زمان سفر به بانکوک
15 شهریور 1399
زمان سفر

چه موقع بهترین زمان برای سفر به بانکوک است؟

بانکوک پایتخت به ‌روز کشور تایلند بوده، اگر شما به این‌ شهر سفر کنید، نمی‌توانید در یک کلمه بانکوک را توصیف کنید. زمان مناسب سفر به بانکوک را در این ‌جا برای شما بیان می‌کنیم. اگر شما برای اولین‌ بار، به بانکوک مسافرت می‌کنید، این شهر را مرزی بین حال و گذشته تصور می‌کنید. در خیابان‌های بانکوک، راهبه بودایی مشاهده می‌شود؛ که این اختلاف بین زمان گذشته و حال است؛ که می‌تواند هیجان‌انگیز باشد.

چیز‌هایی که از شهر بانکوک گفتیم، می‌توان نتیجه گرفت که برای شهر بانکوک انرژی زیادی لازم بوده، و دارای آب‌ و هوای گرم و جمعیت زیادی دارد. دیدن این شهر جذاب و زیبا را از دست ندهید. هنگام زمان سفر به بانکوک شما جاذبه‌های دیدنی این شهر، مثل، مجسمه‌های طلایی بودایی و دیگر مکان‌های باستانی و گردشگری بانکوک را، مشاهده می‌کنید.

اما بهترین زمان سفر به بانکوک چه موقع است؟

بهترین زمان سفر به بانکوک

اگر بر اساس آب‌ و هوا این شهر را بررسی کنیم زمان سفر به بانکوک، 10 آبان تا 11 فروردین است که میزان گرما در پایین‌ترین حد بوده و در نتیجه بهترین زمان برای سفر به بانکوک است. اگر شما بخواهید در زمان سفر به بانکوک، قیمت هتل‌ها و هواپیما‌ها مناسب و ارزان باشد؛ 12 فروردین تا 9 آبان که گرم‌ترین و پر بارش‌ترین فصل سال بوده و جمعیت کمتری نسبت به فصل زمستان دارد، بهترین زمان برای سفر به بانکوک است.

بهتر است بدانید، از 11 اریبهشت تا 10 خرداد فصل باد و بارش موسمی در این شهر شروع می‌شود و تا اوایل آبان ادامه می‌یابد.

بهترین فصل ها برای سفر به بانکوک کدام موقع است؟

فصل زمستان

بهترین زمان برای سفر به بانکوک

زمان سفر به بانکوک در فصل زمستان را اگر بخواهیم بررسی کنیم؛ از نوامبر تا مارچ دمای هوا تقریبا 26/2 تا 32/2 درجه‌ سانتی‌گراد تغییر کرده، و از 10 آذر تا 11 بهمن دمای هوا 15/6 درجه سانتی‌گراد پایین می‌آید؛ و ممکن است دمای هوا در طول روز بالا و پایین بیاید، اما میزان بارش و رطوبت در حداقل خود قرار دارند؛ برای همین بهترین زمان مناسب برای سفر به بانکوک بوده، و بیشتر مردم این فصل را زمان سفر به بانکوک، انتخاب می‌کنند؛ و در این فصل از جمعیت بیشتری برخوردار است؛ اگر شما هم زمستان را مناسب برای زمان سفر به بانکوک انتخاب کنید حتما از قبل هتل رزرو کنید.

فصل بارش و باد

فصل باد و بارش در شهر بانکوک، از ماه می تا اکتپر ادامه پیدا کرده، و در ماه آپریل بارش شدید شروع می‌شود. با شروع ماه آپریل، رطوبت و گرمای هوا بیشتر شده و بارش باران درجه کمی از دمای هوا را تغییر می‌دهد. اگر قصد دارید در زمان کم‌ جمعیت، به این شهر سفر کنید، و در هزینه صرفه‌جویی کنید، این‌ موقع از سال بهترین زمان برای سفر به بانکوک می‌شد.

بهترین رویداد ها در بانکوک

لوی کراتونگ 

 

بانکوک

با نزدیک شدن جشن لوی کراتونگ در ماه نوامبر، در معبد وات ساکت که در کوه طلایی واقع است؛ جشنی این جا برگزار می‌شود، که از نمای خیلی زیبایی برخوردار است؛ شرکت در این جشن رایگان بوده، و شما با شرکت در این جشن، از موسیقی‌های سنتی، برنامه‌های فرهنگی متنوع و غرفه‌های غذا، نهایت لذت را می‌برید و بهترین زمان برای سفر به بانکوک است.

این جشن هر ساله در ماه نوامبر که ماه کامل است برگزار می‌شود؛ برای همین هر سال تاریخ این جشن تغییر می‌کند. معنای این جشن، شناور کردن یک فانوس است؛ به این خاطر مردم در این جشن، فانوس‌های روشن و پرنور را به آسمان می‌فرستند. سال نوی چینی: سال نوی چینی، یکی دیگر از جشن‌هایی که در شهر بانکوک، در ماه ژانویه که با آتش‌بازی و سرگرمی‌های متنوع برگزار می‌شود.

ماکا بوچا

 ماکا بوچا از تعطیلات رسمی کشور تایلند و کامبوج بوده، و تاریخ برگزاری این جشن مهم بودایی، بستگی به چرخه ماه قمری دارد. مردم تایلند در این روز، صبح زود از خواب بیدار می‌شوند تا مراسم مذهبی را شروع کنند، با بردن گل و چرخیدن دور معابد، احترام خود را به بودا نشان می‌دهند.

رویداد‌های فصل بارندگی

سونگکران

سونگکران، جشن سال جدید تایلند بوده، که هر ساله در ماه آپریل برگزار می‌شود. در این جشن چون خورشید به سمت منطقه البروج حرکت می‌کند، برای همین معنی جشن سونگکران، حرکت کردن و تغییر مکان است. این ماه چون شروع بارش باران است، برای همین در این روز، مردم تایلند جشن آب هم برگزار می کنند؛ مردم تایلند بر این اعتقاد هستند که این آب بداقبالی رو می‌شوید؛ و این سنت برای آن ها از ارزش بالایی برخوردار است. در این روز خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند، تا به دست‌هایشان آب بریزند و احترام خودشان را به بزرگتر‌ها نشان دهند و از دعای بزرگتر‌ها برای خوشبختی و سعادتشان، بهره‌مند شوند؛ در بعدازظهر این روز پیر و جوان جمع می‌شوند و به هم آب می‌ریزند.

روز بودا

به عقیده بوداییان، روز بودا روزی است که به رستگاری رسیده‌اند؛ که در این روز بودایی ها به معابد می‌روند و با تقدیم هدیه به راهبان از آن‌ها درخواست می‌کنند، برایشان دعا کنند. رسم‌های بودایی‌ها در این روز عبارت‌اند از: روشن کردن شمع‌ها، دادن لباس و میوه به راهبان، تبرک شدن با آب‌هایی که دعا خوانده شده و… می‌توان نام برد.

نظرات کاربران