جاذبه های تفریحی آنکارا

بهترین جاذبه های تفریحی آنکارا

فهرست مطالب

جاذبه های آنکارا

هدف از مسافرت رفتن گشت و گذار و جستجو در مکان های تفریحی میباشد.  در مسافرت به شهر ها و کشور های مختلف باید به دنبال شناسایی مکان ها و بهترین جاذبه های تفریحی بود. انکارا یکی از شهرهایی میباشد که طرفداران زیادی دارد و همه ساله مسافران فراوانی برای تماشای مکان های تاریخی و بهترین جاذبه های تفریحی آنکارا عازم انجا شده و به تفریح میپردازند.

معروفترین و بهترین جاذبه های تفریحی آنکارا

شناخت و دسته بندی جاذبه های تفریحی در وقت و زمان شما برای گردش صرفه جویی کرده و بجای صرف وقت برای تصمیم گرفتن به اینکه کجا بروید زمان خود را صرف گشت گذار خواهید کرد.

 

موزه تمدن های اناتولی

 

موزه تمدن های اناتولی

 یکی از مکان های جذابی که به جرات میتوان از بهترین جاذبه های تفریحی در انکارا دانست موزه تمدن های اناتولی میباشد.  این موزه یکی از  بهترین مکان ها برای شناخت بافت پیچیده تاریخ ترکیه است. شما در این موزه  اثار نمایشی و اثار باستانی و نشانی از مکان های تاریخی که در ترکیه وجود را میتوانید بشناسید. 

در قسمت مرکزی این مجموعه نقش هایی برجسته و مجسمه هایی است و  سایر قسمت های این موزه شما را به دوره های تاریخی و عصر برنز و آشور میبرد و قطعا سفری پر هیجان به قسمتی از تاریخ خواهد بود.

مقبره انت کبیر از جاذبه های تفریحی آنکارا

یکی دیگر از جاذبه های تفریحی آنکارا که میتوان در ان لحظاتی شاد و سرخوش داشت مقبره انت کبیر یا ارامگاه اتاتورک است  مصطفی کمال بنیانگذار ترکیه مدرن است.

این مقبره با سنگ مرمر و فضایی عالی در قسمت بالای شهر قرار دارد. مجموعه ای بزرگ که ارامگاه بخش کوچکی از این مجموعه را تشکیل میدهد و در سایر قسمت ها موزه ها و سالن های تشریفاتی قرار دارد. دیدن این مقبره که از بهترین جاذبه های تفریحی در انکارا است دو ساعت زمان لازم است.

موزه باستان شناسی و هنرهای اریتمان

یکی دیگر از جاذبه های تفریحی آنکارا موزه باستان شناسی این کشور است که مجموعه ای حیرت انگیز از آثار باستانی رومی، عصر برنز، هیتی و بیزانس است که در طول سال های فراوان توسط بازرگانان و علاقه مندان باستان شناسی ترکیه در این مرکز جمع اوری شده است.

طراحی این نمایشگاه به صورتی است که خلاقیت با چشم را برای داستان پردازی و نمایش های چند رسانه ای مناسب کرده است. در این موزه شما میتوانید تعداد زیادی جواهرات و مجموعه بسیار زیادی از سکه های عظیم لوح های قدیمی و کمربندی تزئین شده اما پر بها را مشاهده کنید.

 ارگ یکی از بهترین جاذبه های تفریحی آنکارا

یکی از قدیمی ترین مکان هایی که در انکارا میتوانید به دیدن ان بروید ارگ هست. این بنا که با دیوارهایی از قرن هفتم کشیده شده و خیابان های پیچ در پیچ و مارپیچ و هزارتوی ان به قرن نهم میلادی میرسد. قطعا دیدن این مکان خالی از لطف نیست و مکانی جذاب  و خاص است که شما را به دوره ای با شکوه میبرد.

 موزه مردم نگاری

یکی دیگر از مکان هایی که حتما باید به دیدن آن بروید و از جاذبه های تفریحی آنکارا محسوب میشود موزه مردم نگاری این شهر است. این ساختمان در سال۱۹۷۲ساخته شد ابتدا به عنوان مقبره آتاتورک استفاده می شد. زمانی که مقبره اتاتورک ساخته شد، این مقبره و موزه مردم نگاری با مجموعه هایی کوچک بود. مجموعه های هنری و میراث فرهنگی ترکی که در این موزه به نمایش گذاشته می‌شود و بسیار عالی زیبا و جذاب میباشند.

در قسمت ورودی این موزه مردم نگاری شما می توانید یک فضای آرام و زیبا از آرامگاه آتاتورک عکس هایی از  مراسم تشییع جنازه و همچنین عکس های دیگری بر در و دیوار این موزه تماشا کنید و با قسمتی از تاریخ موزه و یا خاکسپاری مراسم تشییع آتاتورک آشنا شوید. در سمت چپ سالنی وجود دارد که شما می‌توانید سرامیک‌های سلجوقی، جواهرات آناتولی، مجموعه‌ای بسیار زیبا از کارهای چوبی و  منبت کاری شده و یا حتی منبرهای بسیاری و درب های مساجد که منبت کاری شده و آثار بسیار زیبای منبت کاری شده را مشاهده کنید.

جاده شیر

در میدان منتهی به یک به جاده در طول ۲۶۲ متری آن مجسمه شیر های زیادی قرار گرفتند و دو شیر که  چمباتمه زده اند راه ورودی را مشخص می کنند. در سمت راست یک مدل برای مقایسه و کیوسکی برای راهنمایی و فروش صوتی وجود دارد که شما می توانید در آنجا راهنمایی شده و می‌توانید مسیر را طی کنید. جاده را می‌توان یکی از بهترین جاذبه های تفریحی در آنکارا دانست. علاوه بر اینکه مجسمه های بسیار زیادی در آن وجود دارد می‌توان زیبایی‌های خاص و جذابی را مشاهده کنید.

[cn-suggest-posts sts=”اطلاعاتی درباره هزینه های سفر به آنکارا” stl=”https://deltaban.com/ankara-travel-expenses/” sbs=”تور آنکارا” sbl=”https://deltaban.com/ankara-tours/”]

موزه نقاشی و مجسمه سازی از جاذبه های تفریحی آنکارا

یکی دیگر از آثار که از بهترین جاذبه های تفریحی در انکارا است و می توانید در آن لحظات خوشی را بگذرانید و هنرهای زیبایی ببینید به ویژه اگر به هنر نقاشی و هنرهای معاصر علاقمند هستید موزه نقاشی و مجسمه‌سازی می باشد.

موزه نقاشی و مجسمه‌سازی که هنر هنرمندان ترکیه را به نمایش می‌گذارد. صحنه های جنگ را از زاویه دید خبرنگاران و نقاشان نشان می‌دهد. تحولات هنری قرن نوزدهم و بیستم در ترکیه نیز در این موزه به نمایش گذاشته شده و هر کس به خوبی می تواند آنها را مشاهده کند و با قسمتی از تاریخ ترکیه هم قدم شود. هنر ترکیه و آثار نقاشی موجود در این نمایشگاه نشان می دهد که هنرهای ترکمن کم از اروپا و بیزانس نبوده و هم قدم با آن پیشرفتی بسیار عالی داشتند.

آتاکول

Atakule یک مجموعه بسیار عالی از بهترین جاذبه های تفریحی آنکارا حساب می‌شود. این برج  در سال ۱۹۸۹ افتتاح شده یک پروژه ارتباطی و مشاهداتی با ارتفاع ۴۱۰ پا می باشد. آتا به معنای جدول  و کول به معنای برجسته و برگرفته از اتاتورک بنیانگذار و رئیس جمهور ترکیه بودند. این مجموعه که مجموعه تفریحی مشاهداتی میباشد با سایتی باز همه  مسافران و بازدیدکنندگان می‌توانند از آن بازدید کنند.

علاوه بر این  شما می‌توانید در ارتفاع شهر را رصد کنید و تمام نمایی های زیبای شهر را ببینید. علاوه بر این شما میتوانید به رستوران های متفاوت آن بروید و علاوه بر غذا خوردن و تفریح کردن اوقات خوشی را نیز در آن جا بگذرانید. در این مجموعه یکی از بهترین جاذبه‌های تفریحی در آنکارا است شما می توانید در رستوران گردان که ۳۶۰ درجه می چرخد تمام شهر را بدون اینکه از جای خود تکان بخورید و صندلی خود را ترک کنید را رصد کنید.

پارک گنچلیک

اگر با قطار به آنکارا سفر کنید قطعاً اولین چیزی که خواهید دید پس از اینکه از ایستگاه  خارج می‌شود پارک گنچلیک می باشد. پارکی با بیش از ۶۸ هکتار فضای سبز آب و هوای عالی، استخر روباز و قطار مینیاتوری، بیش از صد غرفه  که همه نوع  کالایی را می فروشند. شما در واقع نه تنها به یک مکان سر سبز میروید بلکه به یک به بازار خرید پر از مکان های تفریحی گردشی و پرجاذبه خواهید رفت.

نظرات کاربران