واقعیت های باورنکردنی اتریش
10 آذر 1397
کشور اتریش

معماری کشور اتریش

معماری کشور اتریش

معماری کشور اتریش ترکیبی از معماری مدرن و قدیمی است. کاخ ها و قلعه های زیبا با معماری قدیمی با بناهای لوکس و جدید در کنار هم قرار گرفته اند. اتریش را مهد موسیقی دنیا می نامند. برگزاری فستیوال های موسیقی، تالارهای کنسرت و اپرا از جذابیت های این کشور است. نوای موسیقی بزرگانی مانند موتزارت، بتهوون، شوبرت، هایدن، برامس و شونبرگ در این کشور به گوش طرفدارانشان رسیده است.

سبک معماری کشور اتریش

معماری اصیل اروپایی با قدمتی چند هزار ساله وین پایتخت این کشور را به مکانی زیبا تبدیل کرده است. وین در تمام روزهای سال پذیرای گردشگران است. هر ساله حدود هفت میلیون گردشگر از آن دیدن می کنند. تاریخ این شهر باستانی به قرن یکم میلادی باز می گردد. به دوره ای که رومی ها اردوگاه نظامی ویندویانا را تأسیس کردند. همین امر موجب پیدایی معماری اصیل ایتالیایی در ساختمان های مطرح شهر وین شده است.

وین همیشه از شهرهای برجسته اروپا از لحاظ هنر، معماری و کیفیت زندگی بوده است. در این شهر می توانید به تماشای موزه ها بروید. دیدن معماری کشور اتریش در این شهر امکان پذیر است. این شهر در سال 2014 بهترین شهر جهان از لحاظ کیفیت زندگی بوده است.

ساختمان پارلمان وین

جلسات پارلمانی کشور اتریش در این ساختمان تشکیل می شود. معماری این بنا به سبک یونانی و در عین شکوه القاکننده دموکراسی است.

این ساختمان در خیابان رینگ در نیمه دوم قرن نوزدهم در زمان نوسازی شهر بنا شد. معمار آن فردی به نام تئوفیل فون هانزن اهل کشور دانمارک بود. ساخت این بنا در سال 1874 آغاز و در سال 1884 پایان یافت. این معمار با هوشمندی برای این ساختمان از سبک یونانی استفاده کرد. سبکی که ایده ای از قانون و آزادی را انعکاس می داد.

ویژگی های ساختمان پارلمان وین

جنگ جهانی دوم آثار ناخوشایند خود را بر روی این بنا نیز باقی گذاشت. نیمی از ساختمان در زمان بمباران هوایی تخریب شد. در زمان بازسازی قسمت تخریب شده در داخل ساختمان از عناصر مدرن استفاده شد.

در تمام ساختمان الگوهای تزئینی کلاسیک وجود دارد. دو سکوی شیب دار در جلوی بنا مزین به مجسمه های اساطیر یونان و روم هستند. آب نمای میان این سکوها با مجسمه ای از آتنا طراحی شده است. در دست راستش الهه پیروزی یونان قابل مشاهده است. این الهه در بخش های دیگر ساختمان نیز دیده می شود. تصویر ارابه ای که اسب ها آن را می کشند، بر روی سقف سمبلی از پیروزی است.

تور لحظه آخری دبی

 

معماری کشور اتریش

تندیس امپراتور فرانتس که این بنا در زمان او ساخته شد، در بلندترین قسمت آن گذاشته شده است. انسان هایی که دور او هستند را می توان سمبل کشورهای تحت حکومت او دانست.

دیگر  مجسمه ها و نقش برجسته هایی که در قسمت های مختلف دیده می شود، تلفیقی از چهره های روم و یونان باستان و سمبل کشورهای تحت حکومت به حساب می آیند.

ساختمان پارلمان وین با بیشتر از 13500 متر مربع مساحت، بزرگ ترین بنای خیابان رینگ است. این بنا بیشتر از 100 اتاق دارد. امروزه بیشتر مراسم دولتی مهم در این ساختمان برگزار می شود.

دیدار از معماری کشور اتریش

با این توصیفات از معماری کشور اتریش و ساختمان پارلمان وین به طور حتم دوست دارید از این بنای تاریخی دیدن کنید. برای دسترس به این ساختمان در شهر وین می توانید از مترو، تراموا و اتوبوس استفاده کنید.

شما به دیدار عمارت بل ودر نیز دعوت می شوید. این عمارت مجموعه ای از ساختمان های تاریخی و شامل دو کاخ دوره باروک، نارنجستان و کاخ اصلی می شود.

قلعه هانس سالزبورگ نیز برای تماشای معماری کشور اتریش پیشنهاد می شود که به دستور شاهزاده ای همین نام بنا شده است.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران