پارک تفریحی تیوولی

بهترین تفریحات و جاذبه های پارک تفریحی تیوولی

فهرست مطالب

معرفی کپنهاگ

کپنهاگ، شهری در دانمارک است که مملو از زیبایی و جاذبه های گردشگری می باشد. پارک تفریحی تیوولی در شهر کپنهاگ قرار دارد و یکی از مکان هایی است که هر گردشگر چه پیر و چه جوان باید در سفر خود به این شهر ببیند. پارک تفریحی تیوولی در فاصله بسیار کمی از سالن شهر قرار دارد و با کمی پیاده روی می توان به ایستگاه مرکزی کپنهاگ رسید و به سایر مکان ها دسترسی خوبی دارد. پارک تفریحی تیوولی جذابیت بسیار زیادی برای همه افراد بازدید کننده دارد.

بلیط هواپیما ماهان 

 پارک تفریحی تیوولی

پارک تفریحی تیوولی

پارک تفریحی تیوولی در سال 1843 احداث شد و تبدیل به یک گنجینه ملی شد. امروزه پارک تفریحی تیوولی یکی از جاذبه های بین المللی می باشد. نویسنده داستان تخیلی هانس کریستین اندرسون از این مکان چندین بار بازدید کرده است. والت دیزنی نیز از این مکان بازدید کرده است و از این مکان برای ساخت دنیای دیزنی خود الهام گرفته است. قسمتی از راز باغ تیوولی این است که برای هر فردی در هر سن و سالی مناسب است و چیزی برای لذت بردن دارد. چشم اندازهای این مکان با معماری عجیب و غریب، ساختمان های تاریخی و باغ های باشکوه زیبا شده است. شب ها هزاران چراغ رنگارنگ یک جو تخیلی ایجاد می کنند که کاملا منحصربفرد و خاص هستند.

 پارک تفریحی تیوولی

وسایل جادویی و عجیب و غریب

تمامی وسایل پارک تفریحی تیوولی کپنهاگ طوری طراحی شده اند تا با باغ ها و معماری تیوولی متناسب باشند. بعضی از وسایل بازی به طور حیرت آوری جالب هستند. بقیه وسایل بازی با سلیقه افرادی که مشتاق وحشت و هیجان هستند جور در می آیند. برای مثال می توان گفت که ترن هوایی که با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت شما را واژگون می کند در این پارک قرار دارد و در سال 2014 یکی از بهترین وسایل بازی اروپایی شناخته شد.

قدیمی ترین و مشهورترین وسیله پارک تفریحی تیوولی ترن چوبی متعلق به سال 1914 است. این ترن یکی از 7 ترن موجود در دنیا است که در هر قطار خود یک متصدی دارد.

در سال 2017، تیوولی به یک بعد دیجیتال جدید یک تجربه سه بعدی در اهریمنی دست یافت. در این تجربه مسافرین ترن به سفری برده می شوند که در آن با دنیای چینی یعنی اژدها و آتش بازی ها رو به رو می شوند.

وسایل جادویی و عجیب و غریب

لذت غذا در باغ های پارک تیوولی

در پارک تفریحی تیوولی کپنهاگ وقتی زمان خوردن غذا می رسد، تیوولی کاملا برعکس می شود. بیشتر مردم به پیک نیک در باغ می آیند و با خود غذا دارند. اما اگر دوست داشته باشید می توانید از بین رستوران های گسترده تیوولی انتخاب کنید. در این رستوران ها هر غذایی پیدا می شود و با بهترین کیفیت سرو می شود. در اینجا می توانید از خوراک های دانمارکی گرفته تا غذاهای فرانسوی و یا اینکه غذاهای آسیایی را نوش جان کنید. در این رستوران ها می توانید از بهترین غذاهای سنتی و بین المللی دانمارکی لذت ببرید. گذراندن زمان در پارک تفریحی تیوولی مملو از خاطره و زیبایی است.

لذت غذا در باغ های پارک کپنهاگ

موسیقی در پارک تفریحی تیوولی

هر ساله برنامه موسیقی در پارک تیوولی ماجراهای جالبی برای نمایش دارد و اصلا مهم نیست چند ساله هستید و یا اینکه جنسیت شما چیست. علاوه بر فرادی راک و سامر کلاسیک، موسیقی زنده هر روزه در پارک تیوولی اجرا می شود. در راس این برنامه های روز دوشنبه موندو وجود دارد که در این روزها موسیقی هایی از گوشه و کنار جهان پخش می شود.  سه شنبه ها موسیقی هایی از دانمارک، چهارشنبه ها موسیقی جاز  و … پخش می شود.

پارک تفریحی تیوولی فقط یک برنامه تابستانی نیست

هالووین، کریسمس، زمستان و تابستان هر کدام از این فصل ها موضوع منحصر به فرد فصلی خود را در تیوولی دارند. این پارک با چراغ های زمستانی، احساسات کریسمس دل انگیز، روزهای بلند تابستانی گرم و هالووین ترسناک تزئین می شود. هر فصلی تزئینات و دکوراسیون خاص خود را دارد. تیوولی مملو از جذابیت و زیبایی در هر فصلی است و می توان خاطره انگیز ترین مکان برای هر فرد باشد. با وجود جذابیت های بسیار زیاد، خاطرات پارک تفریحی تیوولی را هرگز فراموش نخواهید کرد و یک سفر دل انگیز و زیبا خواهید داشت. مطمئن باشید نه تنها کودکان بلکه بزرگسالان نیز عاشق این مکان خواهند شد.

برای سفر به کشورهای دیگر احتیاج دارید تا با جاذبه های گردشگری و مراکز خرید آنها بیشتر آشنا شوید. پس با سایت گردشگری دلتابان همراه شوید و از اطلاعات جاذبه های گردشگری، هتل ها، رستوران ها، کافه ها و مراکز خرید سایر کشورها آگاه شوید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران