آشنایی با غذاهای محلی بوداپست
30 مرداد 1398
رستوران گردی

آشنایی با غذاهای محلی بوداپست

غذاهای محلی بوداپست

غذاهای محلی بوداپست را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این غذاها ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و از نظر طعم و رایحه با یکدیگر متفاوت خواهند بود. مردم مجارستان و به ویژه بوداپست اهمیت ویژه ای به خورد و خوراک قائل هستند و به همین دلیل در این شهر شاهد غذاهای متنوعی هستیم و می توانید بهترین خورد و خوراک را در بوداپست شاهد باشید. غذاهای محلی بوداپست همگی از اهمیت غذایی بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل انتخابی مناسب برای کسانی خواهند بود که به شکم خود اهمیت ویژه ای قائل هستند و تمایل دارند که بهترین غذاها را در طول سفر تجربه نمایند.

رستوران های متعددی در نقاط این شهر قابل مشاهده می باشد که این امر نشان دهنده محبوبیت خورد و خوراک در میان مردم می باشد و می توانید انواع میان وعده ها و وعده های غذایی خود را به این رستوران ها اختصاص دهید.

غذاهایی که در بوداپست پخته می شوند معمولا در چربی زیاد و خامه ترش پخته می شوند و طعم به یادماندنی آنها از خاطرتان فراموش نخواهد شد و بی شک بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

سرو غذاهای محلی بوداپست به همگان در سفر به بوداپست و یا تور مجارستان توصیه می شود و بی شک بهترین تجربه برایتان خواهد بود. اما قبل از سفر به بوداپست باید با برخی از مهمترین غذاهای محلی این شهر آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین مورد را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید. در ادامه توضیحات کامل تری در رابطه با بهترین غذاهای محلی بوداپست ارائه نموده ایم:

 

گولاش از جمله غذاهای محلی بوداپست

یکی از مهمترین غذاهای محلی بوداپست را می توان گولاش دانست که این غذا مورد توجه گردشگران و خود مردم بوداپست قرار گرفته و معمولا مردمان بوداپست از آن به عنوان یک وعده غذایی کامل استفاده می نمایند. در هر هفته بی شک دو وعده از غذاهای مردم بوداپست به گولاش اختصاص دارد.این غذا به عنوان نماد مجارستان شناخته می شود و خورشتی بسیار خوش طعم و لذیذ تهیه شده از سبزیجات و گوشت می باشد که رایحه بی نظیر آن همگان را مدهوش خود خواهد نمود.

ادویه هایی که به این غذا افزوده می شود سبب خوش طعم تر شدن آن خواهد شد و این غذا از قرن 9 در میان مردم بوداپست و کل مجارستان تهیه می شود و از آن زمان تا به امروز در میان برنامه غذایی مردم این کشور قرار دارد و بی شک می توانید آن را از تمامی رستوران های بوداپست و کلیه شهر های مجارستان خریداری نمایید.

گوشت هایی که در گذشته برای تهیه این غذا بکار گرفته می شدند گوشت های نیم پخته شده ای بودند که در داخل سیرابی گوسفند نگهداری می شدند . این غذا در قدیم به عنوان یک خورشت خوشمزه طبخ می شد اما امروزه آن را به عنوان سوپ سرو می نمایند و اما چیزی از ارزش غذایی آن کم نشده و در سفر به بوداپست حتما این غذا را امتحان نمایید. برای طبخ این غذا از کره و یا چربی طبیعی استفاده می شود و به همین دلیل هیچگونه ضرری نیز برای بدن نخواهد داشت.

 

لانگوش از جمله غذاهای محلی بوداپست

یکی دیگر از محبوب ترین غذاهای محلی بوداپست را می توان لانگوش دانست که این غذا را می توانید برای تمامی وعده های غذایی سرو نمایید و تمامی مردم مجارستان این غذا را پسندیده و اغلب به عنوان میان وعده آن را سرو می نمایند. لانگوش مانند نان فانتزی های ایران می باشد که با مواد افزودنی طعم لذیذ تری به آن بخشیده اند.

لانگوش یک نان شیرین می باشد و ارزش غذایی آن بالا بوده و بر روی آن انواع مواد غذایی گیاهی و گوشتی قرار می دهند که این مواد بستگی به نوع رستوران متفاوت خواهد بود. لانگوش در میان مردم بوداپست اغلب به عنوان نان استفاده می شود و قیمت آن نیز در مقایسه با سایر غذاهای محلی بوداپست مناسب تر بوده و امکان خرید آن برای همگان وجود خواهد داشت.

 

لانگوش
سوپ هولسلی از جمله غذاهای محلی بوداپست

یکی دیگر از معروف ترین غذاهای بوداپست را می توان سوپ هولسلی دانست که این سوپ تهیه شده از گوشت ماهی بوده و به همین دلیل به عنوان سوپ ماهی نیز شناخته می شود. اصلی ترین ماده تشکیل دهنده این غذا گوشت ماهی می باشد و می توانید این سوپ را با گوشت ماهی مورد علاقه خود خریداری نمایید و البته معمولا از تنوع ماهی ها برای تهیه سوپ هولسلی استفاده می شود و می توانید گوشت انواع ماهی ها را در این سوپ مشاهده نمایید.

این سوپ به رنگ قرمز بوده و ادویه جاتی که به آن اضافه شده سبب لذیذ تر شدن طعم آن شده است و طعم آن تند بوده و از فلفل زیاد در تهیه آن استفاده می شود. هولسلی را می توانید در اغلب رستوران های بوداپست مشاهده نمایید و به عنوان یک وعده غذایی کامل خواهد بود.

 

سوپ هولسلی
فوزلیک

فوزلین یکی دیگر از محبوب ترین غذاهای محلی بوداپست می باشد که این غذا هم به عنوان سوپ و هم به عنوان خورشت به شمار می آید و برای دوست داران غذاهای گیاهی بهترین انتخاب خواهد بود. رنگ این غذا سبز بوده و سبزیجات بکار گرفته در آن کاملا مشخص می باشد. سبزیجاتی که برای تهیه این غذا بکار گرفته می شوند تازه بوده و از بالاترین کیفیت برخوردار می باشد.

در تهیه غذای فوزلیک معمولا از گوشت استفاده نمی شود اما در برخی از رستوران ها گوشت قلقلی در داخل آن مشاهده می شود که طعم لذیذتری به غذا خواهد بخشید.

از جمله مواد اولیه استفاده شده در آن می توان به انواع کلم های رنگی، عدس، اسفناج و انواع لوبیا های قرمز و سبز اشاره نمود. استفاده از خامه ترش و همچنین تخم مرغ نیز در این غذا مرسوم می باشد و می توانید در تمامی رستوران های بوداپست این غذا را سرو نمایید. لازم به ذکر است که این غذا را می توانید به عنوان یک وعده غذایی کامل و همچنین میان وعده استفاده نمایید و طعم لذیذ آن به یادماندنی خواهد بود.

 

فوزلیک از جمله غذاهای محلی بوداپست
پورکولت

یکی دیگر از غذاهای محلی بوداپست را می توان پورکولت دانست که این غذا تشکیل شده از گوشت می باشد اما طرز تهیه آن با پاپریکا و گولاش متفاوت می باشد. گوشت مورد استفاده برای تهیه پورکولت کاملا گوشت بوده و هیچگونه استخوانی در این گوشت ها مشاهده نخواهید نمود . اضافه کردن سبزیجات به پورکولت سبب خوش طعم تر شدن آن خواهد شد و به همین دلیل بسیاری از مردم مجارستان و به ویژه بوداپست به این غذا علاقه مند هستند.

در تمامی رستوران های مجارستان این غذا طبخ می شود و بی شک یک وعده غذایی کامل برایتان بوده و با خوردن آن کاملا سیر خواهید شد. از جمله مواد اولیه تشکیل دهنده این غذا میتوان به فلفل دلمه ای، فلفل سبز، گوجه، سیر و گوشت اشاره نمود و طعم بی نظیری خواهد داشت. مردم بوداپست این غذا را به عنوان یک وعده غذایی کامل سرو می نمایند و می توانید در خیابان های بوداپست نیز این غذاها را مشاهده نمایید.

 

پورکولت از جمله غذاهای محلی بوداپست
غذاهای ذکر شده تنها بخشی از غذاهای محلی بوداپست می باشند و در این شهر انواع غذاهای مختلف و خوش طعم دیگر نیز طبخ می شود.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران