بهترین شهرهای فرودگاهی در جهان

بهترین شهرهای فرودگاهی در جهان

شهرهای فرودگاهی، واژه‌ای که این روزها بیشتر در بین مسافران رد و بدل می‌شود که از اهمیت زیادی نیز برخوردار است. به طور کلی، امروزه فرودگاه‌ها فقط مکانی برای نشست و برخواست هواپیماها نیستند بلکه رفته رفته به محلی که بیشتر به یک شهر شبیه است تبدیل شده اند.

شهرهای فرودگاهی همیشه به عنوان یکی از مهمترین مکان‌هایی هستند که مسافران در وهله اول سفرهای هوایی با آن روبرو می‌شوند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، فرودگاه ها نیز امکانات و خدمات متفاوتی را به مسافران ارائه می‌دهند که در نوع خود جذاب هستند. به همین منظور ما در این مقاله می‌خواهیم به معرفی بهترین شهر‌های فرودگاهی در جهان بپردازیم.

فرودگاه چانگی سنگاپور

بی شک یکی از جذابترین و متفاوت‌ترین فرودگاه‌های مسافربری در جهان، فرودگاه چانگی شهر سنگاپور است. این فرودگاه زیبا با ارائه‌ی امکانات و خدمات رفاهی منحصر به فرد توانسته در سال‌های اخیر لقب بهترین فرودگاه جهان را از آن خود کند. این در حالی ست که فرودگاه چانگی توانسته در حدود 100 خط هوایی از 320 شهر و 80 کشور از اقصی نقاط دنیا را در برنامه‌ی پروازی خود جای بدهد. جالب است بدانید که در هر 90 ثانیه، یک پرواز در این فرودگاه انجام می‌شود که در نوع خود منحصر به فرد است. همچنین وجود 3 ترمینال مسافربری بزرگ در فرودگاه چانگی باعث شده که سالانه ظرفیت تردد بیش از 66 میلیون مسافر را داشته باشند.

فرودگاه چانگی سنگاپور

فرودگاه اینچئون کره جنوبی

فرودگاه اینچئون در کره جنوبی از دیگر فرودگاه های ممتاز در آسیا و البته در جهان است که به خاطر خصوصیات جذاب خود توانسته در نزد مسافران جای خوش کند. جالب است بدانید در سال ۲۰۱۸ این فرودگاه نه تنها به عنوان دومین فرودگاه برتر جهان شناخته شد بلکه از نظر کارکنان نیز رتبه اول بهترین کارکنان فرودگاهی جهان را به دست آورد.

فرودگاه بین المللی مونیخ آلمان

فرودگاه بین المللی مونیخ نیز یکی دیگر از بهترین شهرهای فرودگاهی در جهان محسوب می‌شود. این فرودگاه به خاطر تمیزی و زیبایی والبته امکانات عالی توانسته به این مهم دست یابد. همچنین وجود فروشگاه‌های بزرگ، رستوران‌ها، نانوایی‌ها، اینترنت پر سرعت رایگان، پارک، زمین بازی، اتاق استراحت و… باعث شده که از نظر مسافران، فرودگاهی محبوب شناخته شود. شهر مونیخ در فاصله‌ی 40 دقیقه‌ای از این فرودگاه قرار گرفته که با مترو نیز می‌توان به آن رسید.

فرودگاه بین المللی زوریخ سوئیس

فرودگاه بین المللی زوریخ، فرودگاهی مدرن و شیک در قلب اروپاست. این فرودگاه زیبا با داشتن فروشگاه های بزرگ شکلات، سالنهای استراحت و نبود تاخیر در انجام پروازها توانسته در لیست بهترین شهرهای فرودگاهی در جهان قرار گیرد. از جمله امکانات متفاوت و منحصر به فرودگاه بین امللی زوریخ می‌‍توان به وجود مهد کودک اشاره کرد. به همین منظور کسانی که با فرزندان خود سفر می‌کنند، می‌توانند کودکان را تا ساعاتی سرگرم کنند.

فرودگاه بین المللی زوریخ سوئیس

فرودگاه بین المللی هیترو لندن

فرودگاه هیترو لندن با ظرفیت جابجایی بیش از8 میلیون مسافر در سال، یکی از بهترین شهر های فرودگاهی در اروپاو جهان شمرده می‌شود. سرعت بالا در ارائه ی خدمات، وجود 5 ترمینال جذاب، کارکنان مجرب، رستوران های با کیفیت، نمازخانه و کلیسا، منظره‌ی زیبا به سمت شهر و همچنین امنیت بالا از مهمترین نکاتی است که توانسته این فرودگاه را در جمع بهترین فرودگاه‌های جهان جای دهد.

فرودگاه بین المللی حمد، دوحه قطر  

فرودگاه بین المللی حمد در دوحه قطر نیز از دیگر بهترین شهرهای فرودگاهی در جهان به حساب می آید. طراحی زیبا و مجلل در ساخت، باعث شده که این فرودگاه در سالهای اخیر عناوینی همچون بهترین فرودگاه در خاورمیانه، بهترین فرودگاه با میزبانی از ۳۰ الی ۴۰ میلیون نفر مسافر و بهترین کارکنان فرودگاهی در خاورمیانه در سال ۲۰۱۹ را از آن خود کند.

فرودگاه بین المللی فرانکفورت آلمان

فرودگاه بین المللی فرانکفورت آلمان همواره به عنوان یکی از شلوغ ترین و هوشمندترین شهرهای فرودگاهی در جهان به شمار می‌رود. البته این شلوغی‌ها هرگز باعث نشده که نظافت در آن خدشه دار شود. برای همین یکی از مهمترین نقاط قوت این فرودگاه مدرن و هوشمند، رعایت نظافت و پاکیزگی در آن است. همچنین مسافران از این شهر فرودگاهی می‌توانند با پرداخت 5 یورو به مرکز شهر فرانکفورت دسترسی پیدا کنند.

فرودگاه بین المللی فرانکفورت آلمان

فرودگاه بین المللی چوبو سنترایر ژاپن

فرودگاه بین المللی چوبو سنترایر یا بهتر بگوییم فرودگاه مرکزی ژاپن که در جزیره ای در نزدیکی شهر ناگویای قرار گرفته، در لیست بهترین شهرهای فرودگاهی در جهان جای دارد. این فرودگاه با خدماتی رفاهی متمایز، نبود تاخیر در انجام پرواز و نظم بالای کارکنان توانسته به این لقب بسیار مهم دست یابد.

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ با بهره‌مندی از امکاناتی مانند رستورانهای درجه یک و انجام پرواز هبیش از 180 نقطه ازجهان، از دیگر شهرهای فرودگاهی برتر در جهان و البته بهترین فرودگاه شرق آسیا است. زیبایی در طراحی، انجام به موقع پروازها و سرعت بالای خدمات رسانی ازجمله عواملی است که این فرودگاه را در بین بهترین فرودگاه های جهان قرار داده است.

در آخر باید بگوییم که شهرهای فرودگاهی با خدمات و امکانات متمایزی که به مسافران ارائه میدهند، سعی دارند فرودگاه‌ها را به مکانی متفاوت و جذاب تبدیل کرده تا مسافران در آنجا احساس راحتی کنند. پیشنهاد میشود در صورت سفر و خرید تور اروپا و یا تور آسیا شما هم از خدمات منحصر به فرد این شهرهای فرودگاهی بهره‌ مند شوید.

نظرات کاربران