فرودگاه بین المللی برلین تگل
24 آذر 1397
برلین

خدمات فرودگاه بین المللی برلین تگل

 معرفی فرودگاه بین المللی برلین تگل

شهر برلین پایتخت آلمان و بزرگ ترین شهر این کشور می باشد. این شهر هر ساله شاهد حضور گردشگران و مسافرین زیادی است که این افراد از فرودگاه بین المللی برلین تگل استفاده می کنند تا به این شهر رفت و آمد داشته باشند. فرودگاه بین المللی برلین تگل در منطقه شمالی رینیکندورف برلین واقع شده است. این فرودگاه در فاصله بسیار نزدیکی از شهر قرار دارد و از فرودگاه شونفلد برلین بزرگتر می باشد. مسافرین این فرودگاه می توانند از اتوبوس های تندرو و تاکسی های خارج فرودگاه برای رسیدن به شهر استفاده کنند.

 

 فرودگاه بین المللی برلین تگل

فرودگاه بین المللی برلین تگل

فرودگاه بین المللی برلین تگل اولین فرودگاه بین المللی برلین می باشد. این فرودگاه به نام اوتو لیلینتال نام گرفته است و چهارمین فرودگاه پر رفت و آمد در آلمان می باشد. یعنی چیزی حدود 20.000.000 مسافر در سال 2017 در آن حضور داشته اند. فرودگاه بین المللی قطب اصلی شرکت های هواپیمایی یورو وینگز می باشد و همچنین پایگاه اصلی ایزی جت و جرمنیا است. این فرودگاه پروازهایی را به چند مقصد تفریحی داخلی و بین شهری و همچنین مسیرهای بین قاره ای و بین المللی انجام می دهد. فرودگاه بین المللی برلین تگل به دلیل ساختمان ترمینال اصلی شش گوشه ای خود در اطراف یک میدان باز مشهور و شناخته شده است که فاصله حرکت از هواپیما تا خروجی ترمینال را 30 متر می کند. این فرودگاه نقش مهمی برای پروازهای هوایی شهر برلین بر عهده دارد.

 

 فرودگاه بین المللی برلین تگل

 

ترمینال های فرودگاه بین المللی برلین تگل

این فرودگاه بین المللی 5 ترمینال مسافربری دارد که به صورت ردیفی در یک دایره قرار گرفته اند. اولین ترمینالی که در زمان حضور در فرودگاه بین المللی با آن روبرو می شوید، ترمینال C و یا همان سی می باشد.

ترمینال A: بزرگترین ترمینال فرودگاه برلین تگل، ترمینال A می باشد که به صورت شش گوش ساخته شده است و یک پارکینگ کوتاه مدت در مرکز خود دارد. این ترمینال توسط جاده ای محاصره شده است که دسترسی به منطقه ناامن ترمینال نیز دارد. این ترمینال در مجاورت ترمینال های B و E قرار دارد. بولوارد تگل که در مقابل ترمینال A قرار دارد، اطلاعات و خدمات دیگری را به مسافرین ارائه می دهد.

 

 فرودگاه بین المللی برلین تگل

 

سایر ترمینال های فرودگاه بین المللی برلین تگل

ترمینال B در این فرودگاه شامل یک ترمینال کوچک با چند گیت می باشد که در ارتباط با ترمینال A قرار دارد و نزدیک به گیت ای صفر می باشد. ترمینال C در قسمت شمال شرقی برج پرواز قرار دارد. این ترمینال به دو بخش تقسیم می شود. هر کدام از این بخش ها، قسمت تحویل چمدان و گیت های مخصوص خود را دارند.

ترمینال D در جنوب ترمینال E قرار دارد و اخیرا در حال بازسازی می باشد و دارای چند گیت است. در ابتدا از این ترمینال برای پارک خودروها استفاده می شد. این فرودگاه در شب نیز فعالیت می کند. ترمینال E یک ترمینال کوچک در بین دو ترمینال A و D است. دو در خروجی دارد.

 

Berlin

 

دسترسی به فرودگاه تگل

همانطور که گفته شد این فرودگاه یکی از فرودگاه های برلین است. فرودگاه بین المللی برلین تگل در فاصله 8 کیلومتری از مرکز برلین قرار دارد و در ناحیه شمال غرب شهر واقع شده است. دسترسی به این فرودگاه بسیار راحت و ساده می باشد، چرا که به شهر برلین نزدیک است و مسافرین به راحتی می توانند به آن رفت و آمد داشته باشند. بعد از 25 دقیقه رانندگی می توان به مرکز شهر دسترسی داشت.

 

خدمات فرودگاهی تگل

خدمات مختلفی در فرودگاه برلین تگل برای مسافرین و گردشگران مهیا می باشد. این خدمات شامل اطلاعاتی مانند خدمات وی آی پی، اینترنت، پاسخگویی و رفع مشکلات مسافرین و خرید سوغاتی است. این خدمات به همه مسافرین داده می شود و تمامی افراد سعی خود را می کنند که مسافران از پرواز و حضور خود در فرودگاه لذت ببرند. یکی از بهترین خدمات وجود کابین های خواب برای مسافرینی می باشد که از پرواز خود جا مانده اند و یا اینکه باید برای پرواز خود منتظر بمانند.

فرودگاه بین المللی بهترین خدمات مسافربری را برای مسافرین و گردشگران این شهر ارائه می دهد. حضور در شهر برلین یک فرصت بیاد ماندنی در شهر برای مسافرین می باشد که می توانند از جاذبه های آن دیدن کنند. اگر می خواهید با جاذبه های شهر برلین آشنا شوید، می توانید وارد سایت دلتابان شوید و با تمامی جاذبه های این شهر تاریخی و مدرن آشنا شوید و یک تصمیم عالی برای سفر خود بگیرید.  

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران