فرودگاه بین المللی بارسلون

معرفی فرودگاه بین المللی بارسلون

فرودگاه بین المللی بارسلون مهمترین فرودگاه این شهر و یکی از مهمترین فرودگاه های کشور اسپانیا می باشد، دلتابان در این مطلب قصد دارد به معرفی فرودگاه بین المللی بارسلون و بررسی امکانات آن بپردازد تا بیشتر با این فرودگاه آشنا شوید.

تاریخچه فرودگاه بین المللی بارسلون

عملیات ساخت فرودگاه بین المللی بارسلون در سال ۱۹۱۶ میلادی در منطقه Ei Remolar آغاز شد. با این که هنوز چشم انداز مناسبی نداشت و این فرودگاه در سال ۱۹۱۸ میلادی افتتاح شد، اولین هواپیمای فرودگاه Lateckoer Salmson 300 بود که از تولوز به مقصد کازابلانکا به پرواز درآمد و این اولین پرواز حرفه ای از فرودگاه بین المللی بارسلون بود. در سال ۱۹۲۷ پروازهای این فرودگاه به سمت فرودگاه معروف مادرید آغاز شد، اولین سرویس خارج از کشور این فرودگاه در سال ۱۹۴۸ میلادی رخ داد که در همان سال‌ ها اولین باند پروازی این فرودگاه نیز ساخته شد. در بین سال های ۱۹۴۸ و ۱۹۵۲ باند دومی در این فرودگاه ساخته شد که به نام باند ۳۴-۱۶ شناخته می شد. بعدها امکانات بسیار زیادی به این فرودگاه اضافه شد که آن را در میان بهترین فرودگاه های اسپانیا قرار داد.

فرودگاه بین المللی بارسلون

فرودگاه بین المللی بارسلون

فرودگاه بین المللی بارسلون با نام El Prat نیز شناخته می‌شود، فرودگاه بین المللی بارسلون دارای سه باند پروازی جداگانه می باشد. این فرودگاه دارای دو ترمینال مسافربری جداگانه می باشد که با نام‌ های T1 و T2 شناخته می شوند، اخیرا تغییرات بسیار زیادی در این فرودگاه به وجود آمده است و باعث شده است که سه پایانه قدیمی تر به نام های T2B، T2A و T2C به پایانه T2 ملحق شوند. این فرودگاه به عنوان دهمین فرودگاه برتر قاره اروپا در سال ۲۰۱۵ انتخاب شد و دلیل این انتخاب جابجایی های بسیار زیادی بود که توسط این فرودگاه انجام می شد. در اطراف فرودگاه بین المللی بارسلون امکانات بسیار زیادی وجود دارد که می توانید از آنها نیز استفاده کنید، از جمله این امکانات می توان به رستوران های متعددی که در اطراف فرودگاه وجود دارند اشاره کرد که شما می توانید انواع غذاهای محلی و همینطور کلاسیک را در آنها میل کنید. در داخل محیط فرودگاه بوفه هایی قرار داده شده اند که در صورت نیاز می توانید اقدام به خرید از آنها کنید.

فرودگاه بین المللی بارسلون

زیرساخت های فرودگاه

برای دسترسی به فرودگاه بین المللی بارسلونا روش های زیادی وجود دارد، شما می توانید با استفاده از ایستگاه مترو که در نزدیکی این فرودگاه واقع شده است به راحتی به مرکز شهر دسترسی پیدا کنید، همچنین در اطراف فرودگاه بین المللی بارسلون ایستگاه قطار و اتوبوس نیز وجود دارد که دسترسی به شهر بارسلون را برای شما به میزان بسیار زیادی راحت تر می‌ کند، در فرودگاه بین المللی بارسلونا امکانی فراهم شده است که شما بتوانید با استفاده از اتوبوس‌ های مخصوص به سایر شهرها و استان های کشور اسپانیا نیز دسترسی پیدا کنید.  مسئولان این فرودگاه ادعا دارند که در آینده‌ ای نزدیک از قطار AVE برای جابجایی مسافران از فرودگاه به مرکز شهر استفاده خواهند کرد.

فرودگاه بین المللی بارسلون

بازسازی منطقه تجاری اطراف فرودگاه

در سال ۲۰۱۲ فروشگاه هایی که در اطراف ترمینال t۱ و t۲ در فرودگاه بارسلون بودند به فروش گذاشته شدند، بسیاری از کارشناسان پیش بینی می ‌کنند که این منطقه تجاری که در فرودگاه بین المللی بارسلونا قرار دارد در سال های آینده تبدیل به یکی از مهمترین مناطق تجاری شهر بارسلون می شود، هدف از ساخت و راه اندازی این فروشگاه ها راحتی هرچه بیشتر مسافرانی بود که وارد فرودگاه بین المللی بارسلون می شدند. در این فروشگاه ها می توانید انواع مختلفی از اجناس با مارک های لوکس را مشاهده کنید که به صورت کاملا تضمینی به فروش می رسند. منطقه ای که برای این فروشگاه های تجاری در نظر گرفته شده بود در سال ۲۰۱۴ افزایش یافت و امروزه محیط بیشتری را در اختیار این فروشگاه ها قرار داده اند.  در سال ۲۰۱۵ اولین فروشگاه ها در منطقه تجاری t1 افتتاح شدند که بیشترین این فروشگاه ها در زمینه صنایع آرایشی و مدلینگ فعالیت دارند.

فرودگاه بین المللی بارسلون

فرودگاه خاموش

فرودگاه بارسلون را با نام فرودگاه خاموش نیز می‌شناسند، بعد از آن که که پیام های مربوط به اطلاعات عمومی توسط بلندگوها در فرودگاه بین المللی بارسلون پخش می‌شوند کارمندان این فرودگاه موظف هستند که محیط آرامی را برای مسافران فراهم کنند، مسافران نیز معمولا از آرامش و سکوتی که در این فرودگاه برقرار می‌شود رضایت کافی را دارند. در این فرودگاه شما تنها می توانید اطلاعات مربوط به پروازهایی که در منطقه‌ t۱ و t۲ رخ می دهد را بشنوید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

  • تور ارمنستان ارزان
  • تور گرجستان ارزان
  • نظرات کاربران