جاذبه های گردشگری ساری

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری ساری

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری ساری 

جاذبه های گردشگری ساری هر کدام از زیبایی منحصر به فردی برخوردار هستند. از مهمترین جاذبه های این شهر می توان به پارک جنگلی شهید زارع اشاره کرد. دلتابان در این مطلب به معرفی ده مورد از جاذبه های شهر ساری خواهد پرداخت.

 

عمارت فاضلی و میدان ساعت از جاذبه های گردشگری ساری

در لیست پربار جاذبه های گردشگری ساری با مکان های مختلفی مواجه می شوید که می توان به دو مورد عمارت فاضلی و میدان ساعت در میان آنها اشاره داشت. عمارت فاضلی را می توان از قدیمی ترین مکان های تاریخی ساری معرفی کرد چرا که قدمت آن به دوران قاجار و پهلوی برمی گردد. در این مکان دو عمارت مسکونی مربوط به دوران های نام برده شده وجود دارد که دیدن از عمارت فاضلی را جذاب تر نموده اند.

 همان طور که از نام این بنا مشخص است صاحب آن فرد با نام فاضلی است که طبق گزارشات به دست آمده معلم نیز بوده است. میدان ساعت نیز از دیگر جاذبه های گردشگری ساری است که در سال 1355 ایجاد شده است. این میدان در مرکزی ترین نقطه این شهر قرار گرفته است و صدای ناقوس زنگ ساعت آن سال ها در این شهر به گوش می رسید.

 

جاذبه های گردشگری ساری

 

سد شهید رجایی و خانه کلبادی از جاذبه های گردشگری ساری

از دیگر جاذبه های گردشگری ساری می توان به سد شهید رجایی اشاره کرد. این سد در 45 کیلومتری جنوب غربی ساری در میان کوهستان واقع شده است و از طبیعت دیدنی برخوردار است. در اطراف این سد امکانات مختلف رفاهی از جمله رستوران و سکو برای نشستن نیز وجود دارد. برای قایقرانی و ماهیگیری و همچنین اسکی می توانید از امکانات این سد برخوردار شوید.

 

خانه کلبادی

خانه کلبادی که با نام موزه کلبادی نیز شناخته می شود یکی دیگر از مکان های گردشگری این شهر شناخته می شود. قدمت 150 ساله این مکان به دوران قاجار باز می گردد و صاحب آن فردی با نام منوچهر خان کلبادی بوده است. آثار مختلف تاریخی با جنس شیشه، فلز و سفال در این موزه به چشم می خورند که دارای قدمت 7000 ساله می باشند. این موزه در محله آب انبار نو ساری قرار گرفته است.

 

جاذبه های گردشگری ساری

 

پناهگاه میانکاله و پارک جنگلی شهید زارع از جاذبه های گردشگری ساری

یکی دیگر از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ساری پناهگاه حیات وحش میانکاله نام دارد. این مکان که در 12 کیلومتری شمال بهشهر واقع شده است هر ساله از گونه های مختلف پرندگان میزبانی می کند. به دلیل محفوظ بودن این پناهگاه از هر گونه توسعه شهری و آلودگی اهمیت زیست محیطی آن در میان کشورهای خزر کاملا مشهود است.

 

پارک جنگلی شهید زارع

 از دیگر جاذبه های گردشگری ساری می توان به پارک جنگلی شهید زارع اشاره کرد. این پارک در سال 1344 با وسعت 70 هکتاری با درختان کاج تهران بازسازی شده است. در این پارک امکانات مختلفی از جمله پارک خودرو و سرویس بهداشتی نیز فراهم شده است. امکان برپا کردن چادر نیز در این پارک جنگلی برای مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده است.

 

جاذبه های گردشگری ساری

 

خانه رمدانی ها و پناهگاه دشت ناز از جاذبه های گردشگری ساری

پناهگاه حیات وحش دشت ناز از دیگر جاذبه های گردشگری ساری شناخته می شود که از گونه های حیوانی آن می توان به گوزن زرد ایرانی اشاره کرد. وسعت این پناهگاه به 55 هکتار می رسد. موقعیت مکانی این مکان طوری است که خود را در دل جنگل های جلگه ای جای داده است. قرقاول و کبوتر نیز در کنار گوزن زرد رنگ ایرانی در این پناهگاه زیست می کنند.

 

خانه رمدانی ها

خانه رمدانی ها نیز از دیگر جاذبه های گردشگری و توریستی ساری شناخته می شود. این مکان دارای 600 متر مربع مساحت می باشد. قسمت جنوبی خانه رمدانی ها مربوط به دوران قاجاری است و بخش دیگر آن به دوران پهلوی برمی گردد. این مکان تاریخی در طی سال های متوالی دچار آسیب و تخریب های متعددی شده است.

 

جاذبه های گردشگری ساری

 

مسجد جامع شاه عباسی و چشمه های باداب سورت از جاذبه های گردشگری ساری

در جنوب این شهر با یکی از مکان های گردشگری این شهر مواجه می شوید که برخی از گردشگران آن بیماران رماتیسمی می باشند. چشمه های باداب سورت نام یکی از جاذبه های گردشگری ساری شناخته می شوند که دارای خواص درمانی از جمله بهبود درد مفاصل و کمردرد می باشند.

