جاذبه های گردشگری بارسلونا

جاذبه های گردشگری بارسلونا

آشنایی با جاذبه های گردشگری بارسلونا

بارسلونا نیز به­ عنوان یکی دیگر از شهرهای بزرگ اسپانیا شناخته شده و دارای جاذبه­ های گردشگری بسیاری است. در این شهر بزرگ جاذبه­ های بسیاری همچون کلیسای ساگرادا فامیلیا قرار دارد که به­ عنوان اثری ارزشمند یاد شده و قدمت آن به 100 سال قبل می­رسد. در ادامه قصد داریم برخی از آثار تاریخی و جاذبه ­های گردشگری بارسلونا را نام ببریم که باعث می­شود گردشگران و علاقه­ مندان به این شهر اسپانیایی بتوانند با آشنایی بیشتری وارد بارسلونا شوند.

جاذبه های گردشگری بارسلونا

 

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور لحظه آخری دبی هم میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشند. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور  جذاب سفر کنید.

ساگرادا فامیلیا از جاذبه های گردشگری بارسلونا

یکی از مهم­ترین جاذبه­ های گردشگری بارسلونا می­توان به کلیسای ساگرادا فامیلیا اشاره کرد که توسط آنتونی گائودی 100 سال قبل طراحی شده است. آنتونی گائودی یکی از معروف­ترین هنرمندان اسپانیایی است که در پانزده سال آخر عمر خود به طراحی و ساخت کلیسای ساگرادا فامیلیا پرداخته است. این کلیسا هرساله توسط گردشگران بین المللی بسیاری مورد بازدید قرار گرفته و براساس آمار ارائه شده هرساله 3 میلیون گردشگر این مکان را برای بازدید درنظر می­گیرند.

گردشگرانی که تمایل دارند در فصول شلوغ به بازدید از ساگرادا فامیلیا بپردازند باید بیشتر از 1 ساعت را برای بازدید در صف بمانند. ساخت کلیسای ساگرادا فامیلیا به ­عنوان یکی از پربازدیدتترین جاذبه ­های گردشگری بارسلونا نیمه تمام باقی مانده و خرید هر بلیط درواقع کمی است که باعث می­شود کار ساخت و اتمام این کلیسا تسریع یابد. به دلیل تامین هزینه ساخت از طریق منابع شخصی ساخت کلیسای ساگرادا فامیلیا به اتمام نرسیده و گردشگران از بنایی نیمه کاره بازدید می­کنند.

ساگرادا فامیلیا

آب­نمای جادویی از جاذبه های گردشگری بارسلونا

در شهر بارسلونا جاذبه ­های بسیاری وجود دارد که باعث می­شود افراد این شهر را برای بازدید انتخاب کنند. آب­نمای جادویی بارسلونا یکی دیگر از زیباترین جاذبه ­های گردشگری بارسلونا به شمار می­رود و رقص آب در این آب­نما هیجان بینندگان را برمی­ انگیزد. ترکیب نور و موسیقی به همراه حرکات آب باعث می­شود جادویی تماشایی به نمایش درآمده و افراد از دیدن این صحتنه لذت کافی ببرند. هرساله حدود 2.5 میلیون بازدیدکننده وارد بارسلونا شده و از این آب­نمای جادویی دیدن می­کنند.

گردشگرانی که تمایل دارند از آب­­نمای جادویی بارسلونا در زمستان بازدید کنند بهتر است بعدازظهر روزهای جمعه و شنبه را درنظر داشته باشند. در تابستان روزهای پنجشنبه تا شنبه برای بازدید از آب­نمای جادویی بارسلونا تعیین شده و افراد می­توانند در غروب تابستان نمایش نور و موسیقی را به تماشا بنشینند. افراد برای بازدید از آب­نمای جادویی بارسلونا به­ عنوان یکی از جاذبه­ های گردشگری بارسلونا هیچ هزینه­ای را پرداخت نخواهند کرد و تماشای آن رایگان است. البته گردشگران باید توجه داشته باشند که گاهی اوقات در این مکان نمایشگاه ­هایی برگزار می­شود که امر دسترسی به آب­نمای جادویی بارسلونا را غیرممکن می­کند.

آب­نمای جادویی بارسلونا

موزه پیکاسو یکی از جاذبه های گردشگری بارسلونا

یکی دیگر از جاذبه­ های گردشگری بارسلونا موزه پیکاسو است که در منطقه بورن واقع شده و آثار هنری و تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. نام این موزه از پیکاسو هنرمند معروف اسپانیایی برگرفته و اغلب آثار ارزشمند این هنزمند را در معرض دید عموم قرار می­دهد. پیکاسو از سال 1895 میلادی تا سال 1904 در شهر بارسلونا زندگی کرده و آثار بسیاری را ترسیم نموده است. بسیاری از آثار مشهور پیکاسو در این موزه قرار ندارد اما علاقه­مندان به این نقاش می­توانند بیشتر از 4000 نقاشی و اثار پیکاسو را در این موزه تماشا کنند.

موزه پیکاسو

خیابان لارامبلا از جاذبه های گردشگری بارسلونا

خیابانی تاریخی در قلب بارسلونا واقع شده که طول آن بسیار زیاد بوده و تا بنای یادبودی که از کریستوفر کلمبوس در بارسلونا قرار دارد امتداد یافته است. طول این خیابان حدود 1.2 کیلومتر است و به تنهایی هیچ جذابیتی ندارد اما شلوغی و ازدحام جمعیتی که در آن وجود دارد نشان­دهنده شور زندگی در این شهر است. خیابان لارامبلا دارای فرعی­های متنوعی است که هر کدام از آن­ها نام مختلفی داشته و باعث می­شوند خیابان لارامبلا به صورت جمع تلفظ شود.

خیابان لارامبلا

گوتیک کوآرتر از جاذبه های گردشگری بارسلونا

بارسلونا به­ عنوان یک شهر تاریخی در اسپانیا شناخته می­شود که دارای محله­ های قدیمی بسیاری است. گوتیک کوآرتر یکی از قدیمی­ترین محله­ های بارسلونا به شمار می­رود که از قرون وسطی باقی مانده است. کلیسا و کاخ و بازارها و موزه­ های بسیاری در محله گوتیک کوآرتر وجود دارد و گردشگران می­توانند دیوارهای قدیمی و باقی­مانده از دوران روم باستان را ببینند. گردشگران بهتر است از محله گوتیک کوآرتر با پای پیاده دیدن نمایند در خیابان­های کم عرض این محله حرکت کنند.

پارک گوئل

پارک گوئل به­ عنوان یکی از زیباترین جاذبه ­های گردشگری بارسلونا شناخته می­شود و در میزراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. پارک گوئل نیز یکی دیگر از آثاری است که توسط آنتونی گائودی طراحی شده است و علاقه­ مندان به بازدید از آثار تاریخی و گردشگری بارسلونا می­توانند تماشای این پارک جذاب را در برنامه خود قرار دهند. تپه ­های ال کارمل محلی است که پارک گوئل در آن واقع شده و گردشگران باید 900 متر را برای تماشای این پارک پیاده ­روی کنند.

در ابتدا این پارک با هدف ایجاد یک اقامتگاه نیمه خصوصی طراحی شده و تنها 60 خانه در آن قرار داشت. جوزف گوئل ایده این پارک را با اهداف تجاری مطرح نمود و زمانی که وی فوت کرد خانواده گوئل تصمیم گرفتند تا این پارک را به­ عنوان یک مکان عمومی وقف کنند تا دیگر افراد جامعه نیز از این پارک دیدن نمایند.

پارک گوئل

خانه­ های مدرن بارسلونا

یکی دیگر از جاذبه ­های گردشگری بارسلونا که موجب جلب نظر افراد بسیاری شده خانه­های مدرن این شهر است. مدرنیسم در فرهنگ کاتالان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در حدود سال­های 1888 و 1911 میلادی ایجاد شده است. آنتونی گائودی آثار بسیاری را خلق کرده که در آن­ها مدرنیسم به صورت گیرایی نمودار شده است. در شهر بارسلونا خانه­ های مدرن زیادی وجود دارد که سبک معماری مدرنیسم را به نمایش می­گذارند.

در ابتدا شهر بارسلونا تحت عنوان یکی از شهرهای رومی بنا شد و سالیان بعد کنت­های بارسلون این شهر را به­عنوان پایتخت خود درنظر گرفتند. زمانی که آراگون توانست این شهر را تحت تصرف خود دربیاورد بارسلونا ب­عنوان یکی از شهرهای مهم این امپراتوری به حساب آمد.

تاریخ بارسلونا دارای فرازو­نشیب بسیاری بوده و درحال حاضر به­ عنوان یک مرکز فرهنگی با اهمیت بالا شناخته می­شود. بارسلونا به دلیل موارد بسیاری توانسته در سطح جهانی مشهور شود که یکی از این موارد وجود بناهای معمارانی مانند آنتونیو گائودی است. این آثار هنری و تاریخی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و موجب شهرت بسیار بارسلونا شده­اند.

اتحادیه کشورهای دریای مدیترانه نیز در شهر بارسلونا قرار دارد و این مورد نیز یکی از دلایل اهمیت و شهرت بارسلونا به شمار می­رود. پارلمان کاتالونیا و دیوان عالی اسپانیا نیز در شهر بارسلونا جای گرفته و شهرت این شهر را بیش از پیش کرده است. بارسلونا از جاذبه­ های دیدنی بسیاری برخوردار است که هرساله افراد بسیاری را به سمت این شهر اروپایی جذب می­کند. باری گوتیک یکی از جاذبه­ های بارسلونا بوده و درواقع از آن به ­عنوان مرکز شهری قدیمی بارسلون یاد می­شود. در این مرکز قدیمی بناهای بسیاری از قرون وسطی به چشم می­خورد که توسط رومی­ ها ساخته شده ­اند.

معماری بارسلونا

آنتونیو گائودی یکی از معماران سرشناس اسپانیایی است که در شهر بارسلونا بناهای معماری بسیار جذابی را ایجاد کرده است. کلیسای ساگرادافامیلیا به­عنوان یکی از بناهای به­جا مانده از این معمار توانمند است که نیمه­کاره باقی مانده است. علاوه­براین بنای نیمه کاره بناهای دیگری نیز وجود دارد که می­توان به قصر موسیقی کاتالان اشاره کرد. بیمارستان سنت پائول نیز از دیگر جاذبه­های دیدنی شهر بارسلونا است که به­وسیله لوییز دومانچه­ای مونتانر ساخته شده و میراث جهانی یونسکو در سال 1997 میلادی آن را ثبت کرده است.

کلیسای سانتا ماریا دل­مار، کلیسای جامع بارسلون، مقبره کلمبوس، پارک گوئل، کازاباتیو، کازاویسنس از دیگر بناهای تاریخی و جاذبه­های دیدنی شهر بارسلونا است که هرساله گردشگران بسیاری را برای بازدید به سمت این شهر می­کشاند.

معماری بارسلونا

موزه­ ها از جاذبه های گردشگری بارسلونا

موزه ­های بسیاری در شهر بارسلونا وجود دارد که بینندگان می­توانند باتوجه به موضوع مدنظر خود موزه مناسبی را انتخاب کنند. موزه ملی هنر ماتالونیا یکی از مهم­ترین موزه­های این شهر است که در عرصه هنر رمانسک توانسته آثار هنری بسیاری را در معرض دید عموم قرار دهد. موزه هنر معاصر بارسلونا نیز از دیگر موزه­های این شهر است که سال­های پس از جنگ کاتالان را به نمایش گذاشته و هنر اسپانیایی را به بازدیدکنندگان نشان می­دهد.

برخی دیگر از موزه­هایی که در شهر بارسلونا قرار دارند موضوعات تاریخی را به نمایش می­گذارند که در این بین می­توان به موزه تاریخ شهر، موزه باستان­شناسی کاتالونیا، موزه تاریخ کاتالونیا و همچنین موزه دریانوردی بارسلون اشاره کرد. یکی از مهم­ترین موزه­های تاریخی بارسلونا موزه اروتیک است که آثار تاریخی مهمی را به نمایش گذاشته است و هرساله افراد بسیاری قصد بازدید از این موزه را دارند.

موسیقی زنده و تئاتر از دیگر مواردی است که باعث شده افراد بسیاری بارسلونا را به­ عنوان مقصد سفر خود درنظر داشته باشند. سالن اپرا گران تئاتر دل لیسئو، تئاترلیور از جمله مکان­های معروفی هستند که در شهر بارسلونا وجود دارد. سالن موسیقی قصر نیز یکی دیگر از مکان­هایی است که در بارسلونا اهمیت بسیار زیادی داشته و افراد بسیاری برای شنیدن موسیقی به این سالن می­روند.

 

درباره شهر بارسلونا

 

 

حمل­ ونقل در بارسلونا

یکی از دلایل اهمیت بارسلونا وجود شبکه حمل­ ونقل گسترده آن است. این شهر اروپایی دارای فرودگاه بین­ المللی و بزرگی بوده و هرساله افراد بسیاری را به کشورهای مختلف جابه­ جا می­کند. این فرودگاه بزرگ محلی برای فعالیت کمپانی هواپیمایی ویلینگ، ایر اروپا و همچنین اسپن ایر است. البته ناگفته نماند اکثر پروازهای این فرودگاه داخلی و اروپایی بوده اما متقاضیان می ­توانند به کشورهایی همچون ایالت متحده آمریکا و قاره آسیا نیز سفری داشته باشند.

جاذبه های گردشگری بارسلونا

راه آهن موجود در بارسلونا نیز از دیگر راه­ های ارتباطی بارسلونا با دیگر مناطق جهان است و پایگاه اصلی و ویژه­ آرای­ان­اف­ای در این شهر واقع شده است. این شهر اروپایی با استفاده از سیستم قطار سریع­ السیر ای­ وی ­ای می­تواند به شهر مادرید متصل شده و مسافران را در مدت زمان کوتاهی جابجا کند. بارسلونا به ­عنوان یکی از شهرهای مهم و پایتخت اسپانیا شناخته شده و می­تواند با استفاده از سیستم قطار سریع­ السیر خود به دیگر شهرهای اسپانیا متصل شود.

 

فواره‌ی نمایشی

بزرگترین فواره‌ی نمایشی بارسلون در سال 1929 برای یک نمایشگاه بین‌المللی ساخته‌شد.این فواره نمایشی بدیع از موسیقی‌،حرکات آب و نورهاست که بیش از پنجاه مدل شکل و طرح را نمایش میدهد. این فواره یکی از محبوبترین جاذبه های بارسلون است و جایی است که نمایش موزیکال برگزار میشود، نمایی همچون باله از آب و نور.
میتوان گفت که فواره‌ی جادویی به نامش وفادار مانده‌است.در طی نمایش آب روان فواره میزند در حالیکه با طرحها و اشکال متغیر روشن شده است و با موسیقی و نور همراه شده است.مانند رقصی جادویی با فرونشستن‌ها، برخاستن‌ها و فرودآمدن ها در جلوی چشمان ما پنهان میشود و باز ناگهان آشکار میشود. فواره‌ی جادویی که توسط مهندسی به نام کارل بوگاس طراحی شد ،یکی از موفقیت‌های بزرگ در نمایشگاه سال 1929 بود.

با زحمت فراوان این فواره برای بازیهای المپیک سال 1992 بارسلون بازسازی شد تا نمایشی بینظیر اجرا کند که افراد از هر سنی را به وجد می‌آورد.
هر سال فواره‌ی جادویی بارسلون برای انجام نمایش آتش بازی بزرگ انتخاب میشود. پیرومیوزیکال یک آتش‌بازی عظیم همراه با موسیقی و نمایش لیزری است که به عنوان اختتامیه‌ جشنواره‌ی اصلی بارسلون اجرا میشود.این نمایش در بارسلون بسیار پرطرفدار است .

خیابان رامبلا بارسلونا

طول رامبلا ۱۲۰۰ متر می‌باشد، تقریبا کسی نیست که از بارسلونا دیدن کند و در امتداد این خیابان قدم نزند. رامبلا در سال 1766 طراحی شد و با الگوگیری از خطوط دیوارهای شهری قرون وسطی، از قرن سیزدهم این بخش از بارسلونا را متمایز کرد. مردم محلی به صراحت تمام، این منطقه را قلب خود می‌دانند. در بارسلونایی که خیابان‌هایش باریک و مارپیچ است، رامبلا تنها مکانی است که همه می‌توانند در آن قدم بزنند و اوقات فراغت خود را سپری کنند. به خاطر موقعیت مرکزی این خیابان، رامبلا به یک محل ملاقات برای تمام اقشار جامعه بدل شده است. بنابراین، قدم زدن در امتداد این خیابان طولانی، در بین مردم اسپانیا و تمام بازدیدکنندگان و گردشگران که از آن بازدید می‌کنند محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

 

جاذبه های گردشگری بارسلونا

با دلتابان همراه باشید تا در تور اروپا سفری به یادماندنی به کشور اسپانیا و شهر بارسلونا داشته باشید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

برای اطلاع از جزئیات بلیط ماهان به سایت دلتابان مراجعه فرمایید.

 

 

نظرات کاربران