رویای آبی در کنار پل و کانال های آبی ونیز

رویای آبی در کنار پل و کانال های آبی ونیز

فهرست مطالب

ونیز

آیا تا کنون درباره ی جزیره‌ای زیبا و دیدنی که در شمال ایتالیا واقع گشته چیزی شنیده اید؟ همان جزیره ای که در خلیجی از تالاب ونتزیا در نزدیکی دریای آدریاتیک قراردارد. آیا در مورد حقایق جالب و هیجان انگیز این شهر چیزی می‌دانید؟بله، این جزیره ی زیبا و دیدنی ونیز است. ونیزبه دلایل مختلفی در لیست مهم‌ترین شهرهای گردشگر پذیر قرار گرفته است. از جمله ی این دلایل پل و کانال های آبی ونیزاست. در این سفری آبی با ما همراه باشید تا به حقایق جالبی در خصوص پل و کانال های آبی ونیزدست یابید.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

می توان گفت ونیز یکی از مکان های منحصر به فرد روی کره زمین می باشد.با هر بار سفر کردن به این شهر رویایی و بازدید از پل و کانال های آبی ونیزاین منحصر به فردی را بیشتر درک خواهید کرد.

پل و کانال های آبی ونیز

به جرات می توان گفت هیچ سازه ای در دنیا مشابه پل و کانال های آبی ونیز وجود ندارد. از طرف دیگر شهر ونیز یکی از مکان های دارای جاذبه های شگفت انگیز جغرافیایی و تاریخی محسوب می شود. بی شک گردشگران سراسر جهان، به این شهر زیبا سری خواهند زد تاهر آنچه تا کنون درباره ی پل و کانال های آبی ونیزشنیده اند را به چشم خود ببینند.

میتوان گفت تنها یکی از دلایل توریستی بودن ونیز ساختار جالب این شهر است. اما دلایل مهم‌تری همچون بناهای تاریخی، برگزاری جشنواره‌های گوناگون از جمله جشنواره‌های فیلم، این شهر را به یکی از قطب های مهم گردشگری تبدیل کرده است. از میان این عوامل، در این مطلب به پل و کانال های آبی ونیز پرداخته خواهد شد.

برای دستیابی به شناخت بیشتر از این شهر رویایی و زیبا قبل از بیان مطالب مربوط به پل و کانال های آبی ونیزبه بررسی دیگر عوامل و ویژگی های این شهر خواهیم پرداخت.

کانال های آبی ونیز

ونیز شهری روی آب

حقایقی در رابطه با پل و کانال های آبی ونیز

1- ونیز از حدود ۱۱۷ جزیره کوچک تشکیل شده
2- آب‌های بیشتر نقاط شهر، کم‌عمق هستند.
3- تنها وسیله نقلیه این شهری که بر روی آب قرار دارد، قایق است.
4- این قایق‌ها گوندولا نام دارد که در ونیز حدود ۷۵۰ عدد از این نوع قایق وجود دارد.
5- یکی از مشخصه‌های بارز ونیز، پل‌های زیبای آن است. که تعداد آن ها به ۴۱۷ پل می رسد.
6- تا قرن شانزدهم پل های ونیز بدون پله بودند و افراد برای گذشتن از پل‌ها مجبور بودند تا از سطح شیب‌دار و اسب استفاده کنند.

بازدید از پل و کانال های آبی ونیز

در رابطه با پل و کانال های آبی ونیزمی توان گفت،در شهری مانند ونیزکه بر 117 جزیره واقع شده است، بدون شک مهمترین سازه‌های معماری پل‌ و کانال ها هستند. در شهر قدیمی ونیز بیش از 400 پل ساخته شده است که به عنوان نقاط عطف و اتصال در شبکه کانال‌های آبی عمل می‌کنند.

[cn-suggest-posts sts=”پل ریالتو ونیز” stl=”https://deltaban.com/attraction/rialto-bridge-venice/” sbs=”بلیط هواپیما سنت پترزبورگ” sbl=”https://deltaban.com/flights/saint-petersburg-airline-ticket/”]

بازدید از پل ونیز

عمدتا این پل‌ها کوچک، نسبتاً کدر و نامشخص می باشند. اما با این وجود در زیبایی و قدمت آن ها هیچ حرفی نیست. ساختار پل های موجود در ونیز اغلب آجری یا سنگی بوده و برای عبور راحت گوندولا از زیرشان به شکل منحنی طراحی شده‌اند.

گوندولا سواری در آب های ونیز

کانال بزرگ یکی از کانال‌های شناخته شده ی شهرونیزبوده و به عبارتی خیابان اصلی این شهر زیبا نیز محسوب می شود.

گوندولا سواری

کانال بزرگ ونیز

کانال بزرگ ونیز را می توان یکی از اصلی‌ترین مسیرهای ترافیک آبی درسطح شهر و همچنین یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های دیدنی برای گردشگران دانست. کانال بزرگ دارای 3.8 کیلومتر طول، 30 الی 90 متر عرض و به طور متوسط 5 متر  عمق می باشد.

حمل و نقل عمومی از طریق پل و کانال های آبی ونیز

حمل و نقل عمومی در شهرونیز از طریق اتوبوس‌های آبی (Vaporetti) و تاکسی‌های خصوصی آبی انجام می‌شود. بسیاری از گردشگران، به وسیله ی گوندولاها در کانال بزرگ دور می زنند. یک طرف این کانال بزرگ به تالابی در نزدیکی ایستگاه راه آهن Santa Lucia و طرف دیگر به آبگیر St. Mark ختم می شود.کانال بزرگ،بین این دو نقطه از شهر رویایی ونیز ، مانند یک S وارونه از میان مناطق داخلی گذر می‌کند.

درباره ی پل های ونیز

 از میان پل و کانال های آبی ونیز تنها قدمت یکی از پل ها به پیش از قرن نوزدهم میلادی بازمی‌گردد.

پل ریالتو ونیز

پل ریالتو (Rialto Bridge) درطول سال‌های 1588 و 1591 ساخته شد و عنوان مشهورترین و نامدارترین پل ونیز را نیز نصیب خود کرده است. طراحی زیبا و پرنقش و نگار پل، آن را به یکی از شاخص‌ترین و چشم نوازترین جاذبه‌های ونیز تبدیل کرده است.

پل ریالتو از پل های ونیز

پل آه و حسرت در ونیز

همچنین از بین تمام پل‌هایی که بر کانال‌های کوچکتر قرار گرفته اند، می توان به پل حسرت اشاره کرد که جایگاهی تقریباً افسانه‌ای دارد. این پل که در سال 1614 ساخته شده است، در زمان های دور دادگاه‌های قضایی را که در طرف دیگر پل واقع بودند به زندان‌ها وصل می‌کرد. لازم به ذکر است که نام اصلی این پل Ponte dei Sospiri می باشد اما نام انگلیسی آن توسط لرد  (Lord Byron) که در تصور خود حسرت کشیدن زندانیان در حال حرکت به دادگاه را می دید انتخاب شده است.

[cn-suggest-posts sts=”جاذبه های گردشگری مورانو ایتالیا” stl=”https://deltaban.com/attraction/tourist-attractions-murano-italy/” sbs=”رزرو هتل خارجی” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]
پل آه و حسرت از پل های ونیز

بالا آمدن غیر معمول آب های پل و کانال های آبی ونیز

بالا آمدن آب دریا به شکل مد پدیده ای عادی محسوب می شود. اما گاهی در پل و کانال های آبی ونیزخصوصا در فصول بهار و پاییز سطح آب به‌اندازه‌ای بالا می‌آید که رفت و آمد در سطح شهر مختل شده و کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر پر از آب می‌شود.این اتفاق درست مانند سیل عمل می کند. مد به شکل عادی و معمول خود هنگامیکه با طوفان و امواج همراه شود، موجب بالا آمدن آب بیش‌ازحد آب می گردد. البته جالب است بدانیدکه این مسئله در ونیز یک مسئله عادی بوده و مردم شهر به آن عادت کرده اند.

نمایی از بالا آمدن آب در ونیز

بالا آمدن غیر معمول آب های پل و کانال های آبی ونیز
از سال ۲۰۰۳ به بعد پروژه عظیم سد دریایی متحرک که در نوع خودش سازه ای بی‌نظیر محسوب می شود، در دست اجرا قرار گرفت تا به وسیله آن با پدیده بالا آمدن آب مبارزه شود.

دیگر جاذبه های شهر توریستی ونیز

سفر به شهر ونیز می تواند بسیار شبیه به رویای های کودکی ما باشد. درست همان جا که سوار بر قایق خیال خود می شدیم و در مسیر امواج پارو زنان حرکت می کردیم. اکنون وجود این شهر و همینطور پل وکانال های آبی ونیزتوانسته رویاهای کودکی ما را تحقق بخشد. کافی است یکبار به این شهر هیجان انگیز سفر کرده و با مشاهده ی پل و کانال های آبی ونیزاز نزدیک رویاهای خود را لمس کنیم.

البته همانطور که پیش تر هم اشاره شد این جاذبه های دیدنی تنها به پل و کانال های آبی ونیز خلاصه نمی شود. علاوه بر پل و کانال های آبی ونیزمناطق دیدنی دیگری نیز در این شهر وجود دارند که در ادامه به ذکر آن ها خواهیم پرداخت:
• میدان سن مارکو
کلیسای سن مارکو
• کاخ دوکاله
• کلیسای سانتا ماریا دی میراکولی
• کلیسای سانتا ماریا دلا سلوته
• پل ریالتو
• کاخ سانتا سوفیا
• موزه ی کارتسو نیکو

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران