رسومات شگفت انگیز تایلندی ها

کشور تایلند از جمله کشورهایی است که آداب و رسوم عجیب و جالب زیادی دارد. رسومات مردم تایلند بسیاری از گردشگران را به جنوب شرق آسیا، جذب کرده است و این موضوع باعث شده که آ‌‌‌‎‎‎ن‌ها تایلند را به عنوان اولین مقصد خود انتخاب کنند.

 رسومات مردم تایلند ترکیبی از فرهنگ کشورهای هند، چین، کامبوج و دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا است. بیشتر مردم اصیل و بومی‌های تایلندی همیشه لبخند بر لب دارند و واقعا مهمان نواز هستند، مردم محلی تایلند همواره به استقبال گردشگران می‌آیند و مشتاق هستند تا با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

نکته بسیار جالبی که در رسومات مردم تایلند وجود دارد و بیشتر گردشگران غربی عمدتا با آن مشکل دارند در آوردن کفش‌ها است که ستون اصلی فرهنگ این کشور به شمار می‌آید و با ورود به این کشور این مساله را بارها حس می‌کنید.

در رابطه با مذهب تایلند، بد هم نیست این نکته را بدانید که بیشتر مردم تایلند بودایی هستند و مذهب آن‌ها باید برای گردشگران قابل احترام باشد. در آداب و رسومات مردم تایلند این موضوع به شدت اهمیت دارد که به راهبه‌های خود احترام می‌گذارند، به گونه‌ای که از تماس فیزیکی با آن‌ها در مراکز عمومی اجتناب می‌کنند.

رسومات مردم تایلند

همچنین اگر در تایلند مکان مقدسی مخروب شده‌ای وجود داشته باشد، باز هم برای مردم تایلند قابل ستایش است. در رسومات مردم تایلند آمده که راهبه‌های خود را در آغوش نگیرند و آن‌ها نیز به مردم دست نمی‌دهند چرا که این کار را بی احترامی می‌دانند. اگرچه در شهر بانکوک بی نظمی زیادی وجود دارد اما در دل این بی نظمی‌ها رسم و رسومات مردم تایلند کاملا مشهود و قابل تشخیص است.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با چند مورد از عجیب‌ترین رسومات مردم تایلند آشنا کنیم تا در تور تایلند از آنها با خبر باشید.

تنوع در سلام و احوال پرسی، رسمی جالب که در دنیا بی نظیر است

برای سلام و احوال پرسی در تایلند آداب و رسومی خاصی وجود دارد که در هیچ جای دنیا مرسوم نیست.

برای سلام و احوال پرسی در تایلند ابتدا دو کف دستتان در جلوی سینه یا جلوی بینی‌تان قرار می‌دهید و به هم فشار می‌دهید و در همان حال سرتان را به صورت آرام به سمت پایین می‌آورید. این متداول‌ترین نوع سلام و احوال پرسی است و زمانی که وارد این کشور شوید این حرکت را در خیابان و کوچه بازار زیاد مشاهده می‌کنید.

رسومات مردم تایلند ، سلطنت مطلق در کشور تایلند

سلطنت مطلق در کشور تایلند

کشور تایلند دارای سلطنت مطلق است و خانواده پادشاهی که در این کشور ساکن هستند، محترم‌ترین خانواده به حساب می‌آیند. پادشاه این کشور حدود 60 سال به مردم کشور خدمت کرده است و از این رو مردم بسیار برای او ارزش و احترام قائل هستند. وقتی وارد تایلند شوید می‌توانید تصویر او را در همه جا ببنید.

تصویر او روی برخی اتوبوس‌ها بیلبوردها و حتی روی داشبورد برخی از تاکسی‌ها دیده می‌شود. زمانی که مردم سرود پادشاهی را می‌شنوند در هر جا که هستند می‌ایستند و گردشگران نیز اجازه اظهار نظر در رابطه با پادشاه را ندارند و اگر این کار را کنند مجازات می‌شوند!

همان‌طور که گفتیم تایلند کشوری پادشاهی است و پادشاه در بالاترین جایگاه و منزلت برایشان قرار دارد و مردم به طور کلی به وسایل و مواردی که عکس پادشاه در آن حک شده باشد تحت هر شرایطی احترام می‌گذارند، برای مثال سکه‌ها، اسکناس‌ها، کتاب‌ها و تصاویری که منقوش به تصاویر پادشاهی باشد با کمال احترام برخورد می‌کنند که این مورد هم جزء مهم‌ترین رسومات مردم تایلند به حساب می‌آید.

در تایلند غرور ملی از هر چیزی مهم تر است

غرور ملی در تابلند

در هفتاد سال گذشته، دولت کشور تایلند تلاش کرده تا راه کارهای مختلفی را برای ترویج ملی گرایی ارائه دهد. در روز دوبار سرود ملی این کشور در شبکه تلویزیونی رسمی آن پخش می‌شود و هر کسی که این سرود را می‌شنود باید حرکت نکند و بایستد و این یکی از راه‌های تقویت غرور ملی است.

روزهای رنگی در افسانه های کشور تایلند

در داستان‌ها و افسانه‌هایی که از گذشته وجود دارد، در تایلند هر روز در هفته، دارای رنگ خاصی است. روز دوشنبه پر رنگ‌تر از سایر روزها به حساب می‌آید.

دوشنبه‌ها مردم معمولا لباس زرد رنگی به تن می‌کنند تا روز تولد پادشاه را گرامی بدانند. در روز سه شنبه مردم رنگ صورتی به تن می‌کنند و در جمعه‌ها رنگ مرسوم، آبی کمرنگ است که این نیز به مناسبت تولد ملکه است و یکی از جالب‌ترین رسومات مردم تایلند محسوب می‌گردد.

نام های مستعار، از رسومات مردم تایلند

نام مستعار در تایلند

استفاده از نام‌های مستعار یکی از جالب‌ترین و سرگرم کننده‌ترین رسومات مردم تایلند است. تایلندی‌ها به طرز عجیبی روی نام‌هایشان تعصب دارند و اساسا، در تایلند یک فرد تایلندی را از روی نام اصلی‌اش می‌شناسند.

رنگ‌ها، حیوانات و میوه‌ها، معمولا نام‌های سنتی و قدیمی این کشور هستند. مثلا اسم یک فرد قرمز و اسم یک فرد زرد است!

یا مثلا اسم فردی نارنگی و اسم فرد دیگر نارگیل است. همچنین امروزه نام‌های مستعار در تایلند کمی به روز شده‌اند، برای مثال ممکن است نام فردی بنز و نام فرد دیگر پول باشد که این نام‌ها لاکچری محسوب می‌شوند!!!

امیدواریم که از مطالعه مقاله فوق لذت برده و با رسومات مردم تایلند بیشتر آشنا شده باشید.

در انتها از شما میپرسیم که آیا تا به حال به تایلند سفر کردید؟ کدوم یک از رسوم تایلندی ها براتون جالب تر بوده است؟

لطفا نظرتون رو برامون به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران