بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی
24 فروردین 1400
ترکیه

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

شهرهای ترکیه بهترین کاندیدا برای مهاجرت

شهرهای ترکیه بهترین کاندیدا برای مهاجرت

بیشتر افرادی که قصد مهاجرت دارند، بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی خود برمی‌گزینند. اما چرا؟ پاسخ واضح است؛ زیرا هزینه‌های زندگی در ترکیه نسبت به سایر کشورها ارزان‌تر است و ایرانیان می‌توانند راحت‌تر اقامت بگیرند.

از دیگر گفتنی‌های این کشور محبوب، غذاهای متنوع تا تاریخ جذابش می‌باشد، که آن را به مکانی هیجان انگیز تبدیل کرده است. خواه گذران زمان در این کشور کوتاه باشد برای سفر و چه طولانی برای زندگی، بسیار به شما خوش خواهد گذشت.

اگر شما هم در زمره کسانی هستید که قصد مهاجرت و زندگی در ترکیه را دارید، در ادامه با ما همراه باشید. میخواهیم شما را با شهرهای ترکیه آشنا کنیم، تا با داشتن دانش بیشتر بتوانید مسیر درست را انتخاب کنید.

با توجه اینکه بسیاری از کشورها برای مهاجرت ایرانی‌ها قوانین سفت و سختی را اعمال می‌کنند و گاها به هزینه‌های ارزی نیاز دارند، خیلی از ایرانیان کشور ترکیه را برای اقامت در لیست انتخاب خود دارند.

این کشور که در همسایگی ایران قرار دارد، دارای اشتراکات فرهنگی زیادی با آن است. حال کسانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، شاید جالب باشد که بدانند بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی کدام‌ها هستند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی، که موقعیت‌های خوبی دارند آشنا کنیم.

هزینه سفر به ترکیه

سفر به ترکیه

به طور کلی با بالا رفتن نرخ ارز در ایران، هزینه سفرهای خارجه نیز بالا رفته است. ترکیه یکی از کشورهای توریستی است، که هر ساله هزاران گردشگر از کشورهای مختلف از جمله ایران به آن سفر می کنند. به طور کلی، نمی توان به طور دقیق هزینه  سفر به ترکیه را تخمین زد، زیرا در این میان عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند.

به طور کلی، ترکیه امروزی در حقیقت بازمانده امپراتوری عثمانی می‌باشد، که در جنگ جهانی اول شکست خورد. امروزه که یک قرن از آن اتفاق می‌گذارد با تلاش و پشتکار بسیار، شما شاهد ترکیه مدرن و پیشرفته هستید.

ورود ایرانیان به ترکیه نیاز به ویزا ندارد و این عمدتا به دلیل عهدنامه دوستی رضاه شاه با آتاتورک است. به سبب آن عهدنامه شهروندان دو کشور تا صد سال می‌توانند آزادانه در خاک یکدیگر تردد کرده و هیچ مانعی وجود ندارد.

جالب است بدانید این توافق هنوز هم برقرار است و فقط ده سال از عمر آن باقی مانده است.

جمعیت کشور ترکیه

جمعیت شهرهای ترکیه تقریبا اندازه جمعیت ایران و حدود هشتاد میلیون نفر است. همان طور که گفته شد ایران و ترکیه به لحاظ فرهنگی دارای شباهت‌های بسیاری زیادی هستند. به همین دلیل ایرانیان در ترکیه دچار شوک فرهنگی نمی‌شوند و می‌توانند به راحتی زندگی کنند.

اقتصاد اصلی ترکیه را صنعت توریست و کشاورزی می‌چرخاند. در نتیجه اینکه اگر در زمینه مهندسی کشاورزی درس خوانده باشید یا رشته شما آموزش زبان باشد؛ می‌تواند به راحتی در ترکیه کار پیدا کنید. البته بهتر است که کمی ترکی بدانید، زیرا مردم عادی در ترکیه تمایلی ندارند انگلیسی صحبت کنند.

ایرانی‌ها عمدتا به سه شیوه سرمایه گذاری، تحصیلی یا کار اقامت ترکیه را می‌گیرند. شما می‌توانید قبل از هر گونه اقدام رسمی، به مدت کوتاهی به صورت توریستی در این کشور زندگی کنید. هزینه زندگی به مدت یک ماه در ترکیه مبلغ پانصد تا ششصد دلار است.

استانبول باشکوه

استانبول، زیباترین شهر دنیا

استانبول باشکوه از محبویترین شهرهای ترکیه برای زندگی می‌باشد. بزرگترین شهر اروپا، مهد تمدن و مکان جادویی که آسیا و اروپا در اینجا با یکدیگر دیدار می کنند. هزاره های تاریخ، سنت، فرهنگ و هنر در این شهر شلوغ جمع شده است. هر شخصی باید حداقل یک بار در طول زندگی خود سفر به این سرزمین مجذوب را تجربه کند.

این شهر نه تنها در خود ترکیه، بلکه به عنوان یکی از زیباترین شهرها در جهان شناخته شده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این شهر بیش از ۱۰۰۰ سال پایتخت امپراتوری روم و عثمانی بوده است. همچنین به مدت چهار قرن به عنوان قلب تپنده اسلام به شمار می‌رفت.

اینجا پایتخت ترکیه نیست اما، در شاهراه تجاری اروپا و آسیا است. به همین دلیل به یکی از محوری‌ترین محل‌های معاملات تجاری ترکیه تبدیل شده است. علاوه بر این، استانبول دارای تاریخ بسیار غنی و طبیعت بکر است. این شهر سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

اگر شما قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، قطعا استانبول می‌تواند گزینه مناسبی برای زندگی شما باشد. کافی است کمی زبان ترکی را چاشنی کارتان کنید تا به خوبی پیشرفت کنید.

این شهر به لحاظ فرهنگی و مذهبی نیز مترقی به حساب می‌آید. کافی است کمی در خیابان‌های استانبول قدم بزنید و شاهد زندگی مردم باشید. ببینید که مردم چگونه با دین‌های مختلف باهم کنار می‌آیند. این شهر پر جمعیت‌ترین شهر ترکیه است و یکی از بهترین گزینه‌ها برای زندگی یک فرد مهاجر به حساب می‌آید. از این رو استانبول را به عنوان بهترین شهر ترکیه برای اقامت معرفی می‌کنیم.

آنتالیا، از دیگر شهرهای ترکیه برای زندگی صنعتگران

شهر آنکارا پایتخت ترکیه است؛ این شهر در سال ۱۹۲۳ توسط آتاتورک به عنوان پایتخت انتخاب شد. اهمیت این شهر عمدتا به دلیل صنایع و کسب و کارهای فعال آن است. اگر تصمیم دارید که شرکتی را احداث کنید، یا تصمیم به کار صنعتی یا تجاری دارید، شهر انکارا را برگزینید. این شهر دارای امنیت بسیار بالایی است و میزان جرم جنایت در آن به شدت پایین است.

علاوه بر جنبه‌های اقتصادی و صنعتی، این شهر جاذبه‌های تاریخی بسیار جذاب و دیدنی دارد. قلعه آنکارا که به دو قرن قبل از میلاد مسیح تعلق دارد، برجسته‌ترین آن‌ها است. شاید بریتان جالب باشد که چرا نام پایتخت ترکیه را به عنوان دومین شهر خوب برای اقامت آوردیم. دلیل این است که بهترین شهر در این لیست، استانبول است و رتبه نخست را کسب می‌کند. در این فهرست رتبه دوم آنکارا جای می‌گیرد که خود از محبوبترین‌هاست.

آنتالیا، شهری مناسب گردشگری

آنتالیا، شهری مناسب گردشگری

سومین شهر در فهرست بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی، شهر آنتالیا است. شهری که در سواحل مدیترانه واقع شده است و سالانه بالغ بر یک میلیون گردشگر دارد. علاوه بر این، آنتالیا یکی از مقاصد محبوب ایرانیانی است، که برای تعطیلات به ترکیه سفر می‌کنند.

پس اگر کسب و کار شما به گونه‌ای است که معطوف به جامعه‌ ایرانی می‌شود، آنتالیارا انتخاب کنید. آنتالیا می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای اقامت شما باشد. برای مثال افرادی فعال در صنایع گردشگری و یا وکلای حقوقی که به ایرانیان خدمات می‌دهند، این شهر مناسب اقامتشان است.

شما می‌توانید اقامتتان را از این شهر و با هموطنان خود شروع کنید. بعد از مدتی آشنا شدن با شهر و شرایط زندگی، می‌توانید کسب و کارتان را توسعه دهید.

همچنین شما می‌توانید زندگی با کیفیتی را در این شهر تجربه کنید. زیرا هر زمان که اراده کنید، می‌توانید در ساحل آبی و پارک‌ها قدم بزنید و غذای تازه دریایی میل کنید. از بهترین‌های آنتالیا شب‌های آن است، که به زنده بودنش مشهور است.

همچنین شرایط خرید ملک در این شهر در مقایسه با سایر شهرهای ترکیه بی‌نظیر است.

بورسا؛ شهری سبز و تاریخی

اگر به دنبال یک شهر آرام و با اصالت در بین شهرهای ترکیه برای زندگی هستید، بورسا عالی است. این شهر در نزدیکی دریای مرمره واقع شده و چهارمین شهر پر جمعیت ترکیه به حساب می‌آید. بورسا عمدتا به دلیل طبیعت سبز، پارک‌های جنگلی و ارتفاعات سر به فلک کشیده‌اش معروف شد. این شهر به لحاظ تاریخی نیز بسیار غنی بوده و قبل از استانبول، پایتخت امپراتوری عثمانی بوده است. به همین دلیل در این شهر مساجد و بناهای مذهبی بسیار زیادی وجود دارد.

عمده فعالیت‌های اقتصادی این شهر در زمینه صنعت خودروسازی، تجارت پارچه و رستوران‌داری است. اگر دلیل اصلی مهاجرت و سفر شما رسیدن به آرامش، طبیعت و غذای لذیذ می‌باشد؛ پیشنهاد عالی داریم. میتوانیم شهر اصیل بورسا را به شما پیشنهاد دهیم که برای شما بهترین مقصد است.

مالاتیا یا ملطیه از دیگر شهرهای ترکیه؛ محبوب و مدرن

مالاتیا یا ملطیه از شهرهای ترکیه

مالاتیا یا ملطیه در نزدیکی مرز ایران واقع شده است، که دارای قدمت چند هزارساله می‌باشد. این شهر دارای ارتفاعات بلند و سرسبزی بوده که توجه خیلی از مهاجران به خود جلب نموده است. مالاتیا مثل بسیاری از دیگر شهرهای ترکیه از دوره رومی به دست ترک‌ها افتاده است.

در این شهر باغداری و پرورش زرد آلو به شدت محبوب بوده است. به جرأت می‌توان گفت که بالغ بر هشتاد درصد مصرف میوه در کل ترکیه را این شهر تامین می‌کند.

در کل اگر به دنبال یک شهر با امکانات زیاد در نزدیکی مرز ایران هستید، ملاتیا انتخاب بجا و درستی است.

ازمیر؛ از شهرهای ترکیه برای زندگی ساحلی

ازمیر سومین شهر پرجمعیت ترکیه به حساب می‌آید، قدمت این شهر به هشت هزار سال پیش برمی گردد. با قدم زدن در آن شهر شما می‌توانید شاهد بناهای تاریخی هزاران‌ساله باشید و تاریخ را جلو چشمتان ببینید.

اما ازمیر دارای جاذبه‌های دیگری نیز می‌باشد. از آنجایی که شهر ازمیر بندری است باعث شده تا تجارت و فعالیت‌های اقتصادی با رونق بیشتری صورت بگیرد. با حساب کردن روی همین دو ویژگی می‌توان این گونه گفت، که ازمیر می‌تواند یک شهر کامل و دوست داشتنی برای زندگی باشد.

ازمیر زیبا، تاریخی و بندری است و به لحاظ جمعیتی نیز یک کلانشهر به حساب می‌آید. پس اگر به فکر تجارت دریایی هستید یا زندگی ساحلی را دوست دارید، در ازمیر زندگی‌تان را آغاز کنید.

ساکاریا؛ شهری رو به رشد برای سرمایه‌گذاری

ساکاریا؛ شهری رو به رشد برای سرمایه‌گذاری

یکی از شهرهای رو به پیشرفت ترکیه در کمترین زمان محسوب می‌شود. این شهر در کرانه غربی رودخانه ساکاریا واقع شده است. به دلیل مجاورت آن با منبع آب شیرین، کشاورزی در این شهر رونق بسیار خوبی داشته است.

سارکاریا نیز مانند بسیاری از شهرهای ترکیه به لحاظ تاریخی کاملا غنی است. اما به دلیل حضور کارخانجات صنعتی و دانشگاه‌های دولتی، در مسیر پیشرفت و ترقی قرار گرفته است.

جالب است بدانید که ساکاریا در مسیر خط ریلی استانبول و آنکارا قرار دارد . آب و هوای این شهر نیز بسیار مطبوع است و دارای تابستانی دلپذیر و زمستانی معتدل است. اگر به دنبال شهری رو به رشد برای سرمایه‌گذاری هستید، ساکاریا می‌توند برای شما گزینه مناسبی باشد.

موغلا یکی از شهرهای ترکیه برای زندگی؛ تلاغی جنگل و دریا

این شهر در حقیقت تلاغی جنگل و دریا است. این شهر بیش از هزاران متر ساحل دارد و به لحاظ میزان همسایگی با دریا در ترکیه رکورددار است. از نظر جغرافیایی این شهر در جنوب غربی ترکیه واقع شده و به دلیل آب و هوای معتدلی که دارد گردشگران بسیاری مجذوب آن هستند.

این منطقه در قرن چهارم بسیار مورد علاقه امپراتورها بوده است. بدروم که در نزدیکی این شهر قرار گرفته، زادگاه تاریخ‌نویس مشهور هرودوتس می‌باشد.

اگر توان مالی خوبی داشته باشید، موغلا می‌تواند یک شهر رویایی برای گذراندن زندگی باشد. در این شهر شاهد سنت‌های خالص ترکی، یک ساحل مدیترانه‌ای، جنگل‌های انبوه، بناهای تاریخی و خیلی از چیزهای دیگر هستید. این شهر لقب بهترین را در بین شهرهای ترکیه ازلحاظ زندگی به خود اختصاص داده است.

یالوا،؛ محبوب آتاتورک

یالوا،؛ محبوب آتاتورک

یالوا به لحاظ جغرافیایی در شمال غربی ترکیه و در مجاورت دریای مرمره است. این شهر دارای منظر زیبا، پیست‌های اسکی و زمین‌های دوچرخه سواری مناسب در کنار بناهای تاریخی است.

این شهر در بین دیگر شهرهای ترکیهبرای زندگی، به شدت مورد علاقه آتاتورک بوده است. آتاتورک سال‌های آخر زندگی خودش را در این شهر گذراند و از آن به عنوان شهر مورد علاقه‌اش نام برد.

استان آیدین؛ از شهرهای ترکیه برای زندگی و سرمایه‌ گذاری

استان آیدین در منطقه اژه‌ای ترکیه قرار گرفته و شهرهای زیبایی همچون کوش آداسی را در خود جای داده است. این شهر دارای قصه تاریخی چند هزارساله بوده و هرساله گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند. در سال‌های اخیرا، این شهر پذیرای مهاجران بسیاری که عمدتا اروپایی هستند، بوده است.

دلیل اصلی انتخاب این شهر، فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری، زیبایی طبیعی و ارائه‌ امکانات درجه یک با قیمت‌های مناسب است. به لحاظ تجاری نیز همچنین به ازمیر نزدیک است و شرایط نسبتا قابل قبولی دارد. افرادی که مشکلات اقتصادی ندارند، می‌توانند در این استان اقامت داشته باشند و با آرامش زندگی کنند.

جالب است بدانید که در زبان انگلیسی به استان آیدین لقب بریتنیای کوچک را داده‌اند. دلیل آن جمعیت نسبتا زیادی انگلیسی و ایرلندی است که آیدین را برای زندگی انتخاب کرده‌اند.

مانیسا؛ شهری برای صنعتگران

مانیسا؛ شهری برای صنعتگران

مانسیا یکی دیگر از استان‌های ترکیه است، که در مجاورت شهر آیدین است. این استان دارای آب و هوای مدیترانه‌ای می‌باشد و از دیرباز بسیار مورد اهمیت بود. این محبوبیت به گونه‌ایست که امپراتورهای عثمانی برای تمرین قدرت و حکمرانی، ولیعهدهای خود را به این شهر می‌فرستادند.

در مانیسا اکنون کارخانجات وستل در زمینه لوازم منزل و تجهیزات دفاعی فعالیت دارند. به همین دلیل این شهر بیشتر جنبه صنعتی و تجاری به خود گرفته و برای صنعتگران از بین دیگر شهرهای ترکیه برای زندگی مناسب است. این شهر در سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ بیشترین نرخ جذب سرمایه در جهان را به خود اختصاص داده است.

بنابراین برای صنعتگران یا کسانی که به کار صنعتی علاقه‌مندند، قطعا این شهر می‌تواند برایشان بهترین گزینه باشد.

قیمت تور ترکیه

گفتیم در این میان هم از قیمت تور ترکیه برایتان بگوییم، هرچند که ممکن است در این عنوان نگنجد. اما ممکن است برایتان سوال باشد که قیمت تور ترکیه چقدر هزینه‌بر است.

قیمت تور ترکیه نیز متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله به مدت زمان تور، فصل سفر، هوایی یا زمینی بودن سفر، کیفیت و درجه هتل و بسیاری از عوامل دیگر.

همواره دلتابان در خدمت مسافران بوده و بهترین خدمات را به آنها ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت دلتابان از آخرین تورها، پروازها و وضعیت هتل‌ها مطلع شوید. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

حال که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید؛ توانستید یک شناختی نسبت به شهر مورد نظرتان پیدا کنید. یا اینکه شهری را برای محل زندگی برگزینید و مهاجرتی موفق را تجربه کنید. امیدوارم مطالب فوق برایتان مفید واقع شود.

نظرات کاربران