فرودگاه بین المللی بوداپست
27 آذر 1397
فرودگاه ها

آشنایی با فرودگاه بین المللی بوداپست

فرودگاه بین المللی شهر بوداپست

فرودگاه بین المللی شهر بوداپست یکی از بهترین و بزرگترین فرودگاه های کشور مجارستان می باشد، در این مطلب دلتابان به شما اطلاعاتی در زمینه فرودگاه بین المللی بوداپست ارائه می دهد تا با این فرودگاه بیشتر آشنا شوید و بتوانید سفر راحت و بدون دردسر را به بوداپست داشته باشید.

فرودگاه بین المللی بوداپست را قبلا با نام فرودگاه Ferihegy می شناختند، این فرودگاه در فاصله 10 کیلومتری شهر بوداپست واقع شده است. بسیاری از پروازهایی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم شهر بوداپست در این فرودگاه صورت می گیرند. این فرودگاه دارای دو پایانه اصلی می باشد که با نام های T1 و T2 شناخته می شوند، البته ترمینال T1 در سال 2012 به دلایلی بسته شد. ترمینال T2 نیز خود به دو دسته مهم تقسیم می شود، قسمت A2 و B2، پروازهایی که از کشورهای عضو شینگن صورت می گیرند و یا به مقصد این کشورها صورت می گیرند معمولا از قسمت A2 انجام می شوند و تمامی پروازهایی که به سایر نقاط جهان صورت می گیرد نیز از طریق قسمت B2 انجام می شود.

 

فرودگاه بین المللی بوداپست

 

امکانات فرودگاه بین المللی شهر بوداپست

فرودگاه بین المللی بوداپست یکی از پر امکانات ترین فرودگاه های کشور مجارستان است، امکانات این فرودگاه شامل موارد زیر می باشد:

فروشگاه های معمولی مورد نیاز در هر فرودگاه، دستگاه خودپرداز، صرافی هایی برای تبدیل کردن پول مسافران، اداره پست، تعداد بسیار زیادی از رستوران های مختلف، پارکینگ هایی برای پارک کوتاه مدت و بلند مدت، بخشی مخصوصی مربوط به اطلاعات توریست ها و بخش مخصوص اجاره خودرو.

همچنین در این فرودگاه شرکت های بسیار زیادی خدمات حمل و نقل را برای مسافران و توریست ها انجام می دهند که از جمله آنها می توان به شرکت های Europcar، Alamo، Dollar  اشاره کرد. در هر نقطه ای از فرودگاه بین المللی بوداپست شما به راحتی می توانید به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید، همچنین وایفای رایگان نیز در بخش SkyCourt به شما ارائه می شود.

 

فرودگاه بین المللی بوداپست

 

سیستم حمل و نقل فرودگاه بین المللی شهر بوداپست( مینی بوس های فرودگاه)

این فرودگاه به شما حمل و نقل از طریق مینی بوس های این فرودگاه را پیشنهاد می دهد که شما را به هر نقطه ای از شهر بوداپست با هزینه ای باین فرودسیار کم می رسانند. این مینی بوس ها دارای بلیط های تخفیف هستند که شما با دریافت آنها می توانید در شهر به گردش با این مینی بوس ها بپردازید. البته توجه داشته باشید که برای استفاده از این سرویس باید 24 ساعت قبل اقدام به رزرو آن کنید. وب سایت فرودگاه بین المللی بوداپست اعلام کرده است که سال ها است که این سیستم در این فرودگاه پیاده می شود و مسافران همواره رضایت کافی را از آن داشته اند چرا که می توانند با هزینه کمی به مرکز شهر سفر کنند.

 

airport

 

سیستم حمل و نقل فرودگاه شهر بوداپست( تاکسی و قطار)

در 1 سپتامبر 2013 قانونی در کشور مجارستان تصویب شد که قیمت تمامی تاکسی های شهر را تنظیم کرد، به صورت معمول یکی از بهترین روش ها برای حمل و نقل از فرودگاه به مرکز شهر استفاده از تاکسی هایی است که جلوی در فرودگاه بین المللی بوداپست وجود دارند و شما می توانید با پرداخت هزینه ای 22 یورویی به مرکز شهر بروید. ترمینال T1 از طریق راه آهن به مرکز شهر متصل می باشد که مسافران می توانند از طریق این راه آهن که توسط دولت مجارستان اداره می شود به مرکز شهر بوداپست بروند، این سفر حدود 30 دقیقه به طول می انجامد.

 

فرودگاه بین المللی شهر بوداپست

 

سیستم حمل و نقل عمومی در فرودگاه بوداپست

شما از هر نقطه ای از شهر بوداپست می توانید از طریق سیستم حمل و نقل عمومی به هر دو پایانه فرودگاه بین المللی بوداپست دسترسی داشته باشید، یکی از روش های رفتن به فرودگاه از طریق ایستگاه های اتوبوس می باشد که در هر نقطه ای از شهر هستند و شما به راحتی می توانید از آنها استفاده کنید. همچنین در شهر ایستگاه مترو نیز وجود دارد که یک ایستگاه آن مستقیما به فرودگاه بین المللی بوداپست می رسد و از آن نیز می توانید برای رفتن به فرودگاه استفاده کنید.

برای تهیه بلیط های خط واحد می توانید به اداره پستی که در قسمت ترمینال T2 وجود دارد مراجعه کنید و به راحتی اقدام به خرید بلیط خط واحد کنید، همچنین در سراسر فرودگاه دکه هایی وجود دارند که کوپن ها و بلیط های تک نفره برای سفرهای کوتاه نیز فروخته می شود که می توانید از آنها نیز بلیط های خط واحد را خریداری کنید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران