محله بستکیه دبی

میراث ایرانیان در شهر دبی

فهرست مطالب

آشنایی با دبی

دبی یکی از مدرن ترین شهرهای جهان به شمار می رود و شاید کمتر کسی به تاریخ این بندر در امارات متحده عربی توجهی داشته باشد. محله بستکیه دبی یا الفهیدی یکی از مناطق بسیار قدیمی در شهر دبی به شمار می رود که شما می توانید در تور دبی از آن دیدن کنید. این محله قدیمی که در شهر دبی قرار گرفته است به عنوان دبی قدیم شناخته می شود و در واقع از دیرباز به عنوان یکی از مناطق ایرانی نشین در دبی به شمار می رفته است.

این منطقه که سال ها فراموش شده بود و برای ساخت دبی نوین در حالت تخریب قرار گرفت، امروزه به یکی از زیباترین مناطق شهر دبی تبدیل شده است که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به خود فرا می خواند. پیشنهاد ما نیز به شما اگر راهی شهر دبی هستید، بازدید از این منطقه ساخته شده توسط ایرانیان می باشد. در ادامه این مطلب به معرفی محله بستکیه دبی می پردازیم و شما را بیشتر با این محله آشنا خواهیم نمود.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور لحظه آخری دبی هم میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشند. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور  جذاب سفر کنید.

خرید بلیط ماهان 

آشنایی با دبی

 

تاریخچه محله بستکیه دبی

همان طور که گفته شد، محله بستکیه در شهر دبی می تواند یکی از بهترین مراکز تاریخی این شهر باشد ولی چگونه ساخته شد؟ در جواب به این سوال باید سفری در تاریخ و به اواخر قرن 18 میلادی داشته باشیم که تجار ایرانی مروارید و صدف شهر بستاک ایران به شهر دبی نقل مکان کردند تا بتوانند تجارت خود را راحت تر انجام دهند و این نقطه، شروع تاریخچه محله بستکیه در شهر دبی به شمار می رود. زمانی که به شهر دبی وارد شوید و بخواهید که از محله بستکیه دبی دیدن کنید، قطعا به نمایی از هنر ایرانیان در معماری و ساخت بادگیرهای معروفی که حتما در ایران از نزدیک دیده اید برخورد می کنید که می تواند برای شما جالب توجه باشد.

از مهم ترین ویژگی های این منطقه می توان به دسترسی از طریق نهر دبی و با استفاده از قایق های قدیمی شهر دبی شما توانایی دسترسی به این محله را دارید. از مهم ترین پیشامد های تاریخی که برای محله بستکیه رخ داده است می توان به خراب شدن نیمی از آن توسط حاکمان شهر دبی و در زمانی که در سر رویای ساخت شهر جدید داشتند اشاره نمود که به دلیل درخواست شاهزاده انگلیسی، محله بستکیه حفظ شد.

تاریخچه محله

هنر ایرانی و عربی در محله بستکیه

شما می توانید هنر ایرانی و عربی را در محله بستکیه دبی مشاهده نمایید و به این منظور می توانید وارد بازارهای محله بستکیه شوید. در این بازارها انواع هنرهای دستی قابل مشاهده است و هنرهای ایرانی همچون مینیاتور در برخی از مغازه های این بازار قدیمی در دسترس شما است. در کل می توان بازار محله بستکیه را یکی از مهم ترین عناصر نشان دهنده فرهنگی معرفی نمود که در آن بیشتر می توانید با آن چیزی که در قلب شهر دبی نهفته است آشنا شوید. در بازار این محله می توانید خریدهای سوغات خود را انجام داده و از سایر مراکز دیدنی در این محله دیدن نمایید.

در ادامه شما را بیشتر با مراکز گردشگری و تفرجگاه هایی که می تواند در محله بستکیه دبی برای شما جذاب باشد آشنا خواهیم نمود. این محله با بهترین امکانات گردشگری در دسترس شما بوده و می توانید برای بازدید از آن از طریق سیستم رزرواسیون آنلاین دلتابان نسبت به رزرو تور دبی خود اقدام نمایید. لازم به ذکر است که در این منطقه هنوز می توان با زندگی عربی و ایرانی سنتی آشنا شد.

هنر ایرانی و عربی در محله بستکیه

غذاهای سنتی در محله بستکیه دبی

یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی که وارد محله بستکیه دبی می شوند، امکان امتحان کردن غذاهای سنتی عربی می باشد. در صورتی که می خواهید روز خود را با شادی سپری کنید، حتما سری به کافه های سنتی عربی و رستوران های سنتی این منطقه بزنید و از امکانات آن دیدن نمایید. شما می توانید در این مراکز روز خوبی را برای خودتان و خانواده تان رقم بزنید. غذاهای سنتی عربی بسیار لذیذ هستند و در مرکز محله بستکیه می تواند این غذاها را امتحان کنید. علاوه بر غذاهای عربی تعدادی از رستوران های بین المللی در این منطقه قرار دارند که می توانید از آنها دیدن نمایید. در کل می توان گفت که در منطقه بستکیه شهر دبی شما می توانید انواع و اقسام وسایل و مراکز تفریحی و رفاهی را با کیفیت بسیار بالا پیدا کرده و روز خود را بسازید. 

غذاهای سنتی

هنر و فرهنگ در محله بستکیه دبی

شما می توانید در محله بستکیه دبی به دنبال آثار تمدن و فرهنگ ایرانی و عربی باشید. در این محله بسیاری از موزه ها، گالری های هنری و مراکز فرهنگی وجود دارند که بازدید از آنها خالی از لطف نیست. شما می توانید در این منطقه از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار باشید. گالری های هنری به شما محصولات سنتی و صنایع دستی دبی را که از دیرباز مورد توجه بوده اند را می فروشند و شما می توانید برای خرید و عکاسی وارد این مراکز صنایع دستی شوید. موزه الفهیدی در دسترس کسانی است که می خواهند وسایل زندگی در قدیم دبی را مشاهده نمایند و به دنبال آثار تاریخی دست ساز در دبی می باشند.

در کنار آن مرکز تفکر فرهنگی شیخ محمد قرار دارد که گزینه ای بسیار مناسب برای آشنایی با فرهنگ قدیمی مردم شهر دبی می باشد. مردم دبی نزدیکی فرهنگی بسیار زیادی با ایرانیان دارند و دلیل این امر را می توان نزدیکی و زندگی ایرانیان در شهر دبی از دیرباز عنوان نمود. پیشنهاد ما به شما برای بازدید از تمامی مراکز فرهنگی محله بستکیه دبی می باشد تا سفری خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

هنر و فرهنگ

دبی، شهری در میان آسمان خراش ها

همه مردم دنیا، دبی را به عنوان شهر آسمان خراش ها می شناسند ولی بد نیست که گاهی نگاهی به تاریخچه این شهر بیندازیم. گرچه دبی هیچوقت شهری بزرگ در تاریخ نبوده است که فراز و نشیب داشته باشد ولی وجود مناطقی مانند محله بستکیه دبی می تواند برای آن دسته از کسانی که به دنبال تاریخ این شهر هستند گزینه ای مناسب به شمار رود. دبی امروزی بسیار زیباست ولی دبی تاریخی می تواند گزینه بهتری برای گردشگرانی باشد که می خواهند دبی را آن طور که بوده است مشاهده نمایند. درست است که بخش های زیادی از شهر دبی قدیم و به خصوص محله بستکیه دبی خراب شده است ولی باز هم بازدید از خانه های بازمانده از دوران قدیم می تواند برای شما گزینه ای بسیار جذاب به شمار رود. در صورتی که قصد دارید وارد شهر دبی شوید و از این مناطق دیدن کنید

دبی، شهری در میان آسمان خراش ها

خانه های قدیمی بستکیه 

خانه های قدیمی بسیار زیادی در محله بستکیه وجود داشته اند که در زمان شکوفایی دبی و ساخت دبی جدید مورد تخریب قرار گرفته اند ولی آن چیزی که امروزه محله بستکیه دبی نامیده می شود، در واقع خانه های قدیمی است که اجازه تخریب به آنها داده نشد. ایرانیانی که محله بستکیه دبی را تاسیس کردند و در آن خانه های خود را برپا کردند، از هنر معماری اصیل ایرانی مانند بادگیرها استفاده کردند که برای مردم سراسر دنیا از عجایب معماری به شمار می رود.

به هر حال با اینکه مردم و حکومت دبی می خواستند محله بستکیه دبی را فدای ساخت آسمان خراش ها کنند، با ورود و دخالت دو فرد انگلیسی این اجازه به آنها داده نشد و آنها تصمیم به گسترش شهر کردند. امروزه گردشگران بسیار زیادی هر ساله از این محله دیدن می کنند و بازدید از این محله می تواند برای ایرانیانی که دبی را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند گزینه ای بسیار مناسب به شمار رود. در ادامه به بررسی بهترین روش سفر به دبی خواهیم پرداخت.

خانه های قدیمی بستکیه 

سفر به دبی

برای اطلاع از قیمت تور دبی و رزرو تور دبی می توانید از سایت دلتابان به این منظور استفاده نمایید. تور دوبی با مناسب ترین قیمت در دسترس شما می باشد و شما می توانید سفری خاطره انگیز به این شهر مدرن و در عین حال تاریخی داشته باشید. استفاده از سیستم رزرواسیون آنلاین دلتابان برای رزرو هتل، بلیط هواپیما و همچنین رزرو تور در دسترس شماست و شما می توانید بوسیله آن به آسانی و در کوتاهترین زمان ممکن رزرو خود را انجام دهید.

محله بستکیه دبی

کلام آخر

محله بستکیه دبی می تواند یکی از بهترین مراکز گردشگری در دبی باشد و شاید تنها منطقه تاریخی در این شهر مدرن به شمار می رود. شما می توانید با ورود به این منطقه فرهنگ ایرانی و عربی قدیمی دبی را مشاهده نمایید. در این مطلب به بررسی محله بستکیه در شهر دبی پرداختیم و سعی کردیم شما را بیشتر با این منطقه آشنا نماییم، در صورتی که قصد سفر به دبی را دارید حتما از مناطق مختلف این محله بازدید کرده و یک وعده غذایی را در دبی به سرو غذا در رستوران های این منطقه اختصاص دهید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران