رستوران نوما کپنهاگ

رستوران نوما کپنهاگ بهترین رستوران جهان در دانمارک

رستوران نوما کپنهاگ

رستوران های خوب و مطرح در دانمارک کم نیستند. پس اگر به دانمارک به خصوص کپنهاگ سفر کردید سر زدن به این رستوران ها را از دست ندهید. یکی از بهترین رستوران های جهان رستوران نوما کپنهاگ می باشد که در لیست بهترین رستوران های جهان نیز قرار گرفته است. همراه دلتابان باشید تا دلیل شهرت رستوران نوما کپنهاگ را بیشتر بررسی کنیم.

این رستوران توسط سرآشپز رنه روزپی اداره می شود که در سال 2003 افتتاح گردید. این رستوران به دلیل نوآوری های جالب و همچنین کیفیت عالی در طی سال های 2011،2012 و 2014 به عنوان بهترین رستوران جهان از نظر مجله رستوران شناخته شد. این رستوران در محله کریستین شاون در مرکز کپنهاگ قرار گرفته است. ساختمانی که رستوران در آن قرار گرفته است مربوط به 200 سال پیش می باشد و جایی بوده که در زمان قدیم معاملات و داد و ستد های مردم جزایر اطراف با ساحل نشین ها انجام می گرفته است. در سال 2003 این ساختمان تبدیل به خانه اطلس شمالی شد؛ جایی که مربوط به هنر و فرهنگ نواحی شمالی اطلس بوده است. در همین زمان هم روزپی به همراه مییر دست به تاسیس این رستوران در همان ساختمان زدند.

 

restaurant

 

غذا های رستوران نوما کپنهاگ

غذاهای این رستوران در واقع ترکیبی از بخش های اسکاندیناویایی و نروژی می باشد. موسسان این رستوران بر این باور بوده اند که باید تغییر و تحولی در این غذا ها به وجود بیاید. آنها می خواستند که با ایجاد این تغییرات در غذاهای بخش شمال اروپا آنها را محبوب تر از غذاهای کلاسیک این ناحیه بکنند. معروف ترین غذایی که در کشور های شمال اروپا صرف می شده است و مییر نیز در کتاب خود به آن اشاره کرده است در واقع تشکیل شده از مرغ و تخم مرغ نیز می باشد.

همچنین منوی این رستوران نیز غذاهای دریای ایسلندی، ماهی های آب های عمیق فاروئی، مشک گاو نر گرینلندی و گوزن نر از جنگل های دانمارک می باشد. آشپز های رستوران نوما کپنهاگ تمام مراحل مربوط به دودی کردن و یا ترشی درست کردن های مورد نیاز را خود با نهایت دقت انجام می دهند. همچنین آنها در رستوران نوما کپنهاگ تمام تلاش خود را می کنند تا با ترکیب مواد اولیه مرغوب غذاهای خوشمزه ای را درست نمایند.

 

 رستوران نوما کپنهاگ

 

آشپزخانه رستوران نوما کپنهاگ

در واقع بر اساس نظر سرآشپز رستوران نوما کپنهاگ، آشپزخانه این رستوران هر سال را به سه فصل تقسیم می کند زمانی که منو غذاها برای سازگاری بیشتر و بهره مندی بهتر از مواد اولیه خوب تغییر می کند. از اواخر سال 2018 که ما در آن هستیم تا اوایل تابستان مخصوص غذاهای اسکاندیناوی می باشد که تمرکز بیشتر نیز بر روی غذاهای دریایی این ناحیه است. از اوایل تابستان تا شروع فصل پاییز نوبت به غذاهای گیاهی می رسد بعد از آن نیز تا شروع سال 2019 مخصوص منو جنگلی رستوران نوما کپنهاگ می باشد.

 

 رستوران نوما کپنهاگ

 

طراحی رستوران نوما کپنهاگ

در واقع این رستوران در در سال 2016 یکبار بسته شد و مکان آن نیز تغییر کرد و با دکوراسیون جدید دوباره در سال 2018 بازگشایی شد. مکان جدید که این رستوران در آن جای گرفته است تنها یک مایل با رستوران قدیمی فاصله دارد. در حال حاضر نیز رستوران نوما کپنهاگ دارای یک مزرعه شهری می باشد و همچنین منظره زیبایی نیز از کریستینا دارد. نوما جدید توانسته است تا تاثیر گذاری بیشتر نسبت به نوما قدیمی آن هم با داشتن 7 ساختمان با ظاهری متفاوت داشته باشد. البته این تعداد ساختمان خیلی به تعداد صندلی های این رستوران نیفزوده است و تعداد آنها 40 عدد بیشتر نیست. رستوران نوما کپنهاگ در حال حاضر 4 روز در هفته باز می باشد که از چهارشنبه تا شنبه می باشد.

 

 رستوران نوما کپنهاگ

 
کمی بیشتر درباره سرآشپز رستوران نوما کپنهاگ

René Redzepi که در واقع در سال 2012 در مجله تایم به عنوان یکی از صد چهره تاثیر گذار جهان شناخته شد یکی از معروف ترین افراد در دانمارک است. از افتخارات وی می توان به نوشتن کتاب و همچنین داشتن بهترین رستوران جهان نیز اشاره نمود. همچنین وی توانست در غذاهای کشور های شمالی اروپا نیز تحقیق کرده و تحولی در آنها ایجاد کند. همچنین برخی از آنها را به دنیا نیز معرفی نمود.

پیشنهاد دلتابان نیز به شما این است که حتما به در سفر به دانمارک سری به این رستوران بزنید. همانطور که خواندید این رستوران طی چند سال گذشته بهترین رستوران دنیا بوده است پس به هیچ عنوان امتحان غذاهای آن را از دست ندهید. البته پیشنهاد هم می کنیم قبلا از اینکه به صورت حضوری بروید از قبل نسبت به رزرو میز در رستوران نوما کپنهاگ اقدام کنید.

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران