عطر و رنگ باغ های گل آمستردام
جاذبه های گردشگری - آمستردام کجاست باغ گل آمستردام باغ گل کوکنهوف آمستردام تلالو نور خورشید در باغ گل دوچرخه سواری در آمستردام دیدنی های آمستردام
  • ۲۲ تیر ۱۳۹۸
  • نظرات: 0
  • بازدید: 61
  • لایک:

آمستردام کجاست؟

حتما تا کنون به سفری رویایی و هیجان انگیز فکر کرده اید. سفری که در آن بتوانید هیجان انگیزترین تجربیات را داشته باشید. اگر تا کنون به چنین سفری نرفته اید، نگران رویاهای خود نباشید. ما قصد داریم در سفری رویایی و هیجان انگیز شما را نیز با خود همراه سازیم.
بله، حتما برخی از شما درست حدس زده اید. این سفر جایی جز کشور هلند وباغ های گل آمستردام نخواهد بود.
هلند، کشوری که صاحب زیباترین و بکرترین طبیعت می باشد، یکی از هیجان انگیز ترین گزینه ها برای هر گردشگری محسوب می شود. کشوری با آرامش بخش ترین و مثال زدنی ترین طبیعت ها که از میان این همه شگفتی می توان به شهرآمستردام اشاره کرد. آمستردام به عنوان شهری که انواع زیبایی ها، تفریحات، طبیعت بکر و … را در خود جای داده است. در این بین باغ های گل آمستردام به خوبی توانسته اند تا چشمان هر گردشگری را نوازش دهند.
در ادامه با ما همراه باشید تا در این سفر رویایی درباره ی آمستردام و باغ های گلش بیشتر بدانید.

آمستردام، پایتخت کشور هلند بودهکه در غرب این کشور قرار گرفته است. این شهر جمیعیتی حدود یک میلیون نفر را داراست که نیمی از این تعداد متشکل از مهاجران خارجی و یا خارجی تبارها می باشد. با حضور بیش از صد و پنجاه نوع ملیت که در میان آن ها تعداد فارسی زبانان نیز قابل توجه است. عمده جمعیت شهرآمستردام را هلندی ها و بعد از آن ترک ها تشکیل داده اند.
از لحاظ تاریخی می توان گفت هسته ی اصلی شهر آمستردام در قرون وسطی شکل گرفت. از قرن شانزدهم میلادی به بعد در اثر توسعه های شکل گرفته به مهترین بندر تجاری اروپا تبدیل گشت.
شهرآمستردام از لحاظ اقتصادی در قرن های هفدهم و هجدهم میلادی توسعه بسیار یافت و در نتیجه ی آن بسیاری از خانه های اعیانی در حاشیه ی کانال های بیرونی شهر ساخته شدند که هنوز هم قابل مشاهده هستند.

شنیدنی هایی در رابطه با آمستردام

• زندگی شبانه طی روز های کاری هفته تعطیل است.
شب زنده‌داری و تفریحات شبانه در آمستردام معمولا تا آخر هفته متوقف می‌ شوند.همچنین اغلب سالن‌ها در طول روزهای کاری هفته، برنامه‌های زیادی ندارند.
• استفاده از سرویس‌ های حمل و نقل عمومی بدون داشتن کارت‌ های اُ وی چیپ ممنوع است.
در طی اجرای طرحی جدید دولت هلند استفاده از بلیت های کاغذی را در سیستم حمل و نقل عمومی ممنوع کرده است. لذا مسافران قبل از استفاده از اتوبوس، تراموا یا قطار در آمستردام باید کارت‌های اُویچیپ(OVCHIP) را خریداری نمایند.
• تنها راه پرداخت استفاده ازپول نقد و کارت اعتباری نیست.
در این شهر استفاده از روش های غیر معمول پرداخت بسیار رواج دارد. در بسیاری از فروشگاه ها و همینطور تهیه ی بلیت بازدید از باغ های گل آمستردام، کاملا پرداخت فیزیکی از طریق پول را حذف شده است.

دوچرخه سواری در آمستردام

• تنها در صورت داشتن توانایی های لازم دوچرخه کرایه کنید.
از آنجایی که دوچرخه اصلی‌ترین وسیله حمل و نقل در این شهر می باشد، لازم است دوچرخه‌سواران از قوانین ایمنی خاصی اطلاع داشته و همینطور باید توجه دقیقی هم به خیابان ها بکنند.
• در مسیرهای مخصوص دوچرخه سواران قدم نزنید.
با وجود صبوری دوچرخه سواران و کاهش سرعتشان هنگام حضور عابران و گردشگران، اما ممکن است بسیاری از آنان نیز به سرعت و مستقیم به سوی عابران حرکت کنند.
• در مرکز شهر آمستردامبرای عکسبرداری توقف نکنید.
با توجه به وجود جاذبه ها و زیبایی های گوناگون علاوه برباغ های گل آمستردام، شاید دلتان بخواهد چند عکس هم در مرکز شهر بگیرید، ولی باید بدانید این کار ممنوع است.

علاوه بر موارد ذکر شده، باغ های گل آمستردام یکی از زیباترین و چشم نواز ترین جاذبه های گردشگری این شهر هستند که در ادامه به بررسی گوشه هایی از این باغ زیبا خواهیم پرداخت.
باغ های گل آمستردام
ایده ی برخی از کشور ها برای جذب گردشگران مختلف، توسعه پارک ها،باغها، ایجاد گل و بوستان های طبیعی و زیبا و … بوده است. باغ های گل آمستردامنیز از جمله ی اینباغهاست که در جهان شهرت زیادی را به خود اختصاص داده است.
این باغ های گلدر شهر آمستردامیعنی پایتخت کشور هلند قرار دارند که به یکی از قطب های گردشگری تبدیل شده است.
باغ های گل آمستردامیکی از پر بازدیدترین مکان‌ها در جهان هستند. تنها در حدود ۲ ماه، بیش از یک میلیون نفر از باغ های گل آمستردامبازدید می‌کنند. بهتر است از قبل بلیت‌های بازدید از باغ را تهیه کنید. باغ های گل آمسترداممانند یک نمایشگاه منحصر به فرد بهاره از انبوهی از شگفتی ها از جمله پیاز گل،گل و گیاهان مختلفرا به نمایش گذاشته اند.

باغ گل آمستردام

وجود باغ های گل آمستردام را می توان به بهشتی در این شهر تشبیه نمود. این باغ ها هر ساله پذیرای تعداد زیادی از بازدید کنندگانی هستند که تشنه ی  طبیعت بوده و خواهان جاری کردن عطر گلها در مشام خود می باشند.

باغ گل آمستردام

باغ گل کوکن هوف (Keukenhof)

یکی از دلایل تبدیل شدن این باغ به یکی از معروف ترین باغ های گل آمستردام این است که این باغ تنها در دو ماه از سال ، نزدیک به یک میلیون بازدید کننده داشته و میلیون ها عکس توسط بازدید کننده ها از هفت میلیون گل زیبای موجود در این باغ ثبت می شود.

باغ گل کوکن هوف از باغ های گل آمستردام

بازدیدکنندگان باغ گل کوکن هوف آمستردام

این باغ با مساحت ۳۲ هکتار و همینطور ۱۵ کیلومتر مسیر پیاده روی، خدمات گوناگونی از جمله پارک زیبای بهاره، نمایشگاهی از گل‌های فریبنده، باغ‌ها، آثار هنری، رستوران‌ها، گردش‌های قایقی و سرگرمی‌های برای بازدیدکنندگان از سرتاسر جهان فراهم می آورد.

نکات مهم درباره ی باغ های گل آمستردام

همانطور که بیان شد باغ گل کوکنهوف یکی از معروف ترین و زیباترین باغ های گل آمستردام میباشد. این باغ گل در شهرک لیسه (LISSE) بین آمستردام و لاهه واقع شده است. استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی برای بازدید از این باغ همیشه در دسترس و ساده می باشد. اتوبوس های ویژه ای هم برای بازدید از باغ های گل آمستردام در نظر گرفته شده است.

نکات مهم درباره ی باغ های گل آمستردام

تلالو نور خورشید در باغ گل

با توجه به این که باغ های گل آمستردام به مدت دو ماه از سال باز هستند ممکن است تمام گل‌ها در حالت شکوفایی نباشند. لذا بهتر است بلیت خود را پیش از رفتن به کوکنهوف تهیه کنید، تا مجبور نباشید در صف‌های طولانی منتظر بمانید. در نتیجه بهتر است زمان مناسبی را برای بازدید انتخاب نمایید. بهترین زمان برای تماشای باغ های گل آمستردام اواسط ماه آوریل می باشد. در این زمان فصل بهار در اوج زیبایی های خود قرار داشته و تصویری بسیار زیبا را از بازدیدباغ های گل آمستردام در ذهن شما ثبت خواهد کرد.
راستی جالب است بدانید سرویس اینترنت رایگان در تمامی نقاط این باغ در دسترس است. پس هر چه زود تر عکس های سلفی خود را برای دیگران ارسال کنید.

قسمت های مختلف باغ های گل آمستردام

از جمله قسمت های گوناگون و دیدنی باغ های گل آمستردام می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• باغ های لاله
• آلاچیق
• آسیاب بادی
• درختان
• آبنمای ورود
• رستوران و کافی شاپ

قسمت های مختلف باغ های گل آمستردام

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *