بهترین سوغاتی های استانبول

معرفی بهترین سوغاتی های استانبول

آیا شما نیز به دنبال خرید سوغاتی های شهر استانبول هستید؟ آیا می دانید که بهترین سوغاتی های استانبول کدام هستند؟ از شما عزیزان همیشگی دعوت می شود که با وب سایت دلباتان همراه باشید و اطلاعات بسیار مفیدی را در مورد سوغات های استانبول به دست بیاورید.

شهر استانبول یکی از دیدنی ترین و زیباترین شهرهای ترکیه و جهان می باشد که سالانه میلیون ها توریست و گردشگر از کشورهای مختلف روانه این شهر می شوند تا از تمام جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهر بازدید داشته باشند. توجه کنید که بسیاری از گردشگران به دنبال خرید از سوغاتی های استانبول هستند به طوری که به محض ورود به این شهر، سراغ بازارهای معروف شهر استانبول را می گیرند تا از این طریق بتوانند از سوغاتی های معروف استانبول خرید داشته باشند.

بهترین سوغاتی های استانبول

خرید یکی از مهمترین آیتم ها در سفر می باشد و تمام گردشگران نیز به این موضوع اهمیت بیشتری می دهند. اگر شما نیز در سفر خود به این شهر به دنبال بهترین سوغاتی هستید می توانید ما را همراهی کنید چرا که در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد هر کدام از بهترین سوغات استانبول توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. همانطور که به این امر نیز پرداخته شده بود، بسیاری از گردشگرانی که از شهر دیدنی استانبول بازدید می کنند به دنبال خرید و بازدید از سوغات استانبول هستند و این شهر نیز با داشتن بهترین و معروف ترین سوغاتی های خود در سطح جهانی توانسته است سهم بزرگی را در جذب توجه گردشگران و توریست ها به سوی خود داشته باشد. از مهمترین و بهترین سوغاتی های استانبول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • راحت الحلقوم ترکی
  • نظر قربانی
  • حوله حمام ترکی
  • ادویه ترک
  • صابون سیاه
  • ظروف سفالی ترکی
  •  گلیم و فرش ترکی

شما نیز می توانید با توجه به علاقه خود یکی از بهترین سوغاتی ها را انتخاب نموده و از بازار مربوط به این سوغاتی خرید بی نظیری را تجربه کنید و برای دوستان و نزدیکان خود از بهترین سوغاتی های استانبول تهیه کرده و برای آنها به ارمغان بیاورید. همچنین شما می توانید با یادداشت کردن بهترین مکان برای خرید هر یک از سوغاتی های استانبول از وب سایت پیش روی خود، زمان کمتری را برای خرید این سوغاتی هدر داده و همچنین بتوانید سوغاتی مورد نظر خود را با قیمت مناسب تری خریداری نمایید.

راحت الحلقوم ترکی

یکی از شیرین ترین و بهترین سوغاتی استانبول، راحت الحلقوم ترکی می باشد که این شیرینی را با نام لوکوم در این شهر می شناسند. راحت الحلقوم های ترکی در ابعاد بسیار متفاوت و رنگ های متنوع تهیه و پخت می شود که از مهمترین مواد استفاده شده در این شیرینی می توان به گلاب، گردم، پسته، نشاسته و انواع طعم دهنده ها اشاره کرد.

طعم بی نظیر این شیرینی ها سبب شده است تا این آن را در میان بهترین سوغاتی های استانبول مشاهده کنید. برای خرید تازه ترین و خوشمزه ترین راحت الحلقوم های ترکی می توانید از بازار بزرگ استانبول، بازار آراستا، بازار مصری ها و انواع شیرینی فروشی های موجود در شهر اقدام نمایید. شما می توانید با توجه به بودجه در اختیار خود، مقدار مشخصی از این شیرینی لذیذ را تهیه کرده و به شیرینی سفر خود به این شهر زیبا و دوست داشتنی اضافه کنید.

راحت الحلقوم ترکی از سوغاتی های استانبول

ادویه های ترکی

یکی دیگر از بهترین سوغاتی استانبول، ادویه های متنوع و بی نظیر ترکی می باشد. شاید تاکنون شنیده اید که غذاهای ترکی یکی از خوشمزه ترین و لذیذترین غذاهای جهان به شمار می آید که بی شک راز این امر نیز استفاده از انواع مختلف ادویه های ترکی می باشد. توجه داشته باشید که اهمیت استفاده از ادویه ها در فرهنگ مردم استانبول به قدری زیاد می باشد که شاهد تاسیس یک بازار قدیمی به نام بازار ادویه نیز در این شهر هستیم به همین جهت اسم ادویه را در ردیف های اول بهترین سوغاتی های استانبول می توان مشاهده نمود.

شما می توانید با مراجعه به بازار ادویه استانبول، انواع بسیار متنوعی از این محصولات را مشاهده کنید که بسیاری از این ادویه ها برای شما آشنا خواهند بود چرا که با توجه به شباهت فرهنگی برخی از ادویه های ایرانی و استانبولی یکی می باشد. بهترین مکان ها برای خرید ادویه های مرغوب نیز بازار ادویه و بازار بزرگ خواهد بود.

[cn-suggest-posts sts=” بازار ادویه شهر استانبول” stl=”https://deltaban.com/attraction/istanbul-spice-market/” sbs=”بلیط هواپیما خارجی” sbl=”https://deltaban.com/%d8%a8%d9%84%db%8c%d8%b7-%d9%87%d9%88%d8%a7%d9%be%db%8c%d9%85%d8%a7-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac%db%8c/”]

ادویه های ترکی از سوغاتی های استانبول

صابون سیاه

از دیگر بهترین های سوغاتی می توان به صابون سیاه ترکی اشاره کرد که این صابون از زیباترین و پر خواص ترین محصولات گیاهی و سنتی به شمار می آید که شما می توانید قالب های این صابون را در دست بسیاری از فروشنده های دست فروش با انواع لیف ها مشاهده کنید. از صابون سیاه در حمام ترکی نیز استفاده می شود که با داشتن خاصیت جوانسازی و پاکسازی بسیار بالا توانسته است مورد توجه بسیاری از گردشگران و مردم محلی این شهر واقع شود.

توجه داشته باشید که یکی از مهمترین عواملی که سبب شده تا صابون سیاه در این لیست واقع شود، طبیعی بودن این صابون می باشد و گردشگران و توریست های می توانند با قیمت های بسیار مناسبی اقدام به خرید این محصول گیاهی شگفت انگیز داشته باشند. از مهمترین مکان هایی که می توان صابون سیاه اصل را تهیه کرد می توان به بازار بزرگ، بازار ادویه و بازار آراستا اشاره کرد.

صابون سیاه سوغاتی جالب شهر استانبول

نظر قربانی

نظر قربانی از دیگر سوغاتی های استانبول که از مهره های آبی رنگ تهیه می شود و برای از بین بردن چشم زخم کاربرد بسیار زیادی دارند. توجه داشته باشید که نمونه های مختلف از این مهره ها را می توان در کشور خودمان نیز مشاهده کرد. استانبول های با مهره های آبی رنگ انواع گردنبند، دستبند و گوشواره طراحی کردند و شما می توانید برای دوستان و نزدیکان خود مدل های مختلف این سوغاتی را تهیه و خریداری کنید.

در نظر داشته باشید که قیمت این سوغاتی بسیار پایین می باشد و بهترین گزینه برای سوغاتی دادن به شمار می آید. بهترین مکان ها برای خرید نظر قربانی نیز مغازه های سوغاتی فروشی و بازار بزرگ استانبول می باشد که شما می توانید متنوع ترین و زیباترین نظر قربانی ها را در این مکان ها مشاهده کرده و با توجه به علاقه خود اقدام به خرید یکی از بهترین سوغاتی های استانبول داشته باشید.

نظر قربانی یکی از سوغاتی های استانبول

تور استانبول

اگر قصد بازدید و خرید سوغاتی استانبول را دارید می توانید هم اکنون اقدام به رزرو تور استانبول مورد نظر خود داشته باشید تا بتوانید در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن از این شهر بازدید داشته و نه تنها از جاذبه های معروف آن بازدید کرده بلکه موفق به خرید بهترین سوغاتی های استانبول نیز باشید. شما می توانید تور استانبول مورد نظر خود را از وب سایت اینترنتی پیش روی خود رزرو کرده و با خیال راحت به سفرتان بپردازید. خرید سوغاتی یکی از مهمترین آیتم ها در برنامه سفر تورهای استانبول می باشد و مجریان نیز به این امر اهمیت بسیار زیادی را قائل هستند.  

[cn-suggest-posts sts=”آنچه باید در مورد استانبول بدانیم” stl=”https://deltaban.com/what-we-need-know-about-istanbul/” sbs=”بلیط هواپیما استانبول” sbl=”https://deltaban.com/flights/istanbul-airline-ticket/”]

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران