فرودگاه آل مکتوم دبی

فرودگاه آل مکتوم دبی

 معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی

در حال حاضر همه ما فرودگاه آل مکتوم دبی را می‌شناسیم. فرودگاه بین المللی آل مکتوم دبی که در دبی قرار گرفته و یکی از بزرگترین فرودگاه های جهان میباشد. در این مقاله سعی می کنیم به معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی و فاصله فرودگاه و همچنین امکانات این فرودگاه و مراحل ساخت آن، سال‌هایی که ساخت آن طول کشیده و اینکه شما چگونه می توانیدبه فرودگاه آل مکتوم بروید و از این فرودگاه به چه امکاناتی دسترسی خواهید داشت بپردازیم.

مورد دیگری که در معرفی این فرودگاه باید بیان کنیم پرواز ها و هواپیماهای این فرودگاه میباشد که به کدام شهر ها و کشور ها به صورت عمومی و خصوصی پرواز هایی دارد و با چه امکاناتی مسافران و استفاده کنندگان خود را سورپرایز میکند.

ویژگی های عمومی فرودگاه

معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی تنها به معرفی پروازهای آن خاتمه نمی‌یابد، بلکه معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی به مساحت زمینی که در آن واقع شده یعنی به متراژ ۱۴ هزار هکتار و همچنین در قسمت جنوب غربی شهر دبی واقع شده که مساحت ۱۳ کیلومتری تا این شهر را در بر می‌گیرد یعنی مسافتی بسیار طولانی نمی باشد و شما به راحتی می توانید از فرودگاه آل مکتوم دبی به شهر دبی رفت و آمد کنید. برای درون این فرودگاه خدمات متفاوتی اندیشیده شده است.

مسئولین این فرودگاه بین المللی در معرفی فرودگاه این برنامه را بیان می کند که شما می توانید خدمات باربری حمل و نقل و بارهای های کوتاه و مسافت‌های طولانی تا ۱۶۰تن را انجام دهید و همچنین حدود ۲۶۰تا ۲۵۰ میلیون مسافر برای این فرودگاه پیش‌بینی شده است. در حال حاضر پروازهای بین‌المللی گوناگون و متعددی از این فرودگاه انجام می‌گیرد که که به معرفی این فرودگاه به کلیه جهانیان می پردازد این فرودگاه امکانات بی نظیر و گوناگون متفاوتی دارد همچنین برای آن شهرکی برای سکونت و زندگی نیز اندیشیده شده است که شاید در آینده اجرایی شود.

معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی و ویژگی های عمومی
 اولین پرواز های انجام شده در فرودگاه

زمانی که ساخت این فرودگاه را شروع کردند انتظار می‌رفت که در سال ۲۰۱۷ این فرودگاه و تمامی امکانات بین المللی و… خود را مورد بهره‌برداری قرار دهد، اما بحران های مالی جهانی باعث شد که معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی کمی با تاخیر انجام شود و تنها اندکی از پروازهای آن در حال حاضر انجام می‌شود.

اولین پرواز هایی که در این فرودگاه صورت گرفتن با اینکه تعدادی از ان ها موفق نبودند و منحر به سقوط شدند اما با موفقیت خود به معرفی فرودگاه پرداختند.

اولین پرواز های موفق فرودگاه

در واقع اولین پرواز های موفق فرودگاه پروازهای باری بودند. پروازهای اولیه آن پروازهای باری بودند که در طول سال انجام شد و خوشبختانه با موفقیت روبرو شدند که در حال حاضر چندین پرواز و در طول روز و در سال از این فرودگاه امکان‌پذیر میباشد و در برنامه های معرفی این فرودگاه این مورد نیز بیان شده است که برای سال‌های ابتدایی پرواز سالن فرودگاه آل مکتوم به گونه ای طراحی شده که ظرفیت ۵ میلیون مسافر را داشته باشد.

اما برای سالهای بعدی این فرودگاه ظرفیت جابجایی ۲۶۰ میلیون مسافر در سال را برای خود تخمین زده همچنین در نظر دارد حمل و نقل و جابجایی و مسافت کوتاه را به ۶۰۰ هزار تن در سال برساند همچنین قصد دارد جابجایی بارهای با مسافت طولانی را نیز به ۸۰۰ هزار تن در سال برساند و خود را یکی از برترین و اولین فرودگاه بین المللی و جهان معرفی کند.

[cn-suggest-posts sts=”پارک آبی دریم لند دبی” stl=”https://deltaban.com/attraction/dreamland-amusement-park/” sbs=”تور دبی” sbl=”https://deltaban.com/dubai-tours/”]

امکانات فرودگاه آل مکتوم دبی

هنگامی که به معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی می پردازیم باید بیان کنیم که نام فرودگاه آل مکتوم از نام های حاکم سابق برگرفته شده اس. برنامه های معرفی این فرودگاه به اینگونه میباشد که این فرودگاه چندین سالن با ظرفیت پنج میلیون مسافر را دارد اما برای آن تخمین زده شده است که این فرودگاه ظرفیت ۲۶۰ میلیون مسافر و همچنین کارکرد ۵ میلیون نفر در آن را داشته باشد که بزرگترین حجم مسافر را در خود جای خواهد داد.

برنامه های دیگر فرودگاه

همچنین برای این فرودگاه برنامه‌های دیگری نیز در نظر گرفته شده است که در معرفی این فرودگاه این موارد اشاره شده است که فرودگاه قصد دارد به صورت همزمان چهار نوع هواپیما در یک باند فرود بیایند و چهار هواپیما با هم و در کنار هم در زمان فرود آن بنشینند امکانات دیگری نیز برای این فرودگاه در نظر گرفت گفته شده است از جمله، ترمینال مسافربری و باربری متفاوت در فرودگاه برنامه‌ریزی شده است در معرفی این فرودگاه به این گونه بیان شده است که اولین ترمینال مسافربری مخصوص امارات خواهد بود. دومین ترمینال مسافربری مخصوص مسافران بین المللی و دیگران خواهد بود و اما سومین ترمینال مسافربری به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که حمل و نقل های ارزان و ارزان قیمت در آن صورت بگیرد در این صورت شما می توانید متناسب قیمت‌ها را در فرودگاه بین المللی آل مکتوم دبی ببینید و از آن لذت ببرید.

سالن ها و محله های جداگانه و متفاوت و مجزا همچنین در معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی مرکزی برای پرواز جت ها و پروازهای سلطنتی در نظر گرفته شده است.

امکانات استراحتی و خرید در فرودگاه

از آنجایی که مردم به خرید کردن و استراحت خیلی بسیار اهمیت می‌دهند در معرفی این فرودگاه نیز به این برنامه اهمیت بسیار زیادی داده بودند و در برنامه‌های خود را اعلام کردند که قصد دارند در فرودگاه آل مکتوم هتل ها و همچنین مغازه هایی برای خرید و فروش و بازارهای برای خرید و فروش قرار دهند در حال حاضر مرکز خرید فرودگاه فعال میباشند و شما می توانید کمی از خرید های خود را در مراکز خرید فرودگاه‌ها آل مکتوم دبی انجام دهید هتلهای برای این فرودگاه در نظر گرفته شده است که مسافران در آن استراحت کنند و به راحتی از آن استفاده کنند.

معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی و اولین پرواز های انجام شده در آن

موارد دیگر نیز برای فرودگاه آل مکتوم دبی در نظر گرفته شده است. در معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی برای اولین بار برنامه‌ریزان و سازندگان فرودگاه اعلام کردند که قصد دارند با خط ریل راه آهن اختصاصی فرودگاه را به مرکز شهر به وسیله مترو و تاکسی های خود ارتباط ارتباط دهند تا حمل و نقل و ارتباط بین فرودگاه و شهر در جریان باشد و مسافران به راحتی و آسایش کامل پس از استراحت در فرودگاه به مرکز شهر و مکان استراحت خود دسترسی داشته باشند.

معرفی امکانات فرودگاه

در معرفی این فرودگاه اعلام شد که چندین انبار و آشیانه برای بارها و همچنین هواپیماها در نظر گرفته شده است به دلیل اینکه در ابتدا قصد داشتند فرودگاه بین المللی آل مکتوم دبی را یک فرودگاهی با شش باند پرواز به جهانیان معرفی کنند اما پس از ان و تشکیل مجمع و اتخاذ تصمیات دیگر شش باند به چهار باند فرود تغییر داده شد و سپس چندین انبار و اشیانه برای هواپیما ها در نظر گرفته شد.

یکی از بهترین مواردی که در فرودگاه رعایت شده و در نظر گرفته‌اند پارکینگ های بسیار زیاد برای ماشین ها می باشد حدود ۱۰۰ هزار پارکینگ برای این فرودگاه بین‌المللی در نظر گرفته شده است که به راحتی مسافران می‌توانند ماشین ها و وسایل نقلیه خود را در آن پارک کرده و به مسافرت و حمل و نقل با هواپیماهای این فرودگاه بپردازند

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران