موزه هنرهای معاصر اهواز

برگزاری نمایشگاه های مختلف در موزه هنرهای معاصر اهواز

موزه هنرهای معاصر اهواز

 موزه هنرهای معاصر اهواز دارای پنج گالری می باشد. این مجموعه با 5000 متر مربع زیر بنا از 2 طبقه تشکیل شده است و جزو بهترین مکان های گردشگری شهر اهواز شناخته می شود. در ادامه بیشتر این موزه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

در شهر اهواز مکان های توریستی باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی به این شهر شده اند که یکی از شناخته شده ترین آنها موزه هنرهای معاصر می باشد. این موزه با تمامی آثاری که برای دید عموم در خود جای داده است برای اهداف دیگر نیز مورد استفاده قرا می گیرد. موزه هنرهای معاصر در سال 1388 افتتاح شد و تا به امروز از بازدیدکنندگان بسیاری میزبانی می کند.

 جشنواره و برنامه های متعددی در موزه هنرهای معاصر برگزار شده است که در بخش های بعدی بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. این موزه دارای بخش های مختلفی است که برای بازدیدکنندگان آن بسیار جالب و دیدنی خواهند بود. همایون قنواتی مدیریت سال اول موزه هنرهای معاصر در اهواز را برعهده داشته است و پس از سال 1388 آقای انوشیروان بهرامی مدیریت این مکان توریستی و گردشگری را بر عهده گرفته است.

 موزه هنرهای معاصر اهواز

 

مختصات موزه هنرهای معاصر 

زیربنای موزه هنرهای معاصر 5000 متر مربع می باشد. موزه نام برده شده از 2 طبقه تشکیل شده است و مکان مناسبی برای برگزاری همایش های مختلف و جشنواره های داخلی به شمار می رود. جالب است بدانید که گالری های فعال در این حوزه به 5 مورد می رسند. در تمامی گالری های موزه هنرهای معاصر شما می توانید آثار مختلفی را از نزدیک مشاهده نمایید.

250 تا 300 اثر برجسته در حالت معمول و استاندارد در گالری های این موزه به نمایش درآمده اند اما در صورتی که بتوان خارج از استاندارد به نمایش آثار بیشتر در موزه هنرهای معاصر اقدام نمود می توان 530 اثر را در گالری های این موزه به نمایش درآورد. رئیس موزه هنرهای معاصر آقای بهرامی همچنین در رابطه با جشنواره های متعددی که در این مجموعه اجرایی شده اند نیز سخنانی را ارائه کرده اند که در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت.

 

 موزه هنرهای معاصر اهواز

 

برگزاری جشنواره های مختلف در موزه اهواز

همانطور که در بخش قبلی عنوان کردیم موزه هنرهای معاصر مکان مناسبی جهت برگزاری جشنواره و نمایشگاه های مختلف داخلی محسوب می شود. به گفته رئیس این موزه در سال های 1388 و 1392 دو دوره از جشنواره ملی کاریکاتور در این مجموعه برگزار شده است. جشنواره ملی تجسمی فجر نیز از دیگر برنامه هایی است که موزه هنرهای معاصر میزبان 4 دوره از آن بوده است.

 ششمین دوره نمایشگاه منتخب نقاشی نسل نو نیز در این موزه برگزار شده است. در کنار این نمایشگاه می توان به دومین نمایشگاه فروش آثار هنری و همچنین یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی نیز اشاره کرد که برنامه آنها در این مجموعه به معرض نمایش درآمده اند. در موزه هنرهای معاصر  به غیر از موارد ذکر شده برنامه های مختلف دیگری نیز برگزار شده اند که حاکی از اهمیت موقعیت مکانی این موزه می باشند.

 موزه هنرهای معاصر اهواز

 

امنیت موزه 

موزه هنرهای معاصر از سیستم امنیتی پیشرفته ای برخوردار است. طبق گفته های رئیس این موزه این مکان دارای دوربین مدار بسته برای حفظ امنیت بیشتر می باشد. از دیگر برنامه های امنیتی این موزه می توان به سیستم هشدار دهنده حریق برای پیشگیری از آتش دوزی و دیگر حوادث احتمالی اشاره کرد.

 برای حفظ امنیت و جلوگیری از بروز مشکلات امنیتی نیروی انسانی قابل اعتماد نیز با سمت حراست در این موزه مشغول به کار هستند که از این لحاظ نیز این مکان مورد محافظت قرار خواهد گرفت. با توجه به این که این موزه یکی از مکان های گردشگری و توریستی شناخته می شود توجه به امنیت این مکان از جمله اموری است که بسیار به آن توجه کافی می شود. برگزاری گالری اختصاصی در موزه هنرهای معاصر از موضوعات بعدی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

Museum

 

گالری اختصاصی در موزه هنرهای معاصر 

با توجه به این که در شهر اهواز مکان های مناسبی برای به نمایش درآوردن آثار هنرمندان به صورت خصوصی وجود ندارد این امکان فراهم شده است تا در موزه هنرهای معاصر یکی از گالری ها برای این امر اختصاص داده شود. با توجه به این موضوع در سال 1391 این مهم اجرایی شد و 12 نمایشگاه انفرادی مختص هنرمندان در این موزه برگزار گردید. این موضوع بسیار مورد استقبال هنرمندان قرار گرفت و همچنان نیز در حال اجرایی شدن می باشد. دلتابان شما عزیزان را به دیدن گالری های مختلف موزه هنرهای معاصر اهواز دعوت می کند.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران