بهترین زمان مسافرت به اسپانیا

بهترین زمان مسافرت به اسپانیا

بهترین زمان مسافرت به اسپانیا

اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی به شمار می­رود که سفر به آن زمان مختص به خود را دارد و افراد بهتر است زمان مشخصی را برای سفر به اسپانیا در نظر داشته باشند. درنظر گرفتن بهترین زمان مسافرت به اسپانیا باعث می­شود افراد از تمام جاذبه ­های تاریخی موجود در این کشور دیدن کنند. در ادامه اطلاعاتی را درخصوص بهترین زمان مسافرت به اسپانیا ارائه خواهیم داد که باعث می­شود نسبت به این کشور شناخت دقیق­ تری به دست بیاید.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

 

بهترین فصل مسافرت به اسپانیا 

بهترین زمان مسافرت به اسپانیا بهار و پاییز است که باعث می­شود افراد بتوانند از تمام مناطق و جاذبه ­های دیدنی اسپانیا بازدید کنند. ماه­ای اکتبر و نوامبر سواحل اقیانوس اطلس با باران تندی همراه است و گردشگرانی که این ماه­ها را برای سفر به اسپانیا انتخاب می­کنند باید به این نکته نیز توجه کافی داشته باشند. ماه­ های می و اکتبر را می­توان بهترین زمان مسافرت به اسپانیا معرفی کرد چراکه علاوه­بر وجود آب­ وهوای مطلوب گردشگران کمی در این کشور وجود دارند.

 

بهترین زمان مسافرت به اسپانیا

 

تابستان­ها هوای مناطقی همچون کاستیل و اندلس و قرطبه بسیار گرم شده و شهرهایی مانند مادرید و سویا دارای دمای بسیار بالایی هستند. آب­  وهوای مادرید از نوع گرم ­وخشک بوده و در ماه جولای دمای هوا به 29 درجه سانتیگراد می­رسد. اما در ماه سپتامبر دمای هوا 24 درجه سانتیگراد بوده و گردشگران باید با آمادگی کامل در این فصل وارد اسپانیا شوند. ماه­ های جولای و آگوست به­ عنوان گرم­ترین ماه در سویا شناخته می­شود و باعث شده این شهر به یکی از شهرهای بسیار گرم اسپانیا تبدیل شود. دمای هوای سویا در گرم­ترین روزها به 34 درجه سانتیگراد می­رسد.

آب ­وهوای بارسلون به­عنوان یکی از شهرهای خنک اسپانیا در اغلب مواقع شرجی و مرطوب بوده و دمای هوا در برخی از شهرها افزایش چشمگیری در تابستان پیدا می­کنند. مایورکا به­ عنوان یکی دیگر از شهرهای گرم اسپانیا شناخته می­شود و دمای هوا به 33 درجه سانتیگراد می­رسد. مسافرانی که این فصل را برای سفر به اسپانیا انتخاب می­کنند باید پیش از سفر با شرایط آب­ وهوایی این کشور شهر موردنظر خود آشنا شده و با آمادگی کامل سفر خود را آغاز کنند.

 

espain

 

دمای هوا در سواحل اسپانیا

بهترین زمان مسافرت به اسپانیا و سواحل این کشور ماه ­های جولای و آگوست است. در منطقه ساحلی کاستابراوا دمای هوا در این دوماه حدود 27 درجه سانتیگراد است، این درحالی است که دمای هوا در منطقه ساحلی کاستا دل سل در روزهای گرم تابستان به 25 درجه سانتیگراد است. دمای هوا در سواحل اسپانیا حدود 21 تا 26 درجه سانتیگراد بوده و روزهای خنک تابستانی را ارائه خواهند داد.

ماه آگوست به­ عنوان بهترین زمان مسافرت به اسپانیا شناخته می­شود و اغلب افراد این ماه را برای سپری کردن تعطیلات خود درنظر می­گیرند. هرساله جمعیت بسیاری از کشورهای فرانسه و هلند و آلمان وارد اسپانیا می­شوند و ماه آگوست را به­ عنوان بهترین زمان برای سفر به اسپانیا در نظر می­گیرند. در این ماه پیدا کردن هتلی با قیمت ارزان در مناطق ساحلی بسیار سخت بوده و خرید از فروشگاه­ ها و مغازه ­های اسپانیایی در این ماه به راحتی امکان­پذیر نیست؛ علت این مسئله نیز این است که اغلب صاحبان مغازه ­ها و فروشگاه ­ها از تعطیلات استفاده کرده و به مسافرت می­روند و این کار باعث می­شود تا افراد گزینه­ های محدودتری برای خرید داشته باشند.

 

بهترین زمان سفر به مالاگا

یکی دیگر از مناطق ساحلی اسپانیا که هرساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب می­کند مالاگا است. دمای هوا در این بخش ساحلی اسپانیا 16 تا 17 درجه سانتیگراد بوده و همین امر موجب شده تا در بین افراد از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. دمای هوای مادرید در طول زمستان کاهش چشمگیری پیدا کرده و هوا سردتر می­شودمیانگین دمای هوا حدود 1 درجه سانتیگراد است. مایورکا به ­عنوان یکی از شهرهای نسبتا گرم اسپانیا شناخته می­شود میانگین دمای هوا حدود 11 تا 20 درجه سانتیگراد است. البته گردشگران باید درنظر داشته باشند که این احتمال وجود دارد دمای هوا سردتر نیز باشد. علاقه­ مندان به شهرهای کوهستانی باید درنظر داشته باشند دمای هوا در این مناطق نسبت به دیگر بخش­های اسپانیا سردتر بوده و افراد باید آمادگی کامل در برابر سرمای هوا را داشته باشند.

 

بهترین زمان مسافرت به اسپانیا

 

خنک ترین شهر اسپانیا 

همانطور که پیش­تر نیز گفته شد بارسلون به­ عنوان یکی از شهرهای خنک اسپانیا مطرح شده و آب ­وهوایی مطلوب دارد. این شهر دارای مناظر طبیعی بسیار زیبایی بوده و از جاذبه ­های تاریخی و هنری فراوانی برخوردار است که هرساله در زمان­های مختلفی گردشگران را برای بازدید جذب می­کند. افرادی که تمایل دارند به شهر بارسلون سفر کنند بهتر است ماه می تا ژوئن را برای این کار درنظر بگیرند چرا که در این زمان دمای هوا در بارسلون بسیار مطبوع و دلپذیر بوده و افراد می­توانند از تمام جاذبه­ های دیدنی و تاریخی این شهر دیدن کنند.

 

فصل بهار بارسلون

در فصل بهار چهره بارسلون به­ عنوان یک شهر اسپانیایی بسیار دل ­انگیز بوده و دمای هوا نیز حدود 15 تا 21 درجه سانتیگراد است. علاقه­ مندان باید بهار را به عنوان بهترین زمان مسافرت به اسپانیا و همچنین شهر بارسلون درنظر داشته و به دور از ازدحام جمعیتی تابستان از آثار تاریخی این شهر دیدن کرده و در فستیوال­ ها و جشنواره ­های مختلف شرکت نمایند. اگر شخصی تمایل داشته باشد در تابستان به شهر بارسلون سفر کند باید ماه جولای تا آگوست را برای این کار در نظر بگیرد. البته افراد باید توجه داشته باشند که در تابستان علاوه بر افزایش دمای هوا قیمت هتل ­ها و اقامتگاه ­ها و همچنین هزینه غذا بسیار بالا خواهد بود.

بهترین زمان مسافرت به اسپانیا

در پائیز نیز ماه سپتامبر تا دسامبر بهترین زمان سفر به بارسلون بوده و در این زمان افراد می­توانند با پرداخت کمترین هزینه هتلی مناسب را برای اقامت خود پیدا کنند. اما در زمستان ماه­ های ژانویه تا آپریل به­ عنوان بهترین زمان برای سفر به بارسلون تعیین شده و افراد می­توانند در این مدت سفری با کمترین هزینه ممکن را داشته باشند.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران