آکواریوم کیش و جاذبه های بی نظیر آن

جزیره مرجانی کیش دیدنی های متعددی را در خود جای داده که گشت و گذار در آن را لذت بخش تر خواهد کرد. آکواریوم کیش یکی از این جاذبه‌های حیرت انگیز است که شما را با نحوه زندگی موجودات دریایی به خوبی آشنا خواهد کرد. این آکواریوم به مانند دریچه‌ای است که دنیای پرهیاهو زیرآب را برایتان به تصویر خواهد کشید. حرکت ماهیان مختلف و شیوه زندگی آنها باعث جلب توجه هر فردی خواهد شد و با بازدید از آن حس آرامش خاصی به بیننده دست می‌دهد.

 آکواریوم جزیره کیش در ساحل جنوب شرقی کیش قرار گرفته و بسیاری از گردشگران این ساحل را برای بازدید از آکواریوم انتخاب می‌کنند. این آکواریوم در بخش جنوب شرقی و در ۱۲ کیلومتری فرودگاه بین المللی کیش قرار گرفته است. این آکواریوم بزرگ با تمامی آکواریوم‌هایی که تابحال دیده‌اید متفاوت است و حتی موجودات داخل آن نیز از جمله موجوداتی هستند که به ندرت در آکواریوم‌های خانگی قابل مشاهده خواهند بود.

 این آکواریوم به عبارتی کوچک شده دریای خلیج فارس است که می‌توانید با خرید تور کیش و سفری خاطره انگیز به این جزیره، انواع و اقسام موجودات دریایی را در قاب کوچک تماشا کنید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده‌ایم:

آکواریوم کیش

گونه های جانوری در آکواریوم کیش

کیش اغلب به یک شهر تفریحی شباهت دارد تا تاریخی! اغلب بخش های جزیره مراکزی هستند که با رفتن به آنها می‌توانید لحظات مفرحی را برای خودتان رقم بزنید اما آکواریوم کیش کمی متفاوت تر از بقیه است چرا که این جاذبه از کیش با غواصی زیر آب و فلای بورد و هرچیز دیگری متفاوت است و این تنها تماشای ماهیان است که باعث آرامش خاطر شما خواهد شد

. انواع مختلفی از کوسه ها و ماهی ها در این آکواریوم نگهداری می‌شوند و به اطف وجود این آکواریوم می‌توانید زندگی این موجودات را از فاصله ای بسیار نزدیک مورد بررسی قرار دهید.

 افرادی که جرات و یا توانایی غواصی و لمس دنیای زیر آب را نداشته باشند تنها با فاصله یک شیشه می‌توانند با این دنیا ارتباط برقرار کنند. در صورت سفر به جزیره کیش توصیه می‌کنیم که بازدید از این آکواریوم زیبا و دل انگیز را فراموش نکنید.

گونه های جانوری در آکواریوم

در آکواریوم کیش انواع اقسام گونه های ماهی های دریایی مختلف نگهداری می‌شوند که هریک از آنها از جمله بهترین گونه ها بوده و برخی بسیار کمیاب هستند. مجموعه آکواریوم جزیره کیش تشکیل شده از دو آکواریوم متفاوت است.

آکواریوم بزرگتر ۵۰ هزار لیتر و آکواریوم کوچکتر ۲۰ هزار لیتر آب را در خود جای داده اند. هریک از این آکواریوم ها گویی دنیایی متفاوت از دریا را به تصویر می‌کشند. آکواریوم بزرگ، انواع کوسه ها، ماهیان و موجودات دریایی عظیم جثه را در خود جای داده است و در آکواریوم کوچک انواع آبزیان کوچک رنگارنگ و شکیل نگهداری می‌شوند

. تنوع ماهی های آکواریوم کوچک که از جمله ماهیان کمیاب هستند به ۷۰ نوع مختلف می‌رسد که زیبایی های خلقت خداوند را برایتان نمایان خواهند ساخت. در این آکواریوم یک لاک پشت بزرگ جثه به طول ۲ متر نیز نگهداری می‌شود که تماشای آن قطعا برایتان جالب خواهد بود.

علاوه بر ماهی ها خواهید توانست ۱۰۰ نوع خزنده دیگر نیز در این بخش مورد بازدید قرار دهید.

دسترسی به آکواریوم کیش

قیمت بازدید از آکواریوم کیش

آکواریوم جزیره کیش در موقعیت مناسبی از نظر دسترسی قرار گرفته و به راحتی می‌توانید خود را به آن منطقه برسانید. این آکواریوم در خیابان فردوسی و در کنار پارک آهوان که یکی از مهمترین دیدنی های جزیره است واقع شده است. این بخش به شکل یک کشتی بوده و علاوه بر آکواریوم، دیدنی های متعددی را نیز در خود جای داده که اغلب برای کودکان لحظاتی خوش فراهم خواهد کرد.

 برای دسترسی به این آکواریوم می‌توانید از وسیله های حمل و نقل شهری نیز استفاده نمایید. تاکسی های زرد دارای خط به این مسیر هستند و با استفاده از تاکسی های سفید می‌توانید به صورت دربست خود را به آکواریوم برسانید. از مینی بوس های شهری نیز می‌توانید در این مسیر استفاده نمایید که میزان هزینه پایین تری نیز خواهند داشت.

قیمت بازدید از آکواریوم

کشتی های آکواریومی جزیره کیش

برای بازدید از آکواریوم جزیره کیش هزینه نامعقولی از شما درخواست نخواهد شد. هزینه بازدید از این آکواریوم در سال ۹۹ صد و هشتاد و دو هزار تومان بود و برای کودکان بالای ۲ سال باید بلیط خریداری شود. به صورت سالانه بیش از یک میلیون مسافر از این تونل آکواریومی جذاب دیدن می‌کنند که اغلب بازدیدکنندگان را نیز جوانان و بچه ها تشکیل داده اند.

 در مقایسه با سایر جاذبه های کیش میزان هزینه ای که برای بازدید از آکواریوم در نظر گرفته شده بسیار مناسب بوده و همگان می‌توانند از آن دیدن کنند. همچنین هزینه پرداخت شده تنها برای بازدید از آکواریوم نیست و بخش های مختلفی را مشاهده خواهید کرد.

 با پرداخت هزینه ای بیشتر می‌توانید لباس مخصوص غواصی دریافت کرده و از دنیای زیر آب زندگی جریان دار دیگری را مشاهده کنید.

کشتی های آکواریومی جزیره کیش

جاذبه های نزدیک آکوایوم کیش

مجموعه آکواریوم جزیره کیش هرگونه خدماتی را برای تماشای دنیای زیر آب به مشتریان خود ارائه می‌کند و از روش های مختلفی می‌توانید از این دنیا دیدن کنید. یکی از بهترین انتخاب ها برای تماشای عمق دریا، کشتی آن است که این کشتی از پنجره ها و کف شیشه ای ساخته شده و به همین دلیل می‌توانید کاملا خود را در داخل دریا احساس کنید.

 در داخل این کشتی انواع برنامه های مرفه اجرا شده و باعث هر چه دلچسب تر شدن سفر دریایی شما خواهد شد. به وسیله این کشتی خواهید توانست به بهترین شکل ممکن دنیای زیر آب را مورد بررسی قرار داده و لحظات خوشی را برای خودتان به ارمغان آورید.

 این کشتی عمق ۵ متری دریا را به نمایش می‌گذارد و از دنیای سراسر شیشه ای آن، علاوه بر ماهی ها تمامی گل های آبی و سنگ های زینتی کف دریا نیز قابل مشاهده هستند.

جاذبه های نزدیک آکواریوم کیش

در نزدیکی آکواریوم جزیره کیش جاذبه های گردشگری متعددی قرار گرفته اند که با بازدید از این آکواریوم می‌توانید از آنها نیز دیدن کنید. همانطور که می‌دانید بلیط دلفیناریوم، باغ پرندگان و آکواریوم به صورت مشترک به فروش می‌رسند و با خرید این بلیط خواهید توانست از تمامی این جاذبه های هیجان انگیز دیدن کنید.

پارک دلفین های کیش بازی های دلچسب دلفین ها را به تصویر کشیده و باغ پرندگان شما را با انواع گونه های این حیوانات آشنا می‌کند. پارک ساحلی سیمرغ نیز در فاصله ۲ کیلومتری آکواریوم واقع شده و می‌تواند انتخابی مناسب برای تفریحات دریایی کیش باشد.

پارک آهوان فاصله بسیار اندکی از این بخش تفریحی داشته و با رفتن به این پارک می‌توانید آهوهای رها شده در فضای باز و همچنین برخی حیوانات را در داخل قفس مشاهده کنید. در حالت کلی رفتن به آکواریوم کیش چند هدف با یک تیر خواهد بود.

نظرات کاربران