آکواریوم حیرت انگیز S.E.A (اس ای آ) سنگاپور

یکی از بزرگترین آکواریوم شناخته شده جهان، آکواریوم S.E.A (اس ای آ) سنگاپور است، که به آن سی آکواریوم هم گفته می‌شود و در جنوب شرقی سنگاپور قرار دارد. این آکواریوم بزرگ در سال 2012 ساخته شده و در حال حاضر بیش از 800 گونه متفاوت از صد هزار موجودات دریایی از کل جهان را دارا است.

آکواریوم S.E.A به خاطر وسعت خیلی بزرگ و تنوع بیش از حد موجودات دریایی یکی از بزرگترین آکواریوم در جهان شناخته شده است. اگر با تور سنگاپور سفر کردید، حتما از این آکواریوم بزرگ جهان بازدید کنید و گونه های مختلف موجودات را از نزدیک ببینید؛  این آکواریوم به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است و هر ساله توریست ها و گردشگران زیادی از سرتاسر جهان برای بازدید از جذاب ترین آکواریوم سنگاپور به این شهر می‌آید.

در این آکواریم موجودات آبزی در 10 بخش، طبق منطقه جغرافیایی خود قرار گرفته اند؛ همه قسمت های آکواریوم جذاب و دیدنی است به طوری که وقتی به بازدید از این آکواریوم میروید متوجه نمی شوید ساعت کی گذشت و با دیدن آکواریوم فک می کنید درست وسط اقیانوس بین موجودات آبزی قرار گرفته اید و دوست ندارید از این مکان بی نظیر دل بکنید و ساعت ها دوست دارید به تماشای موجودات آبزی بنشینید. آکواریوم S.E.A از ساعت 10 صبح تا 7 بعدازظهر باز بوده و بهتر است شما نیم ساعت قبل، بلیط خریداری کنید و حداقل لازم است 3 ساعت برای دیدن جذاب ترین آکواریوم سنگاپور وقت بگذارید.

10 قسمت آکواریوم S.E.A

1. عبور از ناحیه کاریماتا و جاوا

با عبور از قسمت کاریماتا و جاوا ی آکواریوم S.E.A شما گونه های پومپانو، سفره ماهی ها، ماهی های خفاشی از موجودات زنده و همچنین بقایای کشتی غرق شده را می توانید مشاهده کنید.

2. عبور از ناحیه مالاکا و آندامان

با عبور از ناحیه مالاکا و آندامان، جذاب ترین آکواریوم سنگاپور شما موجودات متنوعی را دقیقا زیر پاهای خود مشاهده می کنید.

3. عبور از ناحیه خلیج بنگال و دریای لاکادایو

خلیج بنگال و دریای لاکادایو یکی دیگر از بخش های آکواریوم S.E.A است که شما با عبور از دریای لاکادایو می توانید صخره های مرجانی و ماهی های خاصی  را مشاهده و از دیدنشان لذت ببرید.

4. آکواریوم S.E.A، سفر اقیانوس

آکواریم A.S.E سنگاپور

با عبوراز ناحیه سفر اقیانوس جذاب ترین آکواریوم سنگاپور، شما می توانید رقص عروس های دریایی، حرکت های زیبای دلفین ها و گونه های آبزی آب های سرد را تماشا کنید.

5. عبور از ناحیه اقیانوس باز

شما در این ناحیه از آکواریوم S.E.A (اس ای آ) گونه های خیلی بزرگ آبزی مثل: کوسه پلنگی، ماهی های دریا های گرمسیر و … را مشاهده کنید

6. عبور از ناحیه اقیانوس هند و دریای عمان

با رد شدن از ناحیه اقیانوس هند و دریا ی عمان، که بزرگترین و جذاب ترین آکواریوم سنگاپور است شما موجوداتی را مشاهده می کنید که در سنگ های ساحلی زندگی می کنند و جذاب ترین بخش این ناحیه این است که این موجودات دقیقا هم رنگ صخره های مرجانی هستند.

7. رد شدن از دریای سرخ

جالب است بدانید شمالی ترین دریای گرمسیر در دریای سرخ قرار دارد که محل زندگی صخره های مرجانی است. در دریای سرخ گونه های متنوع و خیلی زیادی در این ناحیه وجود دارد و به جنگل های استوایی دریایی مشهور است.

به دلیل وجود صخره های مرجانی در دریای سرخ باعث شده این ناحیه به یکی از جذاب ترین آکواریوم سنگاپور شناخته شود

8. آفریقای شرقی در آکواریوم S.E.A

از جذاب ترین آکواریوم سنگاپور، ناحیه آفریقای شرقی است. در آفریقای شرقی دو دریاچه شیرین با نام های ویکتوریا و تانگانیا وجود دارد. در این ناحیه موجودات آبزی متنوعی مثل: ببر ماهی، ماهی های گوشت خوار را می بینید.

9. دریای جنوب چین، جذاب ترین آکواریوم سنگاپور

آکواریوم S.E.A سنگاپور

در این ناحیه گونه های مختلفی از خرچنگ ها و همچنین شیر ماهی ها با نیش‌های سمی وجود دارند.

10. رد شدن از دریای کوسه

یکی از جذاب ترین آکواریوم سنگاپور ناحیه دریای کوسه است. در این ناحیه شکارچی‌های بزرگ و گونه کوسه‌هایی که در حال انقراض هستند، مثل کوسه‌های سر چکشی و سیلور تیپ وجود دارند.

این ناحیه یکی از بهترین قسمت‌های آکواریوم هست شما اگر غواصی بلد باشید می‌توانید لباس غواصی پوشیده و داخل آکواریوم بروید و در کنار موجودات آبزی شنا کنید و از نزدیک مار ماهی‌های رنگین را مشاهده کنید که بدون بال شنا می‌کنند.

جذاب ترین امکانات آکواریوم S.E.A سنگاپور

جذابترین آکواریوم دنیا در سنگاپور

در آکواریوم S.E.A (اس ای آ) امکاناتی نظیر نیمکت ها قرار داده شده تا مسافران و توریست ها هر چقدر که دوست دارند در این نیمکت ها نشسته و به تماشای این آکواریوم بی نظیر بپردازند؛ همچنین امکاناتی برای کودکان شما در این مکان بی نظیر در نظر گرفته شده است؛ کودکان شما می‌تواند در جذاب ترین آکواریوم سنگاپور اوریگامی موجودات آبزی که دوست دارند و خوششان آمده است را در قسمت های ویژه این آکواریوم درست کنند و مهارت خودشان را نشان دهند.

یکی از خاطرات ماندگار در جذاب ترین آکواریوم سنگاپور غذا دادن به موجودات آبزی و غواصی است؛ به یاد داشته باشید شما فقط بعد از ظهرها می‌توانید به موجودات آبزی غذا داده و یا کنار آن ها غواصی و شنا کنید. شما در هنگام خسته شدن می‌توانید به رستوران‌های این آکواریوم بزرگ رفته و همراه با میل کردن غذاهای خوشمزه به تماشای موجودات آبزی بپردازید.

نظرات کاربران