10 مرداد 1400
راهنمای سفر

بهترین شهرهای امارات برای گشت و گذاری خاطره انگیز

امارات متحده عربی، یکی از کشورهای خاورمیانه و از همسایه‌های قدیمی ایران به شمار می‌رود. با توجه به فاصله کمی که ایران با این کشور دارد، بسیاری از گردشگران ایرانی تمایل دارند تا به بهترین شهرهای امارات سفر کنند.

جمعیت این کشور در حال حاضر ۱۰ میلیون نفر است و یکی از کشورهای موفق در زمینه مدیریت کرونا در جهان به شمار می‌رود و بیش از ۸۰ درصد شهروندان خود را واکسینه کرده است.

اگر در نیم قرن گذشته به این کشور سفر می‌کردید، به جز بیابان، دشت و صحرا چیزی در آن پیدا نمی‌کردید، اما این کشور در سالیان گذشته بسیار پیشرفت کرده و این سرعت پیشرفت در هیچ کجای جهان مشاهده نشده است.

این دگرگونی موجب شد تا امارات گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کند. بر اساس پیشرفت‌های صورت گرفته در این کشور بسیاری از تجار بزرگ از سایر کشورها، معاملات خود را در امارات برگزار می‌کنند و برهمین اساس، امارات متحده عربی تبدیل به پایتخت معاملات تجاری در جهان شده است. امارات در حدود ۴۰ سال قبل، تحت سلطه انگلستان بود از مستعمره‌های این کشور به شمار می‌رفت، اما بعد از آن، از سایه انگلستان خود را جدا کرد و دیگر خبری از آن کشور جهان سومی نیست.

خیلی از گردشگران ایرانی تنها این تصور را دارند که دبی بسیار پیشرفت کرده است و سایر شهرهای این کشور همانند گذشته است. بنابراین در این مطلب به معرفی و بررسی بهترین شهر‌های امارات برای سفر خواهیم پرداخت، پس با دلتابان همراه باشید تا بتوانید با تور دبی از دیدن این شهر لذت ببرید.

دبی از بهترین شهرهای امارات

دبی از بهترین شهرهای امارات

این جزیره در آب‌های نیلگون خلیج فارس واقع شده و یکی از مجهزترین و مدرن‌ترین شهرهای خاورمیانه به شمار می‌آید، از این رو به یکی از بهترین شهرهای امارات برای سفر تبدیل گشت.

دبی دارای هتل‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید بیشماری است که معروف‌ترین برند‌های دنیا در این مراکز خرید، مشغول به ارائه خدمات به مشتریان خود می‌باشند، بنابراین بسیاری از افراد که تمایل دارند کالاهای لوکس و لاکچری دنیا را خریداری کنند همه ‌ساله به دبی مسافرت می‌کنند و خریدهای خود را انجام می‌دهند.

جمعیت دبی در حال حاضر در حدود ۴ میلیون نفر است. طبق آخرین آمار‌هایی که گرفته شد، در سال بیش از ۵ الی ۶ برابر جمعیت این شهر، گردشگر وارد دبی می‌شود و همین امر باعث شده دبی به بزرگترین قطب اقتصادی و گردشگری امارات متحده عربی تبدیل شود.

اگرچه تمام این شهر بازسازی و مجهز به تکنولوژی شده، اما ریشه‌های تاریخی خود را حفظ کرده است و بسیاری از جاذبه‌های تاریخی آن دست نخورده باقی ماند، بنابراین افرادی که علاقه زیادی به تاریخ دارند می‌توانند از جاذبه‌های تاریخی دبی بازدید کنند.

همچنین جزیره‌های بسیاری در دبی وجود دارد، که سالانه میلیون‌ها نفر را به منطقه می‌کشاند. بعضی از این جزایر خصوصی هستند و امکانات ویژه‌ای در آن‌ها قرار گرفته است و همین باعث شده برای اجاره این جزیره‌ها هزینه‌های بسیار گزافی پرداخت شود. طبیعتا با گفته های فوق امکان ندارد که گردشگران به امارات متحده عربی سر بزنند، اما از دبی بازدید نکنند.

