جاذبه های گردشگری فرانسه
27 شهریور 1397
فرانسه

جاذبه های گردشگری فرانسه

بهترین جاذبه های گردشگری فرانسه

اگر قصد دارید به فرانسه سفر کنید، اما هنوز با جاذبه های گردشگری فرانسه و دیدنی های آن آشنایی چندانی ندارید، بهتر است خواندن این مقاله را از دست ندهید. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد شما را تا حدی با معروف ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری فرانسه آشنا کنیم.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

 

در تور فرانسه ازکدام جاذبه های گردشگری فرانسه دیدن کنیم؟

همان طور که می دانید فرانسه یکی از کشورهای بسیار پربازدید در جهان است. برای سفر به این کشور زیبا و پر جاذبه می توانید از تور اروپا به صورت ترکیبی، تور فرانسه و یا تور پاریس استفاده نمایید. خوشبختانه ما نیز در آژانس گردشگری دلتابان انواع تورهای اروپا و فرانسه را پشتیبانی می کنیم و شما می توانید برای یک گشت چند روزه حسابی در خیابان ها و مراکز گردشگری پاریس با ما همراه شوید. یکی از دلایل مهم تعدد گردشگران در پاریس و فرانسه، به سبب وجود انبوه جاذبه های گردشگری در فرانسه می باشد.

از جمله مهم ترین جاذبه های گردشگری فرانسه می توان به جاذبه های گردشگری پاریس، شهر بندری سنت مالو، قلعه چنانسی، پل میلانو فرانسه، صخره اترتات، شهر قدیمی استراسبورگ، شهر نیس فرانسه، شهر آنسی، قصر فونتن بلو، پل پونت دوگارد و صد ها جاذبه گردشگری دیگر اشاره کرد؛ اما در ادامه می خواهیم شما را با مشهورترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری فرانسه آشنا کنیم.

 

جاذبه های گردشگری شهر پاریس

فرانسه از معدود کشور هایی است که حتی در پایتخت خود پاریس، نیز جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد. آنقدر تعداد جاذبه های گردشگری فرانسه زیاد است که شاید به اندازه کافی زمان نداشته باشید که به همه آن ها سر بزنید؛ اما پیشنهاد می کنیم لذت بازدید از معروف ترین و بهترین جاذبه های گردشگری فرانسه را از دست ندهید.

 

برج ایفل

به جرأت می توان گفت کسی در جهان نیست که نام برج ایفل را نشنیده باشد. این برج زیبا 325 متر ارتفاع دارد و برای بازدید از آن باید پشت صف های شلوغ انتظار بکشید؛ اما به شما پیشنهاد می کنیم، در ابتدای صبح برای بازدید از آن اقدام کنید تا با ازدحام و شلوغی و در نتیجه اتلاف وقت تان مواجه نشوید. برای اطمینان بیش تر می توانید با تورلیدرهای آژانس دلتابان مشورت نمایید.

جاذبه های گردشگری فرانسه

کلیسا نوتردام از جاذبه های گردشگری فرانسه

این کلیسا یکی از جاذبه های گردشگری فرانسه است که طراحی و ساختش بیش از 200 سال به طول انجامیده است. برای بازدید از این مرکز دیدنی و تاریخی می توانید نزدیک رود سن در قلب پاریس بروید. خوشبختانه بازدید از آن نیز رایگان است.

 

موزه لوور از جاذبه های گردشگری فرانسه

موزه لوور مشهورترین موزه جهان است که خود به یکی از جاذبه های گردشگری فرانسه بدل شده است. در این موزه می توانید انواع تابلوها، آثار عتیقه، دست نوشته ها، ادوات مختلف و … را مشاهده کنید. اگر به تاریخ و فرهنگ علاقه مند باشید، حتماً از دیدن این جاذبه گردشگری شادمان خواهید شد.

موزه لوور

موزه لوور یا یک کاخ سلطنتی؟ 

جالب است بدانید که موزه لوور در ابتدا یک کاخ سلطنتی و محل اقامت برخی از پادشاهان فرانسوی بوده است. این خود یکی از رازهای موزه لوور است که امروزه بر کسی پوشیده نیست. پادشاهان مختلفی ازجمله ناپلئون بناپارت، فرانسوای اول و لویی چهاردهم در این کاخ اقامت داشتند. اما دستور ساخت این بنای تاریخی اولین بار توسط ” فرانسوای اول ” صادر شد. اما بعدها به‌تدریج به یک موزه وسیع تبدیل گردید و این خود یکی از رازهای موزه لوور است که برای بسیاری از افراد جذاب است. به شما نیز پیشنهاد می‌کنیم در سفر به پاریس حتماً از این جاذبه گردشگری دیدن فرمایید.

موزه لوور یا یک کاخ سلطنتی؟ 

 

غنائم جنگی ناپلئون در موزه لوور

یکی دیگر از رازهای موزه لوور غنائم جنگی هستند که توسط ناپلئون به این مکان آورده شده‌اند. البته در ابتدا ناپلئون از این مکان برای اقامت خود استفاده می‌کرده است و در ابتدا تنها دلیل انتقال این غنائم به این کاخ، نگهداری از آن‌ها بوده است. اما بعدها ناپلئون بسیاری از این غنائم جنگی را به موزه هدیه کرد و بخشی را برای بازدید عموم در نظر گرفته است. البته بسیاری دیگر از آثار موزه لوور به‌صورت قاچاق از برخی کشورها و ازجمله ایران به این موزه انتقال‌ یافته‌اند. اما به‌هرحال این نیز یکی دیگر از رازهای موزه لوور است که شاید کمتر کسی از آن مطلع باشد.

غنائم جنگی ناپلئون در موزه لوور

 

راز ساخت هرم شیشه‌ای موزه لوور

هرم شیشه‌ای که اصلی‌ترین نماد موزه لوور است، خود یکی از رازهای موزه لوور به شمار می‌آید. این نماد به‌عنوان ورودی موزه لوور به‌کار گرفته‌شده است و برای اولین بار تقریباً 30 سال پیش به بهره‌برداری رسید. در آن زمان به خاطر شکل ظاهری که این هرم داشت، بسیار موردانتقاد قرار گرفت. این هرم بخش ورودی موزه است که بازرسی امنیتی نیز در این بخش انجام می‌گیرد و یکی از زیبایی‌های موزه نیز به شمار می‌آید.

بسیاری از افراد نیز بدون وارد شدن به موزه دوست دارند در کنار آن نشسته و تنها عکس بگیرند. این هرم به‌تنهایی توانسته است به یک سنبل مهم برای شهر پاریس و یکی از رازهای موزه لوور بدل شود.

جاذبه های گردشگری فرانسه

 

تبدیل ساختمان و کاخ لوور به موزه طی 2 قرن

یکی از رازهای جالب موزه لوور مدت‌زمان بهره‌برداری از آن به‌عنوان یک موزه کامل بوده است. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفتیم، موزه لوور در ابتدا کاخ و محل اقامت برخی پادشاهان فرانسوی بوده است و آثار هنری و تاریخی مختلف به‌مرور زمان به این فضا انتقال‌یافته‌اند. درنهایت در سال 1993 با تکمیل بیشتر آثار موجود در موزه، این ساختمان به‌طور کامل به یک موزه بزرگ تبدیل گشت. 

این‌یکی از رازهای موزه لوور است که ارتباط تنگاتنگی با تاریخچه این موزه نیز دارد. در دوران هر یک از پادشاهان بخش‌هایی از این مجموعه به موزه تبدیل‌شده است. برای مثال در زمان ناپلئون بناپارت بخش‌هایی از این کاخ برای حفظ اعتماد مردم به موزه تبدیل شد. هم‌چنین در زمان انقلاب فرانسه نیز موزه هنر آن بر روی عموم بازگشایی شد. به‌طورکلی این پروسه بیش از 200 سال به طول انجامید.

 

راز تهیه بلیت موزه لوور بدون دغدغه

نحوه تهیه بلیت آسان یکی از بهترین رازهای موزه لوور است. معمولاً هرکسی که به فرانسه سفر می‌کند، می‌خواهد به دیدن موزه لوور برود و این‌یکی از اصلی‌ترین اهدافش در این سفر است. به همین دلیل شما برای بازدید از این موزه باید مدت‌زمان بسیار زیادی را در صف‌های طولانی و شلوغ خرید بلیت انتظار بکشید. اما نگران نباشید راه دیگری نیز برای خرید بلیت موزه لوور وجود دارد و ازجمله رازهای موزه لوور است که هرکسی از آن باخبر نیست. 

شما برای خرید راحت بلیت موزه می‌توانید از کتاب‌فروشی خاصی که اقدام به فروش بلیت را می‌کنند، اقدام کنید. این کتاب‌فروشی‌ها موسوم به FNAC هستند و به‌راحتی در سطح شهر می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید و بلیت بازدید از موزه لوور را تهیه کنید. این مورد یکی از خوشایندترین رازهای موزه لوور است و برای افرادی که ازدحام و شلوغی و اتلاف وقت آن‌ها را کلافه می‌کند، می‌تواند یکی از بهترین رازهای موزه لوور باشد. 

البته برای ورود به موزه از این طریق نیز باید از راه دیگری اقدام کنید. شما نمی‌توانید با در دست داشتن این نوع بلیت از هرم شیشه‌ای وارد شوید و باید از ورودی ریشولیو وارد شوید. البته قیمت این نوع بلیت کمی گران‌تر از بلیت‌های معمولی است.

راز تهیه بلیت موزه لوور بدون دغدغه

 

خیابان شانزه لیزه

اما اگر در تور فرانسه می خواهید به خرید اجناس خاص، سوغاتی و البسه مد و برند بپردازید، توصیه می کنیم حتماً از خیابان شانزه لیزه که معروف ترین خیابان پاریس است، دیدن کنید. طول این خیابان به حدود 2 کیلومتر می رسد و در حاشیه آن می توانید انواع مراکز خرید مد را مشاهده کنید.

 

شهر بندری سنت مالو از جاذبه های گردشگری فرانسه

گذشته از دیدنی های پاریس، باید دیگر جاذبه های گردشگری فرانسه که در دیگر شهرهای این کشور قرار دارند را ببینید. یکی از این جاذبه های گردشگری فرانسه، شهر بندری سنت مالو است. این شهر به سبب غذاهای دریایی بی نظیر و آب و هوای بسیار مطبوع و عالی مشهور شده است. رستوران های غذاهای فرانسوی به وفور در این منطقه به چشم می خورند. البته از دیدن دیگر جاذبه های گردشگری فرانسه نظیر بناهای تاریخی در سنت مالو نمی توان گذشت.

شهر بندری سنت مالو

 

قلعه چنانسی

قلعه چنانسی از دیگر جاذبه های گردشگری فرانسه است که بر روی رودخانه چر واقع شده و علی رغم شخصی بودن آن، بازدید برای عموم امکان پذیر است. اگر به دنبال گشت و گذار در رویایی ترین نقاط فرانسه هستید که جلوه ای از تاریخ این کشور را نیز به شما یادآور می شود، باید بگوییم که بازدید از قلعه چنانسی را از دست ندهید.

جاذبه های گردشگری فرانسه

 

پل میلانو از جاذبه های گردشگری فرانسه

پل میلانو طولانی ترین و در عین حال بلندترین پل کابلی جهان است که خود به یکی از جاذبه های گردشگری فرانسه تبدیل شده است. شما نیز در سفر به فرانسه می توانید از این پل زیبا و دیدنی و البته رکورددار جهان دیدن کنید. البته فضای اطراف پل نیز بسیار زیبا است و یک منطقه بسیار سرسبز و دیدنی را به وجود آورده است. پل های بسیار زیبایی در فرانسه وجود دارد. از دیگر پل های زیبای این کشور که قدمت بسیار زیادی نیز دارد، می توان به پل پونت دوگارد اشاره کرد. این پل روی رودخانه گاردون بنا شده است. پیشنهاد می کنیم در تور اروپا حتماً از این پل تاریخی دیدن کنید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

جاذبه های گردشگری فرانسه

برای اطلاع از بلیط هواپیما ماهان  به سایت دلتابان مراجعه فرمایید.

 

نظرات کاربران