19 مرداد 1400
جاذبه گردشگری

باغ های بوچارت ، بهشت بی نظیر کانادایی


باغ های بوچارت یا بهشت! بدون تردید یکی از زیباترین نقاط جهان را می توان باغ های بوچارت دانست که بازدید از این منطقه به تمامی گردشگران کانادا توصیه می شود و با بازدید از این باغ ها می توانید سفر خود را خاطره انگیز تر نمایید. لازم به ذکر است که این باغ ها در جزیره ونکوور قرار گرفته و وسعتی بیش از 22 هکتار دارد.

دلیل نامگذاری این باغ ها را می توان فعالیت خانواده بوچارت در آنها دانست و این خانواده گل های بسیار زیبایی را پرورش داده اند و می توانید تمامی زیبایی های جهان را در یک منطقه مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که باغ های بوچارت آب و هوای مناسبی داشته و منطقه های حفاظت شده نیز در آن مشاهده می شود که در این مناطق می توانید برخی از گل و گیاه ها را نگهداری نمایید. لازم به ذکر است که این باغ ها به صورت سالانه میزبان بیش از 500 هزار نفر از جای جای نقاط جهان می باشد و همین امر نشان دهنده اهمیت بالای گردشگری آن خواهد بود. در ادامه با دلتابان باشید تا با تور کانادا سفری کوتاه اما لذت بخش به این باغ های زیبا و بی مانند داشته باشیم.

باغ های بوچارت ونکوور کانادا

معماری و ساخت باغ های بوچارت

بی شک یکی از بی نظیرترین جاذبه های کانادا و بخصوص ونکوور را می توان باغ های بوچارت دانست که در این باغ ها می توانید زیبایی های متنوعی را مشاهده نمایید. بی شک گشت و گذار در باغ های بوچارت می تواند بهترین حس را برایتان تداعی سازد و دلیل آن را می توان زیبایی های بی نظیری دانست که در این پارک وجود دارند. تماشای گل های رنگارنگ و درختان سر به فلک کشیده در یک فضای آرام و تمیز می تواند حس خوبی را برای بینندگان القا سازد. در سال 2004 بود که این باغ ها به عنوان یکی از مهمترین مناطق تاریخی کانادا نیز شناخته شدند و با انتخاب هر یک از فصول سال می توانید شاهد جلوه ای جدید از این باغ ها باشید. اولین باغ بوچارت در سال 1904 توسط جنی بوچارت ایجاد شد.

دقیقا زمین همین باغ ها زمانی معدن سنگ آهک بود و مواد استخراج شده از این منطقه برای سیمان شدن به کارخانه همسر وی منتقل می شد اما پس از سالها که کار معدن تمام شد، کارگران معدن را بیکار نزاشته و از آنها برای بار کردن کامیون با خاک و شن های مخصوص استفاده کرد و پس از پخش کردن این خاک ها در فضا، شروع به کاشت چند گیاه نخود شیرین و همچنین چند نوع گل رز نمود که در مدت کوتاهی توانست نظر بسیاری را به خود جلب نماید.

گلهای رز باغ بوچارت

ویژگی این جاذبه‌ی بی نظیر

باغ های بوچارت تشکیل شده از 5 بخش مختلف هستند که هر یک از این بخش ها مختص نوع خاصی از گیاهان هستند. این 5 بخش با نام های: باغ غرق شده، باغ گل رز، باغ ژاپنی، باغ ایتالیایی و باغ مدیترانه ای شناخته می شوند. مجموعه باغ های بوچارت توسط 50 باغبان حرفه ای نگهداری می شوند و تمامی گل و گیاهان به صورت مستمر مورد بازدید قرار می گیرند تا هیچگونه آسیبی به آنها وارد نشود.

توجه داشته باشید که در هر زمانی از سال در این باغ ها گل و گیاه زنده مشاهده خواهید کرد و تنوع رنگی به قدری بالاست که می توانید انواع اقسام رنگ ها را در این منطقه مشاهده کنید و بی شک با گشت و گذار در آن روحیه شما به طرز چشمگیری تغییر خواهد کرد. توجه داشته باشید که در مواقع شب فضای باغ ها توسط چراغ ها تزئین شده و زیبایی بیشتری پیدا خواهند کرد و از ماه جولای تا اوت شنبه ها برنامه آتش بازی در باغ برپا می شود.

تنوع بالای گیاهان باغ های بوچارت

بهترین زمان بازدید از این باغ های افسون کننده

انتخاب بهترین زمان سفر به این باغ ها سبب خواهد شد تا بتوانید زیبایی های بیشتری را در آن مورد بازدید قرار دهید. البته توجه داشته باشید که در هر یک از فصول سال ویژگی های خاصی از این باغ ها شاهد هستیم و در حالت کلی هر فصل برای افراد خاصی انتخابی مناسب خواهد بود. شرایط فصل های مختلف از قرار زیر خواهند بود:

  • بهار: فصل بهار که فصل رویش مجدد گل و گیاه است شاهد تنوع رنگی و گیاهی بسیار در این باغ خواهیم بود و بی شک این فصل به عنوان بهترین زمان برای بازدید از این باغ ها از نظر زیبایی خواهد بود و همه جا های باغ پوشیده از گل خواهد بود.
  • تابستان: گل و گیاه در فصل تابستان به اندازه بهار نیست اما به قدری است که شما را غرق در خود سازد. علاوه بر تماشای گل و گیاه می توانید کافه ها و رستوران های باغ را برای تفریح و استراحت خود انتخاب نمایید.برنامه های قایقرانی نیز در این فصل برگزار می شود که می توانید بازدید خود از باغ های بوچارت را لذت بخش تر سازید.
چشم اندازی زیبا از آبیاری باغ های بوچارت
  • پاییز: فصل پاییز به عنوان یکی از رویایی ترین فصول سال شناخته می شود و بی شک با سفر در این زمان به باغ های بوچارت شاهد تنوع رنگی بالایی از رنگ های نارنجی، زرد و قرمز خواهید بود. بهترین زمان بازدید از باغ ژاپنی را می توان فصل پاییز دانست و در این زمان می توانید اطلاعات بیشتری از باغبانان به دلیل پایین بودن مسافران دریافت نمایید.
  • زمستان: سفر به باغ های بوچارت در فصل زمستان نیز لذت بخصوصی خواهد داشت چرا که پوشیده شدن گل و گیاهان با رنگ سفید برف و بارش مداوم آن، زیبایی های بی نظیری خواهد داشت. در حالت کلی هم باید بدانید که آب و هوای ونکوور به دلیل جزیره ای بودن، می تواند سفری لذت بخش در زمستان را نیز برایتان تداعی سازد.
طبیعت افسون کننده ی باغ های بوچارت
نظرات کاربران