13 شهریور 1398
جاذبه گردشگری

پلالکساندرسوم یکی از زیباترین پل های دنیا

فهرست مطالب

پلالکساندرسوم :

پلالکساندرسوم در شهر پاریس قرار دارد و به عنوان یکی از نگین های زیبایی این شهر شناخته می شود. یکی از مهمترین نمادهای شهر پاریس بعد از برج ایفل پلالکساندرسوم می باشد، در اصل باید بدانید این بنا در شهر پاریس بسیار شهرت دارد و افراد زیادی که به کشور فرانسه می روند از پل الکساندر سوم در پاریس دیدن می کنند. زمانی که شما شهر پاریس را در اینترنت جستجو می کنید نام این دو بنا یعنی برج ایفل و پل الکساندر سوم فرانسه را می توانید مشاهده کنید.

یکی از زیباترین پل های جهان 

پل الکساندر سوم پاریس یکی از زیباترین پل های ساخته شده ای می باشد که بر روی رودخانه قرار گرفته است. شا زمانی که بر روی پلالکساندرسوم راه می روید مجسمه های متعددی را مشاهده می کنید. این مجسمه ها را برای اینکه این پل زیباتر شود و چشم انداز بی نظیری داشته باشد در روی پل ساخته اند. شما زمانی که بر روی این پل باشید می توانید مناظر بسیار زیبای شهر پاریس را مشاهده کنید. بسیاری از افرادی که به عکاسی علاقه دارند می توانند با ایستادن بر روی این پل عکس های جالبی بگیرند.برای اینکه اطلاعات شما در موردپلالکساندرسوم بیشتر باشد در ادامه برخی از ویژگی های آن را بیان می کنیم.

پلالکساندرسوم :
ویژگیهای پلالکساندرسوم :

همانطوری که می دانید رود سن یکی از پرآب ترین رودهای کشور فرانسه به شمار می رود. این رود درست از وسط شهر پاریس رد می شود. پل های گوناگونی روی این رودخانه ساخته شده است که یکی از معروف ترین این پل ها پلالکساندرسوم می باشد. ساخت این پل مربوط به سال 1896 می باشد، و هدف اصلی از ساخت آن این بود که می خواستند عبور و مرور گردشگران و بومیان را آسان تر کنند. امروزه بیشتر گردشگرانی که به شهر پاریس می روند زمانی که می خواهند از خیابان شانزلیزه به سمت برج ایفل بروند باید از روی پل رد شوند.

[cn-suggest-posts sts=”موزه عطر فراگونارد پاریس” stl=”https://deltaban.com/attraction/fragrance-perfume-museum-paris/” sbs=”رزرو هتل” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

دوچرخه سواری

پلالکساندرسوم دارای دو لاین برای دوچرخه سواران، دو لاین برای اتومبیل ها و دو لاین برای افرادی که پیاده روی می کنند می باشد. تعداد این لاین ها بر روی پل نشانگر بزرگی و عظمت آن می باشد که در هیچ شهری در دنیا وجود ندارد. زمانی که شما به این پل نزدیک تر شوید زیبایی های آن را بیشتر مشاهده خواهید کرد. البته باید بدانید تنها دلیل ساخت پل الکساندر سوم در پاریس برای رفت و آمد راحت نبوده است، بلکه یکی دیگر از دلایل مهم آن برگزاری نمایشگاه بزرگ یونیورسل هم بوده که در سال 1900 برگزار شد.

این نمایشگاه یکی از مهمترین رویدادهای تاریخ اروپا به شمار می رود و شهرت بسیاری نیز دارد. کسانی که سازنده این پل بودند، می خواستند با ساخت این پل نمادی از تاریخ و معاصر هنر فرانسوی ها را در شهر پاریس داشته باشند، به همین دلیل سعی کردند به بهترین نحو ممکن این پل را بسازند. در ساخت پل الکساندر سوم فرانسه دقت و ظرافت بیش از حدی به کار رفته است، این دقت و ظرافت به حدی می باشد که در فرانسه از آن به عنوان موزه روباز یاد می کنند. علت نام گذاری پلالکساندرسوم :

علت نام گذاری پلالکساندرسوم

علت نام گذاری این پل در کشور فرانسه به افتخار الکساندر سوم بوده است. بیشتر مردم فرانسه به الکساندر سوم علاقه بسیاری دارند، چرا که او فرید صلح طلب بوده و روابط بین روسیه و فرانسه را بسیار بهبود بخشیده است. به همین دلیل در زمان ساخت این پل به افتخار الکساندر سوم نام او را بر روی آن گذاشتند.تاریخچه پلالکساندرسوم :

ویژگی های پلالکساندرسوم :

همانطوری که بیان کردیم پلالکساندرسوم یکی از معروف ترین پل های دنیا به شمار می رود. طول این پل 160 متر و عرض آن 40 متر است، البته دارای یک قوس بسیار بزرگی هم می باشد. یکی از نکات بسیار جالبیکه در مورد این پل وجود دارد این است که هم برای عبور و مرور عابران پیاده و هم برای رفت و آمد ماشین ها مناسب است. وجود 4 عدد مجسمه برنزی بر روی این پل موجب شده است که با دیگر پل های این شهر تمایز داشته باشد.

مجسمه های روی این پل اسب های بالداری می باشند که در چهارگوشه پل بر روی پایه های بسیار بلندی نصب شده اند و شما از فاصله بسیار دور به راحتی می توانید آنها را مشاهده کنید. البته باید بدانید هر یک از این مجسمه ها سمبل اوضاع فرانسه در دوران ها خاص تاریخی می باشد. پل الکساندر سوم پاریس یکی از نمادهای شکوه و هنر می باشد که بین سال های 1896 تا 1900 ساخته شده است. هنرمندان و معماران بسیار معروفی در این سال ها برای تکمیل و ساخت این پل و مجسمه های روی آن کمک کرده اند.

[cn-suggest-posts sts=”خیابان های معروف پاریس” stl=”https://deltaban.com/attraction/famous-streets-paris/” sbs=”رزرو هتل ارزان” sbl=”https://cutt.ly/3rn1aS7″]

مهمترین مواردی که در ساخت پلالکساندرسوم

یکی از مهمترین مواردی که در ساخت این پل مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است مکان ساخت آن می باشد. این پل را به گونه ای ساخته اند که از یک سو رو به بزرگترین بانک شهر می باشد و از سوی دیگر رو به روی قصر بزرگ شهر پاریس قرار گرفته است. برای اینکه شما به راحتی بتوانید بر روی این پل بروید می توانید هم از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید و هم اینکه وسیله نقلیه شخصی داشته باشید. بسیاری از افراد بر روی این پل پیاده روی می کنند، با پیاده روی کردن بر روی این پل هم از مناظر زیبای شهر پاریس لذت خواهید برد و هم ورزش کرده اید.

ویژگی های پلالکساندرسوم :

مجسمه های این پل :

مجسمه هایی که بر روی این پل قرار گرفته است به رنگ طلایی می باشد و هر یک از آنها یکی از نمادهای شهر پاریس به شمار می رود. 4 عدد مجسمه بر روی این پل قرار دارد که ارتفاع هر یک از آنها 17 متر می باشد و آنها را در چهار گوشه پل قرار داده اند تا زیبایی پل بیشتر شود. پایه مجسمه های این پل به وسیله سنگ های مرمر تزئین شده شده است، البته گاهی اوقات در بدنه مجسمه ها هم می توانید این سنگ زیبا را مشاهده کنید. یکی از این مجسمه ها پگاس یا پگاز نام دارد که در اسطوره های یونانی به این مجسمه اسب بالدار جاودان می گفتند. این اسب یکی از همراهان بلفرون که یکی از قهرمان های اسطوره ای یونان به شمار می رفته بوده است.

تاریخچه این پل 

بر اساس اطلاعاتی که در مورد مجسمه های این پل وجود دارد، گفته می شود که این مجسمه ها نمادی از هنر، صنعت، تجارت و علم بوده است. مجسمه سازانی که این 4 مجسمه را برای این پل طراحی کرده اند هدفشان این بوده که نشان دهند این 4 عنصر در کشور فرانسه برای همیشه جاودان است. البته باید بدانید به غیر از این مجسمه های چندین مجسمه کوچک هم بر روی پل قرار دارد که آنها بیشتر جنبه تزئینی دارند.

معماری که در طراحی مجسمه های پلالکساندرسوم به کار رفته است سبک و سیاقی شبیه دوران رنسانس دارد. شما اگر بیشتر به چهره این مجسمه ها دقت کنید می توانید چهره لوئی چهاردهم که یکی از پادشاهان کشور فرانسه بوده است را تماشا کنید. یکی دیگر از اجزای دیدنی این پل وجود 30 تیر چراغ برق می باشد که شب های پاریس را بسیار زیباتر می کند

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران