نماد زندگی اختصاص یافته است. این موزه در اصل از تصویرهای خورشید و خدایان خورشید تمدن های باستانی تشکیل شده است. در میان اشیای این موزه جالب می توان نمادهای هنری سنن خورشیدی روس باستان، هند، چین و نپال و نقوش خورشید و سیستم خورشیدی روی صخره ها را تماشا کرد که به وسیله اقوام باستانی کشیده شده اند.

در خیابان های این شهر مجسمه های عجیبی به چشم می خورد که از جذابیت های نووسیبیرسک است. به عنوان مثال، از این مجسمه ها می توان به مجسمه کالباس در جنوب شهر و مجسمه چراغ قرمز در نزدیکی پارک ساحلی اشاره کرد.

 

موره های نووسیبیرسک 

موزه پوست ساحلی سیبری در این شهر قرار دارد. آثار جالبی از پوست بریان به وسیله هنرمندان سیبری مدرن در آن به نمایش گذاشته شده است. از این آثار تزئینی در خانه های قدیمی استفاده می کردند.

موزه فضای باز تاریخی این شهر آثار منحصر به فرد معماری چوبی و فرهنگ سیبری را در خود جای داده است.

موزه هنر دولتی نووسیبیرسک مجموعه ای از نقاشی ها، مجسمه ها، هنرهای تزئینی و ریخته گری است. این موزه دو نمایشگاه تاریخی و طبیعی دارد. نمایشگاه تاریخی در مرکز شهر و در یکی از قدیمی ترین ساختمان های شهر بنا شده است.

موزه تجهیزات راه آهن نیز از جذابیت های نووسیبیرسک و شامل مجموعه ای بزرگ از بخار، دیزل و لوکوموتیو های الکتریکی و واگن ها می شود. به علاوه، مجموعه ای از اتومبیل ها، کامیون ها، تراکتورها و دیگر وسایل نقلیه نیز در آن به نمایش درآمده اند.

خرید پرواز چارتر

جذابیت های نووسیبیرسک

تئاترهای نووسیبیرسک

ساختمان تئاتر دولتی باله و اپرا در این شهر طرفداران زیادی دارد. این تئاتر در قرن بیستم بنا شده و بزرگ ترین ساختمان تئاتر روسیه است. البته دومین تئاتر بزرگ دنیا نیز محسوب می شود.

از دیگر تئاترها در این شهر می توان به تئاتر دراماتیک دولتی نووسیبرسک خانه قدیمی، تئاتر جوانان دانشگاهی نووسیبرسک گلوبس، تئاتر درام دانشگاه نووسیبیرسک مشعل قرمز که یک بنای تاریخی معماری است، تئاتر دره شهر نووسیبرسک، تئاتر کمدی موسیقی نووسیبیرسک و تئاتر عروسکی منطقه نووسیبیرسک اشاره کرد.

تور مشهد با هواپیما

زمستان های نووسیبیرسک

با توجه به قرار گرفتن این شهر در سیبری، زمستان های سختی در انتظار ساکنان شهر و همچنین گردشگرانی است که قصد سفر به این شهر را دارند. در زمان سفر به این شهر باید از نظر زمانی به این نکته توجه داشت.

نظرات کاربران