بهترین جاذبه های گردشگری هندوستان

بهترین جاذبه های گردشگری هندوستان

سرزمین هفتاد و دو ملت یا بهتر بگوییم هندوستان، کشوری است شگفت انگیز و کهن که در جنوب قاره آسیا قرار دارد. 200 زبان مختلف برای صحبت کردن، وجود ادیان گوناگون و همچنین جمعیت بیش از یک میلیارد نفری، این سرزمین را به یکی از جاذبه روی زمین تبدیل کرده است. جاذبه هایی که هر چه در مورد آن بدانید باز هم کم است. برای همین ما در  این مقاله قصد داریم به معرفی چند تا از بهترین جاذبه های گردشگری هندوستان بپردازیم تا شما بتوانید در صورت خرید تور هند از آنها دیدن کنید.

تاج محل  Taj Mahal

تاج محل، زیباترین و در عین حال شناخته شده ترین بنایی است که از آن برای معرفی هندوستان استفاده می‌شود. این عمارت شگفت انگیز که در سال 1653 میلادی و توسط حدود 20 هزار کارگر ساخته شد، در بردارنده طراحی اسلامی، مناره ها، گنبد و البته خطوط خوشنویسی شده ای است که امروزه گردشگران را از جای جای جهان راهی هندوستان می‌کند. همچنین بازدید از تاج محل را در هنگام سپیده دم و یا زمان غروب آفتاب هرگز از دست ندهید.

تاج محل از جاذبه های گردشگری هندوستان

شهر مقدس بنارس Varanasi از جاذبه های گردشگری هندوستان

یکی دیگر از جاذبه های کشور مربوط می‌شود به شهر مقدس بنارس. شهری که در خود معبد ویشوانا را جای داده و به نوعی نماد مذهبی مردمان این کشور محسوب می‌شود. این شهر که در جوار رود گنگ قرار دارد و همه روزه گردشگران زیادی را در خود می‌بیند.

غارهای الورا Ellora Caves

غارهای حیرت انگیز الورا که در قرون پنجم تا دهم میلادی ساخته شده اند، در فاصله ی 300 کیلومتری غرب شهر بمبی قرار گرفته است. وجود تعداد زیادی صوعه، عبادتگاه و معابد حکاکی شده در این غار، آن را به یکی دیگر از جاذبه های گردشگری هندوستان بدل کرده است.

 غار الورا از جاذبه های گردشگری هندوستان

شهر جیسلمر Jaisalmer

شهر جیسلمر یا همان شهر طلایی که به خاطر وجود سنگ های زرد رنگ به این نام نیز مشهور شده، در بیابانی به نام تار قرار گرفته است. بناهایی که در این شهر زیبا قرار دارند به قرن 12 میلادی متعلق هستند. بناهای که در کنار قصرها و معابد، این شهر را به یکی از زیباترین و در عین حال جذابترین مقاصد هندوستان تبدیل کرده است.

جیسلمر از جاذبه های گردشگری هندوستان

هارماندیر صاحب Harmandir Sahib از جاذبه های گردشگری هندوستان

هارماندیر صاحب که به معبد طلایی نیز معروف است، مهمترین مرکز مذهبی و تاریخی سیک ها به شمار می‌رود. این معبد که در قرن 15 میلادی ساخته شده، گنبدی طلایی و به شکل گل نیلوفر آبی دارد که نمادی از پاکی و نجابت سیک ها است. این فضای معنوی و جذاب در روزهای گوناگون سال میزبان گردشگران از سراسر دنیا است.

هارماندیر صاحب از جاذبه های گردشگری هندوستان

کاخ دریاچه Lake Palace

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری هندوستان در وسط دریاچه ای به نام پیچولا قرار دارد. این جاذبه که به کاخ دریاچه معروف است، در قرن 18 میلادی ساخته شده و امروزه به عنوان هتلی پنج ستاره محل اقامت گردشگران از همه جای جهان است. این کاخ حمل و نقل میهمانان خود را با قایق و از اسکله انجام می‌دهد که در نوع خود جالب است.

کاخ دریاچه از جاذبه های گردشگری هندوستان

مرداب‌ های کرالا Kerala backwaters

مرداب های کرالا که زیستگاه موجودات زیادی همچون خرچنگ، قورباغه، پرندگان، سمور دریایی و لاک ‌پشت است از دیگر جاذبه های هندوستان است. همچنین تفریحاتی مانند قایق سواری بر روی آب های آرام این مردابهای زیبا، طرفداران زیادی را به این منطقه ی بکر می‌کشاند.

مرداب‌ های کرالا از جاذبه های گردشگری هندوستان

پارک ملی کانها Kanha National Park 

پارک ملی کانها در هندوستان یکی از زیباترین مناطق محیط زیست در آسیا را در معرض دید همگان قرار داده است. در این پارک میتوان از نزدیک زندگی انواع ببرها زیر نظر گرفت و گشت و گذاری در دل جنگل های بامبو و دشت های سر سبز آن کرد.

پارک ملی کانها از جاذبه های گردشگری هندوستان

مسجد مکه Mecca Masjid از جاذبه های گردشگری هندوستان

یکی از بزرگترین مساجد جهان به نام مسجد مکه در هندوستان قرار گرفته است. ساخت این مسجد در سال 1614 آغاز و بعد از 80 سال یعنی در سال 1694 به پایان رسید. این مسجد که ظرفیت 10 هزار نمازگزار را دارد، از 15 قوس و ستون عظیم با سنگ گرانیت سیاه ساخته و آجرهای بالایی دروازه ورودی آن از شهر مکه آورده شده است که به همین خاطر نام این مسجد را مسجد مکه نامیده اند.

مسجد مکه از جاذبه های گردشگری هندوستان

جزیره هولاک Havelock Island

جزیره هولاک در هندوستان مکانی است بکر و آرام که امکانات تفریحی بسیاری دارد. همچنین این جزیره مقصد گردشگرانی است که عاشق غواصی، قایق سواری و استراحت در ساحل هستند. جزیره هولاک از اواسط دی ماه تا اواسط اردیبهشت ماه با آب و هوای مطلوب خود میزبان گردشگران از سراسر دنیا است.

جزیره هولاک از جاذبه های گردشگری هندوستان

هندوستان که به خاطر وجود ادیان، سنت ها و گویش های مختلف به سرزمین هفتاد و دو ملت مشهور شده، جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری در در دل خود جای داده و به همین خاطر مقصد افرادی است که به کشف اسرار و سفرهای ماجراجویانه علاقه دارند. از این رو اگر شما هم به دنبال کشف تجربه های جدید در زندگی خود هستند، میتوانید با خرید تور هند از این جاذبه های بکر دیدن کنید.

نظرات کاربران