پوشش های گیاهی و جانوری کومپوس دوجوردائو

کومپوس دوجوردائو بهشتی برای عاشقان طبیعت

معرفی منطقه کومپوس دوجوردائو

کومپوس دوجوردائو یکی از برترین مکان های گردشگری در سال 2018 شناخته شده است. کومپوس دوجوردائو شهری با سبک اروپایی است که در ارتفاعات برزیل قرار دارد. در منطقه کومپوس دوجوردائو فعالیت های تفریحی متعددی برای توریست ها و افرادی که زمستان در آنجا اقامت دارند وجود دارد. این تفریحات عبارتند از اسکی، کوهنوردی، جنگل نوردی، دوچرخه سواری کوهستان، سوار کاری و …. همانطور که متوجه شده اید بیشتر این تفریحات به خاطر پوشش های گیاهی و جانوری این منطقه است. از این رو، در این مطلب به بررسی انواع پوشش های گیاهی و جانوری کومپوس دوجوردائو می پردازیم.

ویژگی اصلی این منطقه

ویژگی اصلی کومپوس دوجوردائو دارا بودن آب و هوای نیمه استوایی/ نیمه گرمسیری است. مقدار رطوبت در این منطقه بسیار بالا است که بیشتر به دلیل موقعیت آن و قرار گیری در نزدیک استوا می باشد. پوشش های گیاهی و جانوری متنوعی نیز در این منطقه قرار دارند. در نتیجه تفاوت دمایی چندانی بین کوه ها و دامنه های کومپوس دوجوردائو وجود ندارد. تابستان های ایالت سائوپائولو بسیار گرم هستند اما تابستان در منطقه کومپوس دوجوردائو آب و هوایی معتدل دارد. همچنین وضعیت آب و هوایی در زمستان نیز بسیار مطلوب است و آب و هوا همواره اختلاف دمایی پایینی دارد و در ارتفاعات برف می بارد. متوسط دمای هوا در این منطقه 14.5 درجه سانتیگراد است.

با توجه به توضیحات فوق در می یابیم که کومپوس دوجوردائو مناسب ترین منطقه برای رشد انواع گیاهان و موجودات مختلف است. در حقیقت کومپوس دوجوردائو منطقه جنگلی وسیعی است و پارک جنگلی های حفاظت شده متعددی با مساحت های مختلف در آن وجود دارد. کومپوس دوجوردائو توسط جنگل های سرسبز و رشته کوه های مانتیگورا محاصره شده است. بنابراین تبدیل به منطقه ایده آلی برای توریست ها و مسافران از سراسر برزیل و جهان شده است. در ادامه پارک های جنگل کومپوس دوجوردائو به همراه پوشش های گیاهی و جانوری در آنها معرفی می شوند.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا در سفر شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور مشهد و کیش نیز از جمله تور های پر طرفدار برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک های زیر دنبال کنید.

پارک دولتی این شهر

کومپوس دوجوردائو بهشتی برای عاشقان طبیعت است. توریست ها زمانی که وارد این پارک جنگلی می شوند و اقدام به جنگل نوردی می کنند، مناطق بکر و دست نخورده دامنه های کوه پیرینه را مشاهده می کنند.زیبایی های این پارک در فصل بهار دو چندان می شود زیرا تمامی گل ها و برخی درختان شکوفه می دهند و عطر دل انگیزی در فضا می پیچد. مساحت کلی این پارک بالغ بر 8000 هکتار است. این پارک بیش از یک سوم کومپوس دوجوردائو را به خود اختصاص داده است. پوشش های گیاهی و جانوری این منطقه بقایای مهم از جنگل آتلانتیک می باشد و شامل جنگل هایآراوکاریا و پودوکارپوس، مراتع آلپ و جنگل ابرکومپوس دوجوردائو است.

پوشش گیاهی غالب این منطقه درختان کاج است. در واقع بلند ترین درختان کاج دنیا در این منطقه وجود دارند. تپه های پوشیده از این نوع گیاهان به ارتفاعات 1000 الی 2000 متر قرار دارند. پوشش های گیاهی و جانوری در کومپوس دوجوردائو بسیار متنوع است به گونه ای که بیش از 186 گونه شناخته شده و در معرض انقراض در کومپوس دوجوردائو شناسایی شده اند.به عنوان مثال یوز پلنگ آمریکایی (نوعی از پوما)، پلنگ آمریکایی (با نام علمی لئوپاردپالادالیس) پرنده سینه قرمز آمازون (با نام علمی آمازون وینیکیا) از جمله حیوانات در معرض انقراض این منطقه هستند که در پارک دولتی کومپوس دوجوردائو از آنها حفاظت می شود.

پارک دولتی کومپوس دوجوردائو

پوشش گیاهی آراوکاریا در کومپوس 

از امکاناتی که این پارک به توریست ها و گردشگران ارائه می دهد می توان به مرکز توریستی، باربکیو، باشگاه تناسب اندام، مهد کودک، دوش، کلیسا، رستوران، فروشگاه صنایع دستی و مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری اشاره کرد.زمانی که در مرکز توریستی از یک برج چوبی 12 متری بالا بروید، دید کامل به منطقه خواهید داشت و تازه آنجاست که متوجه می شوید چرا به کومپوس دوجوردائو بهشت طبیعت می گویند. از بالای برج می توانید تمامی پوشش های گیاهی و جانوری این منطقه را مشاهده کنید. روی رودخانه ساپوکار که از بخش از پارک دولتی کومپوس دوجوردائو عبور می کند 4 پل قرار دارد. همچنین اگر بخواهید خودتان از رودخانه عبور کنید مسیری چالش برانگیز تر پیش رو دارید. همچنین آبشارهای سلستینا و گارگالهادا نیز در پارک دولتی کومپوس دوجوردائو وجود دارند.

[cn-suggest-posts sts=”معرفی پروازهای منتهی به برزیل” stl=”https://deltaban.com/flights-brazil/” sbs=”ویزای برزیل” sbl=”https://deltaban.com/visa-brasil/”]

پوشش گیاهی آراوکاریا در کومپوس دوجوردائو

پارک دولتی آلبرتو لوفگرین در کومپوس دوجوردائو

این پارک در سال 1941 تاسیس شد. 8.3 هکتار از مساحت این پارک حفاظت شده است. پوشش های گیاهی و جانوری این پارک نیز همانند پارک دولتی کومپوس دوجوردائو، کاج های تنومند و قوی به همراه آروکاریا می باشند.سایر پوشش های گیاهی و جانوری این منطقه عبارتند از اوکالیپتوس، پینیشیو دیسیتیوم، کریپتومریا (یا همان سرو ژاپنی) و نیز برخی درختان بومی نیز وجود دارند. ساریگ محلی که نوعی جانور کیسه دار آمریکایی است نیز در این منطقه زندگی می کند. میمون کاپوچین، سنجان برزیلی، توکان (نوعی پرنده میوه خوار با منقار کشیده و بلند. پرهای رنگی بسیار زیبایی دارد و گونه کمیاب آمریکای جنوبی است) لک لک ها، حواصیل ها، گنجشک روفوسکولارد که بسیار زیبا است و مرغ ماهیخوار از دیگر گونه های جانوری منطقه کومپوس دوجوردائو هستند.

این مکانی ایده آل برای افرادی است که تمایل دارند روز خود را بدور از هیاهو بگذرانند. این پارک بزرگترین مجموعه چوب آمریکای لاتین است. در این پارک امکانات ماهیگیری، باربکیو، دوش و اقامتگاه، رستوران، مهد کودک، کلیسا و فروشگاه صنایع دستی قرار دارد. کوه های پوشیده از جنگل این پارک بیش از 2000 متر از سطح دریا اختلاف دارند و آب و هوا بسیار مطلوب است. با توجه به ارتفاع بالا این پارک، در زمستان سایت اسکی و ورزش های زمستانی نیز در آنجا برقرار می شود. ساعت بازگشایی این پارک 8 صبح لغایت 7 شب است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

پارک دولتی آلبرتو لوفگرین در کومپوس دوجوردائو

[cn-suggest-posts sts=”باغ گیاه شناسی ریو” stl=”https://deltaban.com/attraction/jardim-botanico-do-rio-de-janeiro/” sbs=”بلیط هواپیما چارتر” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

قله ایتاپو در کومپوس دوجوردائو

این قله در ارتفاع حدودا 2000 متری از سطح زمین قرار دارد. همواره پوشیده از جنگل های سرسبز است و شغل غالب مردم کشاورزی و فروش صنایع دستی است. این قله ارتفاع چندانی نسبت به تپه های پارک دولتی کومپوس دوجوردائو ندارد و پوشش های گیاهی و جانوری نیز مشابه با باقی مناطق است. یعنی بیشتر کوه با درختان کاخ و آروکاریا پوشیده شده است.

با این حال سالانه توریست ها و مسافرین بسیاری از قله ایتاپو دیدن می کنند که دلیل آن وجود دریاچه ای زیبا در این منطقه است که دارای ماهیان بزرگی است. در اطراف دریاچه اقامتگاه هایی وجود دارد که به توریست ها اجاره داده می شود. فصل شلوغ سال در این منطقه زمستان است، زیرا هوا متبوع تر است و در دریاچه نیز ماهیان بیشتری وجود دارند. فضای صبح این منطقه بسیار دل انگیز است و اغلب اوقات پوشیده از مه است. همانطور که اشاره شد شغل بیشتر مردم در این منطقه کشاورزی است. تنها با کمی پیاده روی قادر هستید مزارع بزرگ چغندر قند را مشاهده کنید. با این حال حین پیاده روی و مشاهده پوشش های گیاهی و جانوری این منطقه، به مارها دقت کنید.

ماراوروتودا سرا یکی از گونه های سمی و خطرناک مخصوص این نوع از پوشش های گیاهی و جانوری است. دیگر حیوان درنده ای که باید نگران آن باشید جگوارها هستند. البته جگوارها بیشتر در شب اقدام به شکار می کنند و اگر شب هنگام در جنگل نباشید خطری شما را تهدید نمی کند. پستاندارن کوچک همچون ساریگ و موش خرما ها نیز یکی دیگر از انواع حیوانات موجود در این منطقه هستند.

 

نظرات کاربران