آب چشمه های این منطقه از رنگ، بو و مزه متفاوتی برخوردار هستند. در سال 1205 یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ساری تاسیس شده که قدمت آن به دوران صفوی باز می گردد. مسجد جامع شاه عباسی نام این اثر بسیار دیدنی است که در روستای فرح آباد جای گرفته است.

 

دیدگاه مردم به شهر بازی

شهربازی ها امروزه یکی از مراکز تفریحی به حساب می آیند. امروزه اکثر شهرهای جهان برای سرگرم کردن و ایجاد لحظات شاد و مفرح برای شهروندان و تمام گروه های سنی، به ایجاد شهربازی رو آورده اند مانند شهربازی ساری. در این مقاله به معرفی شهربازی ها می پردازیم و شهربازی ساری را معرفی می کنیم.

 

شهربازی چیست؟

شهربازی به مراکزی گفته می شود که دارای تجهیزات و وسایل سرگرم کننده است و این وسایل موجب تفریح و بوجود آورنده احساسات هیجان انگیز، ترس، شادی و رضایت برای مردم می باشد. شهربازی از اماکن عمومی است که خانواده ها و همه افراد به آنجا مراجعه می کنند و از امکانات و وسایل آن نظیر زمین های بازی، پارکها و … در کنار سایر خدمات دیگر بهره می برند.

 

شهربازی ساری

 

انواع شهر بازی

به طور کلی می توان این اماکن تفریحی را به دو گونه تقسیم بندی کرد:

 • شهربازی سرپوشیده 
 • شهربازی سرباز

که در انواع سرباز آن دستگاههای الکترونیکی و رایانه ها وجود دارند، شهربازی ساری از نوع سرباز شهربازی ها می باشد.

 

شهربازی ساری

 

تجهیزات شهربازی

برای ایجاد یک طیف وسیع از تفریحات و سرگرمی ها (جاذبه های گردشگری ساری) و همچنین ایجاد احساسات مختلف برای افراد مراجعه کننده، معمولا اجزای شهربازی قسمت های مختلفی دارند.

از جمله بخش هایی که در شهربازی ها وجود دارند عبارتند از:

 • ترن هوایی: ترن هوایی خط آهنی معمولا طولانی است که در قسمت هایی از مسیر خود دارای پیچ و انحراف با شیب کم و زیاد است. البته در ساخت این ترن ها باید بسیار دقت شود تا وسایل سواری روی ترن از رده خارج نشوند. ترن هوایی بیشتر در شهر بازی ها بکار می رود و از محبوب ترین تجهیزات سواری می باشد.
 • تاب شهربازی: از جمله وسایل دیگری که باعث جذابیت شهربازی ها می باشد، تاب شهربازی است. بگونه ای که چندین تاب از یک سقف گردان آویزان شده اند و این سقف شروع به حرکت می کند و تفریح کنندگان را در هوا می چرخاند.
 • چرخ و فلک: همانطور که اکثر شما در هر شهر بازی این وسیله را می بینید، این وسیله بزرگ چرخ و فلک از نوع افقی آن می باشد. این نوع چرخ و فلک ها به صورت های گوناگون می باشند. معمولا چرخ و فلک ها صندلی هایی به شکل ساده یا اسب مانند دارند و افراد روی آن می نشینند تا چرخ و فلک به صورت عمودی از پایین به بالا برود و یک حرکت دایره ای انجام دهد. 
 • غرفه ها و مغازه ها: معمولا ما در هر شهربازی غرفه ها و مغازه هایی می بینیم که بخشی از آنها مواد غذایی و تنقلات می فروشند ولی بعضی دیگر در قبال دریافت هزینه ای، شما را به چالش می کشند و در صورت برنده شدن، می توانید از جوایزی که برای برندگان در نظر گرفته اند، بهره مند شوید.

 

شهربازی ساری

بزرگ ترین شهربازی های ایران

از بزرگترین شهربازی های ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارک ارم تهران
 • شهربازی پارک ملت مشهد
 • شهر رویاهای اصفهان
 • قصر بازی رشت
 • شهربازی باغلار باغی تبریز
 • لونا پارک شیراز
 • سرزمین عجایب اصفهان
 • شهربازی لاله زاهدان
 • هپی لند مشهد
 • کلوپ پاندا مشهد
 • شهربازی رامسر
 • شهربازی ساری 

 

شهربازی ساری

شهربازی ساری یک از جاذبه های گردشگری ساری شهربازی ساری می باشد. شهربازی ساری با توجه به اینکه ساری از پرجمعیت ترین شهرستان های استان مازندران و با توجه به اینکه شهر ساری یکی از شهر های گردشگری ایران هم به حساب می آید، ساخته شده است. شهربازی ساری در کنار رود تجن قرار دارد و این باعث شده تا منظره زیبایی داشته باشد.

 

فضا سازی محیطی شهربازی

علاوه بر این شهربازی ساری دارای  فضای سبز و محیطی باز است که توانایی پذیرش جمعیت بیشتر را دارد. شهربازی ساری امکانات متنوعی مانند چرخ و فلک، آثار هنری به صورت مجسمه و نقاشی های دیواری و دیگر امکانات شهر بازی ها را دارد. اگر شما در ساری ساکن هستید یا به ساری گذر خواهید کرد می توانید برای گذران اوقات خود و ایجاد لحظات خوش از شهربازی ساری بازدید کنید.

 

شهربازی ساری

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران