بهترین جاذبه های گردشگری زوریخ سوئیس

بهترین جاذبه های گردشگری زوریخ سوئیس

می‌خواهیم در این مطلب در مورد برترین جاذبه های گردشگری زوریخ برای شما صحبت کنیم، تا بتوانید اطلاعات کامل‌تری در مورد این شهر به هنگام سفر با تور سوئیس داشته باشید. اگر هر شهری به واسطه یک چیز معروف باشد، شهرت شهر زوریخ در کشور سوئیس، به بانک‌های آن بر می‌گردد چون که این شهر مرکز مالی کشور سوئیس است. اگر بخواهیم تمام شهرهای دنیا را از نظر ارزش زندگی طبقه بندی کنیم، زوریخ در مرغوب ترین طبقه قرار گرفته، زیرا جزء شهرهای بسیار پاک و با بهره‌وری بالا محسوب می‌شود. همچنین رتبه بیشترین نرخ ورود گردشگر خارجی از آن این شهر است و بزرگترین و شلوغ‌ترین فرودگاه بین المللی در کشور سوئیس را داراست.

علت علاقه‌مندی مسافران به زوریخ متفاوت است. از میان تمام جاذبه‌های گردشگری زوریخ، اگر اهل تاریخ‌اند، برج ساعت قدیمی و بناهای تاریخی، اگر اهل ادبیات و فرهنگ‌اند، موزه‌ها و دانشگاه‌های پرورش دهنده برندگان نوبل و اگر اهل تفریح هستند، مناطق تفریحی و رستوران‌های مجلل، برایشان جذاب خواهد بود.

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری زوریخ

خانه اپرا زوریخ (Zürich Opera House) از محبوب ترین جاذبه های زوریخ

اپرا سوئیس

از لحاظ هنر معماری، این ساختمان نئوکلاسیک، برجسته ترین ساختمان شهر نیست. اهمیت این ساختمان از آنجاست که سالن تئاتر اصلی که در این مکان ساخته شد و ریچارد واگنر (Richard Wagner)، در طول تبعیدش از آلمان به این شهر، فعالیتش را در اینجا ادامه داد. این ساختمان نقش بسیار مهمی در تاریخ اپرا داشته است.

این خانه اپرا که در لیست جاذبه های زوریخ قرار دارد؛ 1200 نفر ظرفیت را دارا است و رویدادهای مهم اپرا در این ساختمان اتفاق می‌افتد.

لیندنهوف (Lindenhof)

بر روی تپه Lindenhof، در بخش قدیمی شهر زوریخ، فضای سبز بزرگی قرار دارد که تنها پیاده می توان در آن تردد کرد. این مکان از جاذبه های زوریخ با چشم انداز زیبایی که دارد، یکی از مکان های انتخابی مردم برای جمع شدن و انجام کارهای گروهی است.

کونستهاوس زوریخ (Kunsthaus Zürich) 

اگر از دوست داران هنر هستید، در میان جاذبه های گردشگری زوریخ، خانهKunsthaus Zurich مجذوبتان خواهد کرد.

زیرا این مکان گنجینه ای از بهترین کلکسیون های هنری است که در طول زمان جمع آوری شده اند و برایتان جالب خواهد بود، اگر بدانید قدمت آثار هنری این بنا به دوره میانه عصر هنر می رسد. از آثار هنرمندان مشهور این ساختمان می توان به پابلو پیکاسو، ادوارد مونک و کلود مونه اشاره کرد. با وجود اینکه تاکید اصلی این مکان بر روی آثار هنری سوئیس است. آثار محبوبی از هنرمندان مشهور جهان نیز در اینجا که یکی از جاذبه های گردشگری  زوریخ است، یافت می شود.

گروس‌مونستر (Grossmünster)

گروس‌مونستر

یکی از چهار کلیسای اصلی شهر زوریخ، کلیسای Grossmunster است. در بین برخی از مردم این عقیده رایج است که کارلوس ماگنوس (مؤسس امپراطوری روم) این کلیسا را ساخته و تندیسی از او هم در این ساختمان مذهبی نگه داری می‌شود.

از نمادهای اصلی شهر زوریخ، دو برج بلند این کلیسا است. البته، Grossmunster که یکی از جاذبه های گردشگری زوریخ است، از زمان احداثش تا به حال تغییرات بسیاری داشته است؛ از جمله آینه‌ کاری‌های روی سقف کلیسا و همچنین درهای آن.

موزه ملی سوئیس

بخشی از هنر، تاریخ و فرهنگ سوئیس، در هر گوشه از موزه ملی آن پیدا است. در این موزه هم آثاری مربوط به عصر سنگی و هم آثار مربوط به دوره مدرن یافت می شود، مانند سکه های سوئیس که به عصر میانه بر می گردند. بنای این موزه هم جدا از آثار درونش، بیانگر تاریخ است زیرا در سال ۱۸۹۸ ساخته شده است. از بین بخش‌های مختلف این موزه، بخش آثار نظامی، آثار حکاکی کهن و آثار هنری نقاشی از مهم ترین ها هستند. این موزه در نزدیکی دریاچه زوریخ قرار دارد که آن هم یکی از جاذبه های زوریخ است.

دریاچه زوریخ

این دریاچه که آب آن را کوه های آلپ تامین می کند، تنها متعلق به شهر زونیخ نیست بلکه چند شهر دیگر نیز در همسایگی آن هستند.

اگر به دنبال قایق سواری و تماشای مرغ های دریایی زیبا هستید؛ در تورهای مخصوص بازدید از جاذبه های زونیخ ثبت نام کنید. با استفاده از آن ها می توانید علاوه بر قایق سواری از دیدن جزایر کوچک لذت ببرید.

کوه اتیلبرگ (Uetliberg) از بینظیرترین جاذبه های گردشگری زوریخ

جاذبه های گردشگری زوریخ

 بعد از قایق سواری در دریاچه که از جاذبه های زونیخ است، با پیاده روی و کوهنوری یا استفاده از ترن های مخصوص می توانید به بالای کوه utliberg برسید. در آنجا یک هتل کوچک با دو برج هم هست؛ یکی از این برج ها دکل سینگال تلفن و تلویزیون است و دیگری برای مردم تا با پرداخت هزینه ورودی و با بالا رفتن از آن نمای شهر را ببینند. می توانید شب را در این هتل که Uto Kulm نام دارد به صبح برسانید.

کلیسای فرامونستر (Fraumünster)

کلیسای فرامونستر از جاذبه های گردشگری زوریخ

یکی دیگر از چهار کلیسای اصلی زوریخ، Fraumunster است که به «کلیسای زنان» هم شناخته می‌شود. زیرا در سال 853 میلادی، Louis the German برای دخترش Hildegarde این کلیسا را با پنجره های بلند شیشه ای مشهورش ساخت تا مکانی شخصی برای دعا و عبادت او باشد.

این کلیسا که امروزه یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌ های گردشگری زوریخ است در گذشته به مدت هفتصد سال یک عبادتگاه بود. رئیس کلیسای فرامونستر یک خانم بود که بر شهر حکمرانی می کرد.

خیابان بانهوف (Bahnhofstrasse) منطقه لوکس از جاذبه های گردشگری زوریخ

خیابان بانهوف از جاذبه های گردشگری زوریخ

در خیابان  Bohnhofstrasse، مشهورترین طراحان مشغول به کار هستند و از بهترین مکان ها برای خرید در کل زوریخ است. زیرا لوازم خاص و غذاهای گران و خوشمزه در این خیابان به وفور یافت می شود. مغازه های این خیابان که از جاذبه های زوریخ است، خصوصا خیاطی هایش از شهرت خاصی برخوردارند. شاید بد نباشد بدانید که در لیست گران قیمت ترین منطقه ها برای خرید خانه در سراسر اروپا، همین خیابان Bohnhofstrasse است.

اگر این خیابان را تا آخر بروید، به میدانی به نام Paradeplatz می رسید که در اطراف آن چند شکلات فروشی و کافی شاپ درجه یک وجود دارد.

التستاد زوریخ (Zurich Altstadt) 

Zurich Altstadt، منطقه تاریخی شهر زوریخ است که به قبل از قرن بیستم میلادی برمی گردد؛ پر از بازارها، میدان ها و ساختمان های دیدنی مانندLindenhof, Fraumunster, St Peter’s Church و The New Market است. که خود به تنهایی بخشی از جاذبه های گردشگری زوریخ اند. تلفیقی از سبک گوتیک و قرون وسطی در معماری تمام بناهای این منطقه به چشم می خورد. در این منطقه، محله ای مربوط به قرون وسطی با نام Rathaus قرار دارد.

نظرات کاربران