شهر شارجه

شهر شارجه

اصل و نصب هر کشوری را تاریخ و فرهنگ آن کشور مشخص می‌کند. به سراغ شارجه از بهترین شهرهای امارات می‌رویم که از مراکز فرهنگی این شهر هم نامیده می‌شود و هرساله گردشگران بسیار زیادی به بهانه بازدید از این شهر، وارد امارات می‌شوند و همین باعث شده تا شارجه جزو بهترین شهرهای امارات برای سفر تبدیل شود.

در سالیان گذشته مسئولان امارات به علم و دانش اعتقاد ویژه‌ای داشته‌اند و بسیاری از دانشگاه‌های معتبر در این کشور در شهر شارجه ساخته شده است. گفتنی است که اگر به دنبال مراکز علمی متعددی هستید، بهترین شهر ممکن شارجه است.

از سوی دیگر شارجه یک شهر تاریخی است و دستاورد گذشتگان را بر دوش می‌کشد و بسیاری از موزه‌هایی که در امارات وجود دارند در شهر شارجه قرار دارند و می‌توانید با بازدید از این موزه‌ها تاریخ و گذشته امارات را از نمای نزدیک مشاهده کنید.

شارجه دارای مراکز خرید بسیاری است و در این شهر رستوران‌های معروف دنیا نیز شعبه‌هایی دارند، بنابراین شارجه انتخابی مناسب برای افرادی است که قصد دارند به امارات سفر کنند .

ابوظبی از بهترین شهرهای امارات

ابوظبی از بهترین شهرهای امارات

بسیاری از افراد که به امارات سفر کرده و از شهرهای مختلف این شهر بازدید کردند، بعد از اتمام سفرشان ابوظبی را به دبی ترجیح دادند و آن را از بهترین شهرهای امارات معرفی کردند. ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی است و دارای سواحل زیاد و معروفی می‌باشد که همین امر باعث شده بسیاری از گردشگران تمایل داشته باشند از ابوظبی بازدید کنند. از نظر تکنولوژی و پیشرفت ابوظبی پا به پای دبی جلو آمده است و از نظر فرهنگ و تاریخ از دبی بسیار غنی‌تر است و انتخاب بسیار مناسب برای افرادی است که تمایل دارند در یک شهر مدرن و تاریخی سفرگردی کنند.

موزه‌های تاریخی، مساجد کهن، معماری عربی و بسیاری از اماکن تفریحی دیگر از جمله جاذبه‌های دیدنی ابوظبی به شمار می‌رود.

العین

العین

یکی از زیباترین و بهترین شهرهای امارات متحده عربی شهر العین می‌باشد. اگر از علاقمندان به فوتبال باشید نام العین را بارها و بارها شنیده اید. زمانی که وارد این شهر می‌شوید رشته کوه هایی، دور تا دور شهر را پوشانده و چشمه‌های بسیار زیادی را در العین مشاهده خواهید کرد و همین چشمه‌ها از دلایلی است که نام العین را بر روی این شهر نهاده‌اند.

با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور امارات اکثر شهر‌های آن دارای آب و هوای بسیار گرم می‌باشند، اما در بسیاری از شب‌های سال از آب و هوای خنکی برخوردار است و همین امر العین را از دیگر شهر‌ها متمایز ساخته است.

این شهر یکی از شهرهای تاریخی امارات شمار می‌رود و بسیاری از جاذبه‌های آن دست نخورده باقی مانده است. بنابراین موزه‌های بسیار زیادی از تاریخ العین و کشور امارات در این شهر قرار دارند.

اگر به دبی سفر کرده‌اید و دارید از دیگر شهر‌ها بازدید می‌کنید، العین به دبی بسیار نزدیک است و با ۲ ساعت رانندگی می‌توانید خود را به این شهر زیبا برسانید.

بندر جبل علی

بندر جبل علی

بزرگترین بندر تجاری خاورمیانه و جزو معروف‌ترین بندر‌های جهان می‌باشد. این منطقه بازرگانی برای کشور امارات به دلایل بسیار زیادی حائز اهمیت است، چرا که بسیاری از شرکت‌ها و تجار بزرگ بین الملل، مبادلات و معاملات خود را در این بندر انجام می‌دهند و تاثیر بسیار زیادی در اقتصاد امارات دارد.

این بندر به علت قرار گرفتن کوه‌های مرتفع در آن به یکی از قطب‌های گردشگری در امارات تبدیل شده است. زمانی که شما وارد این شهر می‌شوید، می توانید به این کوه‌ها مراجعه کرده و پس از یک کوهنوردی تمام امارات را بر زیر پاهای خود مشاهده کنید. ساحلی مخصوص برای گردشگران وجود دارد که می توانید به گشت و گذار‌های آبی بپردازید و یا در ساحل آن به بادکنک بازی که بسیار محبوب است را انجام دهید. دسترسی به بندر جبل علی بسیار آسان است و با استفاده از مترو‌های دبی می توانید خود را به این بندر برسانید.

فجیره از بهترین شهرهای امارات

فجیره از بهترین شهرهای امارات

کشور امارات با توجه به موقعیت جغرافیایی آن بسیار گرمسیر می‌باشد و در فصل‌های مختلف سال دمای بالای هوا یکی از موارد اذیت کننده است، اما اگر تمایل دارید به یک شهر با آب و هوای خنک مراجعه کنید، فجیره انتخاب بسیار مناسبی است که در شمال امارات واقع شده است.

بسیاری از گردشگران که به این شهر سفر کرده اند، فجیره را زیباترین و از بهترین شهرهای امارات انتخاب می‌کنند. این شهر دارای رشته کوه‌های مرتفعی است که فجیره را از سایر شهرهای امارات جدا نموده است. زمانی که وارد شهر می‌شوید سواحل نیلگون خلیج فارس در روبروی شما قرار دارد و می‌توانید به شنا و یا دیگر فعالیت‌های آبی بپردازید.

اگر طالب آرامش هستید پیشنهاد ما فجیره است، به این علت که این شهر بسیار ساکت‌تر و خلوت‌تر از سایر شهرهاست و می‌توانند به بهترین شکل از طبیعت لذت ببرند.

اگر از علاقه‌مندان به ورزش‌های دسته جمعی هستید، در روزهای مختلف ماه تورهای پیاده روی در این شهر برگزار می‌شود که می‌توانید در آن شرکت کنید.

کویر ربع الخالی

کویر ربع الخالی

در کویر ستاره می‌بارد، شن می‌رقصد و سکوت جاری می‌شود، این جا نمایش سخاوت خداست که به انسان ارزانی داشته است. بسیاری از گردشگران که به امارات سفر می‌کنند، به علت کویر و بیابان‌های بی‌انتهای این کشور است.

زمانی که شما در کویر قرار گرفته‌اید، فضای بی‌انتهایی روبه‌روی شما قرار دارد و ستارگان بسیار نزدیکتر به شما می‌باشند و این از ویژگی‌های کویر است. این بیابان بی‌انتها به کشورهای دیگر نیز سرایت کرده و خاک عربستان و یمن را نیز اشغال کرده است.

امکان ندارد علاقه‌مندان به طبیعت به امارات سفر کنند و از کوه‌های نرمی که به صورت شن بر روی هم قرار گرفته است بازدید نکنند. ربع الخالی یکی از بزرگترین کویر‌های دنیا می‌باشد و با توجه به بی‌انتهای آن تا به حال کسی موفق نشده است به دل آن سفر کند.

تا به حال به کدام یک از شهرهای امارات سفر کرده اید؟ کدام شهر برای شما از جذابیت بیشتری برخوردار بود؟ نظرات خود را در مورد بهترین شهرهای امارات با دلتابان به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران