بهترین غذاهای جهان

بهترین غذاهای جهان

غذا، نامی دلچسب که هر وقت اسمش به گوشمان می‌رسد، ناخودآگاه یاد چیزهای خوشمزه و لذیذ می‌افتیم. در جهان، هستند غذاهایی که به خاطر طعم و مزه ی خوبشان بین مردم مشهور شده اند و به نوعی بین المللی شناخته میشوند. مثلا پیتزا که اصالتی ایتالیایی دارد، امروزه تقریبا در تمامی کشورهای دنیا یافت میشود که دلیل آن هم جز طعم و مزه ی بی نظیرش نیست. برای همین دلتابان در این مطلب قصد دارد به معرفی بهترین غذاهای جهان بپردازد تا شما هم بنا به سلیقه ی خود بتوانید از طعم خوشمزه ی آنها لذت ببرید.

معرفی بهترین غذاهای جهان

غذاها که امروزه یکی از اصلی ترین بخش زندگی روزمره ی ما را تشکیل میدهند، در تمامی کشورهای جهان پیشینه و اصالتی دارد که به فرهنگ غذایی ملت ها بازمی‌گردد. بنابراین برخی از بهترین غذاهای جهان عبارت اند از:

کاری ماتسامان، تایلند

تایلند غذایی خوشمزه به نام کاری ماسامان دارد که به خاطر طعم و قوتی که دارد بسیار مشهور است. کاری ماسامان که یک خوراک محبوب تایلندی به شمار می آید، نامش را از کلمه مسلمان گرفته است. این غذا از ترکیب سیب زمینی، گوشت مرغ یا گاو، تمر هندی و سس ماهی درست میشود و در آن از ادویه هایی مانند جوزه هندی، دارچین و زیره استفاده میشود.  

کاری ماسامان از بهترین غذاهای جهان

پیتزای ناپولی، ایتالیا از بهترین غذاهای جهان

پیتزایناپولی یکی دیگر از بهترین غذاهای جهان است که پیشینه ی آن به حدود قرن 18 میلادی و کشور ایتالیا بازمیگردد. این پیتزای خوش طعم از فلفل، گوجه، پنیر گودا، آویشن و ریحون ترکیب میشود و به همین خاطر در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد.

پیتزا ناپولی از بهترین غذاهای جهان

سوشی، ژاپن

سوشی، غذایی مشهور و ژاپنی که از ماهی خام تهیه میشود. شاید خوردن ماهی خام برای هر کسی سخت باشد، اما این غذای لذیذ به قدری خوشمزه است که نمیتوان از طعم آن به راحتی گذشت. البته باید بدانید که خامی سوشی درواقع به نوع طبخ برنج بازمی‌گردد نه ماهی! در تهیه یک بشقاب سوشی لزوماً ماهی خام وجود ندارد اما قطعاً برنج وجود دارد. سوشی، یکی از مشهورترین غذاهایی است که در جشن های خاص برای میهمانان سرو می‌شود و در تمامی نقاط جهان نیز طرفداران بسیاری دارد.

سوشی از بهترین غذاهای جهان

مرغابی پکن، چین از محبوبترین غذاها

چین یکی از بهترین غذاهای جهان را در خود جای داده که نام آن مرغابی پکن است. مرغابی پکن که نوعی غذای کبابی و محبوب در کشور چین به حساب می آید، به خاطر طعم و البته نوع طبخ متفاوتش در بین مردم چین و دیگر کشورهای جهان بسیار مشهور شده است. این غذای گوشتی، از محبوب ترین غذاهای چینی است که برای پخت آن از یک فر در بسته و یا تنور هیزمی استفاده میشود. مرغابی یا ارک چینی یکی از غذاهای سلطنتی در چین به شمار میرود که برای سرو آن نیز از سس سیر استفاده میشود.

مرغابی پکن از بهترین غذاهای جهان

همبرگر، آلمان

همبرگر، غذایی مشهور و البته خوشمزه که در ایران خودمان هم طرفداران زیادی دارد و لقب یکی از بهترین غذاهای جهان را یدک میکشد. این غذای لذیذ که از ترکیب گوشت چرخ کرده، گوجه، کاهو و نان تشکیل می‌شود، اصالتی آلمانی دارد و نامش را از ریشه کلمه هامبورگ گرفته است.  

همبرگر در لیست بهترین غذاهای جهان

لاکسا، مالزی

مالزی، غذایی لذیذ و خوشمزه ای به نام لاکسا دارد که نامش در لیست بهترین غذاهای جهان به چشم می‌خورد. این غذا که نوعی سوپ به شمار می آید، از ترکیب رشته فرنگی، میگو، شیر نارگیل به همراه ادویه های تند و سس قرمز تشکیل میشود. لاکسا با طعم بی نظیر و تندی که دارد، از جمله غذاهای محبوب مالزی است که معمولا برای وعده صبحانه سرو می‌شود.

لاساکا از دیگر بهترین غذاهای جهان

سوپ توم یام، تایلند یکی دیگر از محبوبترین غذاها

سوپ تایلندی توم یام، از پرطرفدارترین و لذیذترین غذاهای محلی تایلند است که حتی در بین گردشگرانی که به تایلند سفر می‌کنند نیز بسیار محبوب است. این سوپ از ترکیب سس ماهی، آب لیمو، فلفل چینی و گرد لیمو ساخته می‌شود و در کشورهای دیگری همچون سنگاپور، کامبوج و مالزی نیز سرو می‌شود. همچنین این غذا توانست در سال 2011 در لیست بهترین غذاهای جهان قرار گیرد.

سوپ تام یام از بهترین غذاهای جهان

رندانگ، اندونزی

رندانگ، یکی دیگر از بهترین غذاهای جهان است که مربوط به کشور اندونزی می‌شود. این غذای سنتی در واقع از ترکیب گوشت و ادویه بدست می آید و امروزه در دیگر کشورهایی نظیر سنگاپور، مالزی و فیلیپین نیز طبخ می‌شود. همچنین رندانگ در سال 2011 در میان بهترین غذاهای جهان جای گرفت و به همین خاطر به شهرتی جهانی دست یافت.  

رندانگ در لیست بهترین غذاهای جهان

لاهماجون، ترکیه

لاهماجون غذای مشهور ترکی که از ترکیب گوشت و خمیر بدست می آید و تقریبا تمامی گردشگرانی که به ترکیه سفر کرده اند، طعم بی نظیر آن را چشیده اند. لاهماجون که نوعی پیتزای ترکی به حساب می آید، از ترکیب گوشت چرخ کرده، سبزیجات، خمیر، فلفل و گوجه فرنگی بدست می آید. حتما به یاد داشته باشید در صورت سفر به ترکیه لاهماجون را امتحان کنید.

در انتها باید اضافه کنیم که در هر نقطه از این کره ی خاکی مردمانی زندگی میکنند با فرهنگ های غذایی مختلف. همچنین، غذاها مهمترین بخش زندگی روزمره ما انسان ها را به خود اختصاص میدهند و برای همین طعم و مزه ی بی نظیر آنها، اهمیتی دوچندان دارند. به همین جهت، ما در این مقاله قصد داشتیم به معرفی چندی از بهترین غذاهای جهان بپردازیم تا در صورت سفر به هر نطقه از زمین بتوان از طعم خوشمزه آنها لذت برد.

حال، دلتابان از شما می‌پرسد بهترین غذایی که تا به حال خورده اید چه بوده است؟

لطفا نظر خودتان را برای ما به اشتراک بگذارید. 

نظرات کاربران